توسعه دهندگان iOS تغییرات سیاست App Store اپل را موثر نمی‌دانند

توسعه دهندگان iOSاپل موافقت کرده است که به توسعه دهندگان iOS که اپلیکیشن‌های خود را در App Store شرکت اپل برای Mac و iOS منتشر می‌کنند، اجازه دهد در مورد پیشنهادات و روش‌های پرداخت از طریق ایمیل با مشتریان ارتباط برقرار کنند.
راه حل پیشنهادی، که همچنین مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار برای توسعه دهندگان iOS کوچک وعده داده شده که سودمند باشد، اکنون برای تأیید نهایی در دادگاه است. به عنوان بخشی از این امر، اپل مراحل دیگری مانند موافقت با انتشار گزارش شفافیت برای روند بررسی App Store را اعلام کرد.
قابل توجه ترین تغییر این است که به توسعه دهندگان iOS اجازه می‌دهد به کاربران خود اطلاع دهند که می‌توانند هزینه کالاهای دیجیتال یا اشتراک را از طریق روش‌های جایگزین پرداخت کنند اما فقط از طریق ایمیل و نه از طریق اعلان‌ها یا تبلیغات درون برنامه‌ای. این موضوع حداقل به توسعه دهندگان و مشتریان این فرصت را می‌دهد تا از هزینه کردن برای پرداخت‌ها و subscriptions اپلیکیشن‌های اپل که ۳۰ درصد از سود آن به اپل می‌رسد، جلوگیری کنند.
How to Become an iOS Developer in 2021 – Hacking with Swift

توسعه دهندگان iOS و مشکلات آنها

در هر صورت این موضوع ممکن است ساده نباشد. همانطور که مدیرعامل FlightyApp رایان جونز در توییتر تاکید کرد، توسعه دهندگان iOS باید از مشتریان ایمیل بخواهند و آنها دریافت پیشنهادات از طریق ایمیل را انتخاب کنند. مشتری تنها در صورتی می‌داند که گزینه‌های روش پرداخت چیست که  آن ایمیل تبلیغاتی را باز کند. این پروسه شامل تعداد زیادی حلقه است که باید از آنها عبور کرد.
اپل سال‌ها است که برنامه‌ها را از برقراری ارتباط با مشتریان منع می‌کند تا نشان دهد آنها نمی‌توانند هزینه اشتراک را از طریق روش دیگری پرداخت کنند و ۳۰ درصد کارمزد برای این پرداخت را دریافت کند. بنابراین این فقط یک پیروزی جزئی برای توسعه دهندگان است، اما آنها هنوز مجاز نیستند گزینه‌های خرید را در برنامه به طور مستقیم نمایش دهند.
علیرغم واکنش‌های زیاد توسعه دهندگان iOS و شرکت‌ها، اپل ۳۰ درصد سود خریدهای درون برنامه‌ای را کاهش نداده است. سال گذشته، این کمیسیون برای توسعه دهندگان با درآمد کمتر از ۱ میلیون دلار سالانه به ۱۵ درصد کاهش یافت. امروز، این شرکت گفت که این ساختار را حداقل برای سه سال  نگه می‌دارد.
Senior iOS Developer — Blackbelt Labs
قابل ذکر است که فروشگاه Google Play نیز ۳۰ درصد از توسعه دهندگان هزینه دریافت می‌کند، اما در اندروید، توسعه دهندگان برنامه می‌توانند از برنامه‌های کاربردی جایگزین برای توزیع روش‌های پرداخت استفاده کنند.
اگر مقامات بتوانند به طور قانونی اپل (و گوگل) را مجبور به پایان تسلیم تسلط بر کمیسیون‌ها کنند، همه این‌ها می‌تواند تغییر کند. در اوایل هفته جاری، یک کمیته پارلمانی در کره جنوبی به چنین اصلاحیه‌ای در این قانون رای داد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید