گفته می‌شود نمونه اولیه عینک اپل از برنامه آزمایشی 2021 عقب افتاده‌است

نمونه اولیه عینک اپل

این روزها اپل سعی دارد شرکت خود را گسترده‌تر کند و تقریبا در هر زمینه‌ای خبری از این کمپانی موفق می‌شنویم. این بار نیز شایعات مربوط نمونه اولیه عینک اپل برسر زبان‌ها است. بر اساس گزارش جدید، اپل هنوز آزمایش نمونه اولیه عینک AR خود را آغاز نکرده‌است، شرکای عرضه کننده این محصول انتظار داشتند آزمایش این عینک در سه ماهه اول سال جاری آغاز شود.

همانطور که می‌دانیم اپل عناوین زیادی را در لیست توسعه خود دارد و احتمالا در سال‌های آینده شاهد نوآوری‌های زیاد این کمپانی در مجموعه‌هایی خواهیم بود که ما را شگفت‌زده خواهدکرد.

چندی پیش اخبار جدید اپل حاکی از این بود که در حال کار بر روی مجموعه‌ای از عینک‌های واقعیت افزوده است که مانند عینک‌های معمولی به نظر می‌رسند اما از لنزهایی با نمایشگر داخلی استفاده می‌کنند که با استفاده از حرکات می‌توانند با دستگاه‌های دیگر تعامل داشته باشند. گفته می‌شود نمونه اولیه فعلی شبیه عینک‌های آفتابی گران قیمت با قاب‌های ضخیم است که باتری و تراشه‌ها را در خود جای داده‌است.

زمان معرفی نمونه اولیه عینک اپل

بر اساس گزارش DigiTimes از ژانویه (دی‌ماه)، اپل در آستانه ورود به مرحله دوم تولید عینک با تمرکز بر روی بهبود وزن دستگاه و دوام باتری بود که نشان می‌دهد قرار بوده این کمپانی از سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ به مرحله تولید برسد. با این حال، گزارش جدیدی از نشریه تایوانی ادعا می‌کند که آزمایش P2 هنوز آغاز نشده، بنابراین احتمال تولید در Q1 ۲۰۲۲ اکنون بعید است. بخشی از این گزارش را در ادامه مشاهده خواهیدکرد:

منابع اشاره کردند که بعد از P2، نمونه اولیه عینک AR ممکن است نیاز به آزمایش P3 داشته باشد و به دنبال این مراحل ۳ مرحله آزمایش مهندسی دیگر نیز باید انجام شود تا این محصول شانس ورود به تولید را داشته باشد.

این منابع گفتند که زنجیره تأمین در ابتدا تخمین زده که نمونه اولیه عینک اپل می‌تواند تولید را از اوایل سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ آغاز کند. منابع افزودند از آنجا که آزمایش P2 هنوز آغاز نشده، احتمال تولید در سه ماهه اول ۲۰۲۲ بعید به نظر می‌رسد.

گزارش بلومبرگ در ژانویه، این عینک را محصول چندین سال دیگر توصیف کرد، اگرچه این کمپانی قصد داشت نمونه اولیه عینک اپل را از اوایل سال ۲۰۲۳عرضه کند. گزارش قبلی DigiTimes نشان می‌داد که عینک AR اپل در سال ۲۰۲۱ عرضه می‌شود، در حالی که تحلیلگر اپل مینگ-چی کو گفته که انتظار دارد اولین تولید نمونه اولیه عینک اپل مربوط به سال ۲۰۲۲ باشد.

اعتقاد بر این است که اپل روی چندین پروژه AR / VR از جمله یک هدست با App Store کار می‌کند. گزارش شده که در یک جلسه داخلی، گفته شده که این هدست ممکن است در سال ۲۰۲۱ معرفی و در سال ۲۰۲۲ منتشر شود، بنابراین به نظر می‌رسد که این هدست قبل از عینک به بازار عرضه می‌شود. طبق گزارش امروز DigiTimes، سامسونگ هنوز در راه تولید یک جفت عینک AR رقیب این محصول در سال آینده است.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید