اپل ممکن است تعدادی پنل MicroLED برای ساعت‌های هوشمند خود از سامسونگ خریداری کند

در حالی که OLED پادشاه صفحات نمایش در دستگاه‌های تلفن همراه است، اما برندها در حال برنامه‌ریزی برای مهاجرت به صفحات نمایش MicroLED در آینده هستند. این نمایشگرها می‌توانند رنگی مشکی کامل مانند OLED و رنگ‌های عمیق LCD را ارائه دهند. اپل اولین برندی است که قصد دارد از صفحات نمایش MicroLED در ساعت‌های هوشمند خود استفاده کند و ممکن است برخی از این پنل‌ها را از سامسونگ خریداری کند.

MicroLED

اپل ممکن است ۶۰ درصد پنل‌های MicroLED برای اپل واچ اولترا را از LG Display و Samsung Display خریداری کند

اپل واچ اولترا می‌تواند اولین ساعت هوشمندی باشد که از صفحه نمایش MicroLED استفاده می‌کند و احتمالا در سال ۲۰۲۴ یا ۲۰۲۵ عرضه شود. در حالی که اپل تمام صفحات نمایش OLED خود را برای آیفون‌ها و اپل واچ‌ها از BOE ،LG Display و Samsung Display خریداری می‌کند، اما قصد دارد تا به جای تکیه بر برندهای دیگر، صفحات نمایش MicroLED را به تنهایی بسازد. با این حال، از آنجایی که این یک فناوری جدید محسوب می‌شود و هزینه‌های تولید آن بالاست، مدتی طول می‌کشد تا اپل فرآیند تولید را به طور کامل آغاز کند. بنابراین، ممکن است برای دریافت حداقل ۶۰ درصد از پنل‌های MicroLED به LG Display و Samsung Display متکی باشد.

طبق گزارشی از The Korea Herald، اپل قبل از اینکه بتواند تمام پنل‌های MicroLED را به تنهایی تولید کند، همچنان به تولیدکنندگان نمایشگر در کره جنوبی متکی خواهد بود. این شرکت در نهایت قصد دارد تا پنل‌های MicroLED را به آیفون‌ها، آیپدها و مک‌بوک‌ها بیاورد.

Samsung Display پیش از این کار بر روی پنل‌های MicroLED را آغاز کرده و فکر می‌کند که می‌توانند در اپل واچ اولترا استفاده شوند. این شرکت انتظار دارد یک قرارداد تولید MicroLED با اپل ببندد. همچنین احتمالاً پنل‌های OLED دو دسته‌ای را برای نسل بعدی آیپد پرو عرضه می‌کند که روشنایی و طول عمر بالاتری نسبت به پنل‌های OLED معمولی برای تبلت‌ها ارائه می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید