اپل با یک شارژر 30 واتی وارد میدان خواهد شد!

شارژر 30 واتی

«مینگ-چی کو»، تحلیلگر معتبر و شناخته شده اپل در توییت جدیدش ادعا می‌کند که کوپرتینویی‌ها ممکن است در سال ۲۰۲۲ یک شارژر 30 واتی جدید با طراحی تازه عرضه کنند.

کو در توییتر ادعا کرده که آداپتور برق جدید اپل از فناوری نیترید گالیم یا GaN بهره خواهد برد که امکان ساخت شارژرهای کوچک‌تر، سبک‌تر و کارآمدتر را نسبت به شارژرهای مبتنی بر سیلیکون فراهم می‌کند. با این وجود، آداپتور جدید 30 واتی، احتمالا نسخه کوچک‌تر و سبک‌تر آداپتور برق 30 وات USB-C فعلی اپل خواهد بود که با مدل جدید مک بوک ایر عرضه می‌شود.

البته این اولین باری نخواهد بود که اپل با استفاده از این فناوری یک شارژر وارد بازار خواهد کرد و سال گذشته به همراه مک بوک پرو 16 اینچی بازطراحی شده خود یک آداپتور برق ۱۴۰ وات USB-C عرضه کرده بود که اولین آداپتور برق این شرکت با فناوری GaN محسوب می‌شود.

همچنین بسیاری از برندهای شخص ثالث مانند انکر (Anker) و بلکین (Belkin) در چند سال گذشته شارژرهای مبتنی بر GaN خود را برای استفاده در محصولات اپل به بازار معرفی کرده‌اند.

iPhone 11 Charging Test. Which USB PD Charger is better? – Inviolabs

شارژر 30 واتی اپل در مقابل تولیدکنندگان اندرویدی

با توجه به اینکه برخی تولیدکنندگان اندرویدی به سمت فناوری شارژ سریع ۲۴۰ واتی حرکت می‌کنند، منطقی به نظر می‌رسد که اپل برای آیفون 14 از شارژر 30 واتی استفاده کند. از سوی دیگر، این شارژر همچنین می‌تواند برای تامین برق مک‌بوک‌های سطح پایه و حتی آیپد ایر و آیپد پرو عالی باشد.

اگرچه یک شارژر 30 واتی قدرتمندتر و کارآمدتر برنامه خوبی از سوی اپل به نظر می‌رسد، اما این موضوع که غول فناوری تقریبا هر سال آداپتورهای خود را ارتقا می‌دهد، کمی ناامیدکننده است. آیفون 11 پرو از شارژر ۱۸ واتی و ۱۲ پرو از آداپتور جدید ۲۰ وات پشتیبانی می‌کردند و حالا کو درباره شارژر 30 واتی GaN صحبت می‌کند که کاربران باید آن را به صورت جداگانه خریداری کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید