اپل هفته گذشته هدست واقعیت ترکیبی خود را به مدیران برتر این شرکت نشان داد

به گفته مارک گورمن، خبرنگار بلومبرگ، اپل هفته گذشته هدست واقعیت ترکیبی آینده خود را به حدود صد نفر از مدیران ارشد این شرکت نشان داد. این مراسم در سالن نمایش استیو جابز برگزار شد و نشان از این دارد که عرضه این هدست در آینده نزدیک اتفاق می‌افتاد.

پیش از این هدست واقعیت ترکیبی اپل به مدیران ارشد نشان داده شده بود. با این حال، آن پیش نمایش‌های محرمانه تنها «دموهایی از فایت کلاب» بودند. «اولین قانون فایت کلاب این است که در مورد آن با کسی صحبت نکنید.» اما نسخه‌ نمایش داده شده در هفته گذشته «تر و تمیز و حرفه‌ای، پر زرق و برق و هیجان‌انگیز» توصیف شده است. با این حال، بسیاری از مدیران متوجه مشکلاتی هستند که اپل در حین ورود به این بازار با آن مواجه خواهد شد.

پیش نمایش این سری متفاوت بود. در مراسمات قبلی، به اموری کم‌اهمیت پرداخته می‌شد و به منظور نشان دادن پیشرفت و تأمین تعداد کارمندان مورد نیاز برای ادامه این راه برگزار شدند. جدیدترین پیش نمایش این هدست در سالن استیو جابز، بزرگترین سالن نمایش اپل انجام شد و نشان می‌دهد که در حال نزدیک شدن به رونمایی عمومی آن هستیم. مدیران اجرایی پیش از خارج شدن از محل کار خود در این رویداد که در استراحتگاه Carmel Valley کالیفرنیا برگزار شد شرکت کردند.

اولین هدست اپل مخصوصاً با قیمت احتمالی ۳۰۰۰ دلاری احتمالاً در سال اول فروش کمی را تجربه خواهد کرد. علاوه بر این، ظاهراً این هدست برنامه‌ خاصی ندارد، به باتری خارجی احتیاج دارد که فقط چند ساعت دوام می‌آورد، از محتوای قابل پخش و رسانه‌ای محدودی پشتیبانی می‌کند، و برخی آزمایش‌کنندگان از طراحی آن رضایت ندارند.

این شرکت معتقد است که می‌تواند حدود یک میلیون دستگاه از این هدست را که احتمالا Reality Pro یا Reality One نامیده می‌شود، در سال اول به فروش برساند. همانطور که علاقه مصرف‌کنندگان به این دستگاه‌ها افزایش می‌یابد، ظاهرا اپل جانشینی با عملکرد بسیار بهتر و یک مدل ارزان‌تر با نصف قیمت را برای این دستگاه عرضه خواهد کرد. این مدل‌ها می‌توانند در سال ۲۰۲۵ وارد بازار شوند. در حالت ایده‌آل، این هدست مسیری مشابه اپل واچ را دنبال می‌کند و با هر مدل جدید محبوبیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

در حال حاضر، انتظار می‌رود اپل هدست واقعیت ترکیبی خود را در ماه ژوئن در WWDC 2023 برای توسعه‌دهندگان معرفی کند.

هدست واقعیت ترکیبی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید