سود اپل از بازی‌هایش در مجموع از پلی استیشن و ایکس باکس نیز پیشی گرفت

سود اپل از بازی‌هایش بر اساس تجزیه و تحلیل وال استریت ژورنال که اپل تا حدودی با آن مخالف است، سود اپل از بازی‌هایش ۸.۵ میلیارد دلار برای یک دوره ۱۲ ماهه بیشتر از سونی، اکتیویژن، نینتندو و مایکروسافت است.

در جریان بحث‌های محاکمه Epic، وکلای اپل چنین تجزیه و تحلیلی از سود اپل از بازی‌هایش را تحریف خواندند و گفتند که آنها با اختلاف زیادی از این آمار پیشرو هستند.

حتی اگر مشاهدات مشاوران خارجی دور از دسترس باشد، سود اپل از بازی‌هایش نشان می‌دهد که این شرکت هنوز در زمینه درآمد بازی بسیار خوب عمل می‌کند، درست مانند Play Store اندروید که ۱۰ برنامه پرفروش آن تقریبا منحصرا بازی هستند.

Statistic: Leading Android apps in the Google Play Store worldwide in July 2021, by revenue (in million U.S. dollars) | Statista

بر اساس گزارش Sensor Tower، گیمرها در سال مالی ۲۰۲۰ حدود ۴۵ میلیارد دلار به درآمد App Store و سود اپل از بازی‌هایش اضافه کردند، که ایالات متحده و چین بیش از نیمی از آن را به خود اختصاص دادند. اپل تا ۳۰ درصد از اشتراک بازی‌ها و خریدهای درون برنامه‌‎ای را می‌گیرد و کل کاهش آن در سال ۱۳.۵ میلیارد دلار گزارش شده است.

البته هزینه‌هایی وجود دارد که باید کسر شوند، اما با توجه به اعداد فوق، به راحتی می‌توان تصور کرد که چرا WSJ ادعا می‌کند که سود اپل از بازی‌هایش میلیاردها است و در مقایسه با امتیازات پلی استیشن سونی و مایکروسافت ایکس باکس در رده بالاتری قرار دارد.

Statistic: Leading iPhone apps in the Apple App Store worldwide in July 2021, by revenue (in million U.S. dollars) | Statista

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید