استفاده اپل واچ های ۲۰۲۲ از سیستم GPS داخلی خودشان

زمانی که اپل واچ برای اولین بار عرضه شد، برای پردازش به اپل‌ واچ‌های نزدیک خود متکی بود. اما این با عرضه اپل واچ سری ۳ در سال ۲۰۱۷ خیلی چیزها تغییر کرد؛ این اولین اپل واچ بود که اتصال سلولی را ارائه می‌داد و به اپل واچ اجازه می‌داد بدون حضور آیفون تماس برقرار کند.

اپل واچ پرفروش‌ترین ساعت هوشمند جهان

سال قبل از آن، در سال ۲۰۱۶، اپل واچ سری ۲ سیستم GPS خود را اضافه کرد، اگرچه ساعت تا حد امکان به GPS آیفون نزدیک خودش متکی بود و با نزدیک شدن اپل واچ به آیفون از جی پی اس آیفون به جای جی پی اس خودش استفاده می‌کرد.

اما این مشکلات در سه مدل جدید اپل واچ عرضه شده در سال ۲۰۲۲ تغییر کرده. مدل‌های عرضه شده در سال ۲۰۲۲ اپل واچ سری 8، اپل واچ SE (2022) و اپل واچ اولترا هستند.

اپل در سند پشتیبانی با عنوان «اپل واچ خود را برای بهبود دقت تمرین و فعالیت کالیبره کنید» که در اوایل ماه جاری منتشر شد، نوشت: «Apple Watch Ultra، سری 8 و SE (نسل دوم) از GPS داخلی اپل واچ استفاده می کنند. حتی زمانی که به آیفون نزدیک باشد. برای حفظ عمر باتری، مدل‌های قدیمی‌تر اپل واچ در صورت نزدیک بودن به آیفون از GPS آیفون شما استفاده می‌کنند.

اپل واچ

به عبارت دیگر، مدل‌های قدیمی‌تر اپل واچ برای صرفه‌جویی در مصرف باتری ساعت، به سیستم جی‌پی‌اس در آیفون نزدیک خود متکی بودند. منطقی است که به Apple Watch Ultra به لطف باتری بزرگتر که می‌تواند ساعت را تا 36 ساعت روشن نگه دارد، از GPS خود استفاده کند. باتری اپل واچ 8 (308 میلی آمپر ساعت) همانند باتری سری 7 است و ۱۸ ساعت شارژ ارائه می دهد. باتری از نظر اپل به اندازه کافی بزرگ است که به ساعت امکان می دهد از GPS خود استفاده کند. باتری ۲۹۶ میلی آمپر ساعتی نسل دوم اپل واچ SE نیز از نظر اپل به همین شکل کافی است.

همچنین لازم به ذکر است که اپل واچ اولترا و آیفون ۱۴ خط از فرکانس GPS دو بانده استفاده می‌کنند. آنها اولین دستگاه‌های اپل هستند که به این قابلیت مجهز شده‌اند. باند دوم داده‌های مکان دقیق‌تری را در شهرهای بزرگ ارائه می‌دهد. در حالی که GPS تک فرکانس دقت را تا ۵ متر (تقریبا ۱۶ و نیم فوت) ارائه می‌دهد، در حالی که GPS دو فرکانس دقت آن را بر حسب سانتی‌متر اندازه گیری می‌کند.

بنابراین بله، اپل واچ راه زیادی را از مستقل شده نسبت به آیفون طی کرده تا آنقدر مستقل شود که بتواند بهترین خودش را ارائه دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید