اپل اعلام کرد که WWDC 2023 در تاریخ ۵ ژوئن برگزار خواهد شد

اپل به شکل رسمی اعلام کرد که کنفرانس سالانه توسعه دهندگان که در اپل پارک در کوپرتینو کالیفورنیا برگزار می‌شود، امسال ۵ ژوئن (۱۵ خرداد) خواهد بود. این کنفرانس اکثرا آنلاین خواهد بود اما بخش آفلاین و در حضور افراد نیز خواهد داشت.
رویداد WWDC یا Worldwide Developers Conference، چهار روز میان ۵ تا ۹ ژوئن برقرار خواهد بود و تمام توسعه دهندگان می‌توانند به شکل رایگان در آن شرکت کنند تا اطلاعات بیشتری در مورد برنامه‌های پیش روی اپل داشته باشند. البته فضای شرکت در این کنفرانس نیز محدود می‌باشد و اگر شما خواهان شرکت در آن هستید باید برای اطلاعات بیشتر به وب‌سایت اپل بروید.
WWDC همچنین شامل یک محتوای از پیش ضبط شده تحت عنوان State of the Union خواهد بود که شبیه به آن است که گوگل هرساله در کنفرانس توسعه دهندگان خود تحت عنوان Google I/O دارد. لازم به ذکر است که کنفرانس‌های گوگل نیز هرساله در ماه می در Mountain View برگزار می‌شود. اپل همچنین شامل جلسات آنلاینی است که در آن توضیحات جدیدی در مورد iOS، iPadOS، macOS، watchOS و tvOS می‌دهد.

WWDC 2023اپل چه چیزهایی را در WWDC معرفی می‌کند؟

هنوز چیزی تایید نشده اما شایعات زیادی در مورد این که چیزی در رویداد نرم افزار محور اپل معرفی می‌شود وجود دارند. بسیاری امید دارند که iOS 17 بالاخره اجازه نصب اپلیکیشن‌های مختلف خارج از اپ استور را به کاربران بدهد و طبق لیک‌های منتشر شده به نظر می‌رسد که این ویژگی ابتدا در اروپا آزاد خواهد شد. همچنین CarPlay نیز قرار است دچار تغییرات اساسی‌ای شود که از نظر زمانی همگام با تغییرات Android Auto توسط گوگل است. اپل سال گذشته در WWDC نمونه‌های اولیه CarPlay را نشان داد. همچنین اگر خوش شانس باشیم اطلاعات جدیدی در مورد iPhone 15 نیز به دست ما خواهد رسید.
اخبار اطراف macOS اما چیزهای زیادی نبوده‌اند و فقط اطلاعات مربوط به سخت افزارهای جدید مدت‌هاست که وجود دارند. اما می‌تواند انتظار داشت که بهبودهایی را در زمینه Stage Manager ببینیم که به شما اجازه می‌دهد از iPad به عنوان صفحه نمایش دوم استفاده نمایید.
از آن جایی که iPadOS 16 در سال گذشته عرضه بسیار بزرگی بود، انتظار می‌رود که امسال آپدیت منتشر شده آرام‌تر و بی سروصداتر باشد اما بسیاری امیدوارند که ویژگی‌های iOS 16 به تبلت بیاید که شامل ویجت‌های لاک اسکرین و شخصی‌سازی واپیپر می‌شود.
با همه این‌ها ما بازهم اخبار خاصی از watchOS و tvOS نداریم که هردو بخش‌ مهمی از اکوسیستم اپل هستند. آیا اپل واچ بالاخره دارای دوربین خواهد شد؟ آیا بالاخره اپل مشخص می‌کند که در زمینه VR/AR چه تصمیماتی دارد؟ آیا macOS باز هم از مناطق کالیفورنیا برای نامگذاری استفده می‌کند؟ اکثر این‌ها در ماه ژوئن با برگزاری WWDC مشخص خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید