اپل تعداد کاربران فعال اپ استور در اروپا که مجبور به تبعیت از قوانین اتحادیه اروپا هستند را فاش کرد

اپل مجبور شده تعداد کاربران فعال ماهانه اپ استور خود در اروپا را فاش کند تا از قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا پیروی کرده باشد. این اطلاعات نشان داده که اپ استور در اروپا ۱۰۱ میلیون کاربر دارد، در حالی که iPadOS دارای ۲۳ میلیون کاربر است که نشان‌دهنده محبوبیت بی‌شمار دستگاه‌های تلفن همراه اپل در این منطقه است.

اپ استور ۱۰۱ میلیون کاربر فعال در اروپا دارد

در حالی که اپ استور Mac دارای ۶ میلیون کاربر، اپ استور tvOS دارای ۱ میلیون کاربر، و اپ استور WatchOS کمتر از ۱ میلیون کاربر دارد، با این اطلاعات، اپل تسلط دستگاه‌های تلفن همراه خود را در بازار اروپا نشان می‌دهد.‌ علاوه بر این، طبق گزارش اپل، کمتر از یک میلیون نفر در اروپا هر ماه از اشتراک‌های پولی برای کتاب‌ها و پادکست‌های اپل استفاده می‌کنند.

هدف قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا تنظیم «پلتفرم‌های آنلاین بسیار بزرگ» است که به عنوان پلتفرم‌هایی با بیش از ۴۵ میلیون کاربر فعال ماهانه تعریف می‌شوند. در حالی که اپل، اپ استور هر سیستم عامل را به عنوان یک پلتفرم مجزا در نظر می‌گیرد، تنها اپ استور آیفون، یعنی iOS به عنوان یک پلتفرم آنلاین «بسیار بزرگ» طبقه‌بندی می‌شود و به تنهایی در اروپا بیش از ۱۰۱ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.

در پاسخ به قانون خدمات دیجیتال، اپل متعهد شده است که تمام اپ استورهای خود در اروپا را برای مطابقت با مقررات تنظیم کند، حتی اگر فقط انطباق اپ استور iOS با این قانون الزامی باشد. مقررات تعیین شده توسط DSA شامل محافظت از کودکان در برابر تبلیغات، محدود کردن انتشار اطلاعات نادرست و موارد دیگر، همسویی با هدف اپل برای محافظت از مصرف‌کنندگان در برابر محتوای غیرقانونی می‌شود.

با این حال، قانون بازارهای دیجیتال، یکی دیگر از مقررات اتحادیه اروپا، ممکن است اپل را مجبور کند که از فروشگاه‌های برنامه جایگزین و ساید لودینگ برنامه‌ها در آیفون، حداقل برای مشتریان اروپایی خود، پشتیبانی کند. این امر به طور بالقوه می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر درآمد اپ استور اپل داشته باشد، زیرا این شرکت در حال حاضر ۱۵ درصد تا ۳۰ درصد کمیسیون از فروش برنامه‌ها و خریدهای درون برنامه‌ای انجام شده از طریق پلتفرم خود دریافت می‌کند.

با ایجاد مقررات بیشتر، باید دید که اپل چگونه با چشم‌انداز در حال تغییر بازار دیجیتال سازگار خواهد شد.

Apple

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید