سیستم عامل iOS 14 حتی پس از عرضه iOS 15 هم به روز خواهد شد

سیستم عامل iOS 14طبق اعلام رسمی شرکت اپل، سیستم عامل iOS 14 تا سال آینده و حتی پس از انتشار iOS 15 نیز همچنان به روز خواهد شد تا کاربران مجبور به ارتقا نرم‌افزار گوشی خود نبوده و اگر به همان سیستم قبلی خود عادت کرده‌اند، آن را نگه دارند.

به نقل از Phone Arena، شب گذشته و در رویداد WWDC 2021 مشاهده کردیم که قابلیت‌های جدید سیستم عامل iOS 15 معرفی شدند و چنان که پیداست، تغییرات فوق‌العاده بسیاری در آن ایجاد خواهد شد. با این حال جالب است بدانید که سیستم عامل iOS 14 که هم‌اکنون روی گوشی‌های مختلف آیفون نصب است، می‌تواند حتی پس از عرضه آپدیت جدید نیز همچنان روی گوشی‌ها نصب باشد.

این در حالی است که در گذشته نیز هر آپدیت دیگر عرضه شده از iOS نیز کاملا انتخابی بوده و کاربران هرگز مجبور نشده‌اند تا سیستم عامل خود را به اجبار ارتقا دهند. اما در سال گذشته بود که اپل اعلام کرد کاربران برای گرفتن جدیدترین به روزرسانی‌های امنیتی، باید حتما تا آخرین نسخه iOS سیستم عامل گوشی خود را ارتقا دهند. این یعنی شما همچنان می‌توانید با سیستم عامل iOS 13 یا حتی قدیمی‌تر نیز کارهای روزمره خود را با گوشی‌های آیفون انجام دهید، اما اگر امنیت گوشی برای شما مهم باشد، قاعدتا باید آن را تا iOS 14 ارتقا دهید.

به روزرسانی امنیتی سیستم عامل iOS 14

سیستم عامل iOS 14با عرضه سیستم عامل iOS 15 در اوایل پاییز سال جاری، عملا این انتخاب برای کاربران در دسترس خواهد بود تا بین ویژگی‌های جدید و به روزرسانی امنیتی، و ویژگی‌های قدیمی و جدیدترین به روزرسانی امنیتی یکی را انتخاب کنند؛ چیزی که باعث می‌شود تا شرکت اپل عملا در زمینه حمایت از گوشی‌ها و همچنین سیستم عامل قدیمی خود عملکرد فوق‌العاده‌ای را در مقابل گوگل و گوشی‌های اندرویدی به نمایش بگذارد. با این حال شاید با خود فکر کنید که پس از عرضه سیستم عامل جدید و منسوخ شدن قابلیت‌های iOS 14 چرا کسی حاضر می‌شود تا جدیدترین ویژگی‌ها را دریافت نکند؟

در جواب به این سوال، باید بدانید که برخی از گوشی‌ها مانند همان آیفون 6s و همچنین 6 احتمالا از سال آینده دیگر به روزرسانی دیگری را دریافت نمی‌کنند، در نتیجه افرادی که در سیستم عامل iOS 14 مانده و توان ارتقا ندارند، دیگر نگران امنیت دستگاه خود نخواهند بود. همچنین افراد بسیاری فکر می‌کنند که ارتقا به نسخه جدید ممکن است عملکرد گوشی قدیمی آن‌ها را با مشکل مواجه کند و در نتیجه تصمیم می‌گیرند تا در سیستم عامل قبلی خود بمانند و اپل نیز امنیت آن را تا چند سال دیگر هم تضمین می‌کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید