اپل Apple TV HD را به لیست محصولات منسوخ‌شده اضافه کرد

Apple TV HDما Apple Inc را با پیگیری فهرست فناوری‌های منسوخ‌شده شرکت اپل می‌شناسیم؛ در واقع این فهرست، لیست محصولات «وینتیج» نامیده می‌شود. در هفته اخیر، Apple TV HD  به لیست وینتیج اضافه شد. Apple TV HD برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ منتشر شد. این دستگاه در ۳۰ ژوئن سال جاری ( ۹ تیر ۱۴۰۱)  به عنوان دستگاهی قدیمی شناخته شد و درنهایت در این هفته این محصول به لیست منسوخ‌شده اپل اضافه شد.

به گفته MacRumors، غول فناوری یک یادداشت داخلی منتشر کرد که در فروشگاه‌های اپل و ارائه‌دهندگان خدمات مجاز اپل توزیع شد. در این یادداشت آمده بود که iPad Pro اصلی و Apple TV HD با سیری در ماه ژوئن (تیر ماه) به لیست محصولات Vintage اضافه خواهند شد و لازم به ذکر است که هر دو محصول هم در سال ۲۰۱۵ به بازار عرضه شدند.

Apple TV HD

در حالت کلی، یک محصول، پنج سال پس از آخرین باری که اپل آن محصول را برای فروش توزیع کرده است، وارد لیست «وینتیج» می‌شود. قبلا محصولات قدیمی برای سرویس در اپل واجد شرایط نبودند اما هم اکنون فروشگاه‌های اپل و ارائه‌دهندگان خدمات مجاز اپل از زمانی که محصولات قدیمی به لیست منسوخ‌شده اضافه می‌شوند تا دو سال، بسته به در دسترس بودن قطعات، تعمیرات محصولات قدیمی را ارائه می‌کنند.

هنگامی که Apple TV HD برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ معرفی شد، با نسل اول Siri Remote عرضه شد که فاقد حلقه سفید در اطراف دکمه Menu بود و هم اکنون همین دستگاه‌‌هایی که فاقد حلقه هستند، قدیمی به حساب می‌آیند.

Apple TV HD

در سال ۲۰۱۷، اپل یک حلقه سفید را به دکمه منو اضافه کرد تا هنگام نگه داشتن کنترل از راه دور بیشتر قابل مشاهده باشد. واحدهای Apple TV HD که همراه با یک کنترل از راه دور سیری با حلقه سفید بودند (که هنوز هم نسل اول Siri Remote نامیده می‌شود) یا نسل دوم Siri Remote، به‌عنوان دستگاه‌های قدیمی شناخته نشدند.

Apple TV HD که قبلاً به عنوان نسل چهارم Apple TV شناخته می‌شد، هنوز با قیمت ۱۴۹ دلار از طریق شرکت اپل در دسترس است. از زمان معرفی Apple TV HD سال‌ها گذشته و این دستگاه، هیچ ارتقای سخت افزاری دیگری به جز تغییراتی در Siri Remote نداشته است.

طبق گزارشات اخیر، اپل از TV جدید خود در اواخر سال ۲۰۲۲ با پردازنده A۱۴ و ۴ گیگابایت رم اضافی رونمایی خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید