آیا اپل عینک Apple Glass را بزودی معرفی می کند؟

آیا اپل عینک Apple Glass را بزودی معرفی می کند؟

اپل به تازگی با انتشار ویدئو تیزری خبر از برگزار رویداد Peek Performance داده که در ۱۷ اسفند یا هشتم مارس برگزار می‌شود و این ویدئو یک ایستراگی مربوط به واقعیت افزوده دارد که احتمال رونمایی از عینک Apple Glass را بالا می‌برد.

سال‌ها بوده که گزارش و شایعاتی درباره محصول واقعیت افزوده کمپانی کوپرتینویی بدست می‌آوریم اما همچنان هیچ خبری نبوده و اطلاعات بدست آمده نیز در هاله‌ای از ابهام باقی می‌مانند. برخی معتقدند که محصول واقعیت افزوده اپل یک عینک مشابه محصول گوگل است و باید انتظار معرفی آن تحت عنوان عینک Apple Glass را داشته باشیم.

گزارش‌های قبلی بیان داشتند که این عینک در اواخر سال ۲۰۲۲ رونمایی خواهد شد و بعید است بهار امسال اشاره‌ای به آن شود. در واقع کوپرتینویی‌ها قصد دارند به همراه محصول منحصربفرد خود از سیستم عامل rOS هم رونمایی کنند، همانطور که بیشتر محصولات این شرکت تحت سیستم عاملی قرار دارد.

عینک Apple Glass تا سال ۲۰۲۵ از راه نمی رسد

آیا اپل عینک Apple Glass را بزودی معرفی می کند؟

در سال ۲۰۱۸، یک افشا بزرگ نشان داد که این عینک از یک تراشه ۵ نانومتری قدرت خواهد گرفت. چیپ‌ست‌های بایونیک A15 که در سری آیفون ۱۳ تعبیه شدند با استفاده از فرآیند 5 نانومتری TSMC به تولید می‌رسند، بنابراین یکی از اولین شایعات در حال حاضر قابلیت تبدیل شدن به حقیقت را دارد. همیشه شایعاتی پیرامون هدست یا عینک هوشمند اپل منتشر می‌شود اما نمی‌توان تا زمانی که این برند کوپرتینویی برنامه‌ای ندارد، آن را حقیقی دانست.

پیشتر گزارشی منتشر شد که نشان می‌داد اپل تا سال ۲۰۲۵ هیچ برنامه‌ای برای ارائه عینک Apple Glass که یک عینک با ساختاری شبیه به گوگل گلس است، ارائه داد. تیم مهندسی اپل مدت‌ها روی چنین پروژه‌ای مشغول کار هستند تا در نهایت یک محصول خاص را در مقایسه با رقبا ارائه دهند. همانطور که شرکت کوپرتینویی همیشه سعی دارد دستگاه‌های منحصربفردی ارائه دهد و در سیستم عامل نیز با دیگر برندها متفاوت است، در بحث عینک یا همان هدست واقعیت افزوده نیز انتظار داریم چنین مواردی را شاهد باشیم.

دستگاه پوشیدنی که سیستم عامل خاص هم برای آن تحت توسعه است و برخلاف سایر هدست‌ها پلتفرم واحدی ندارد. اپل هیچ گاه تمایل به استفاده از پلتفرم‌های رایج نداشته و سعی دارد پلتفرم اختصاصی خود را به کار گیرد. با تمام این اوصاف پیش بینی‌ها درباره عینک هوشمند اپل ممکن است صحت نداشته باشد و باید منتظر رویداد هشتم مارس یا همان ۱۷ اسفند این کمپانی باشیم.

اپل سخت در تلاش بوده تا به عرصه واقعیت مجازی یا همان افزوده ورود پیدا کند و تاکنون نیز گزارش‌های مختلفی دریافت کردیم. در اخباری مرتبط طی رویداد Peek Performance قرار است شاهد معرفی iPhone SE 3، تبلت آیپد ایر جدید و برخی دیگر باشیم. جزئیات دقیقی درباره این محصولات موجود نیست و نباید به شایعات بی‌اساس اشاره کرد. بنابراین بهتر است منتظر اعلام رسمی از سوی شرکت کوپرتینویی باشیم تا حقیقت روشن شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید