تم اندروید 12 در آینده در دسترس رابط کاربری گوشی‌های مختلف قرار می‌گیرد

تم اندروید 12قابلیت تغییر رنگ براساس تم اندروید 12 در واقع باعث می‌شود تا رنگ زمینه منو‌های مختلف، فونت و همه چیز با تصویری که برای زمینه انتخاب کرده‌اید هماهنگ شود. با این حال چنین قابلیتی می‌تواند تا حد بسیار در جذب کاربران موفق باشد و در نتیجه، در رابط کاربری گوشی‌های مختلف نیز مورد استفاده قرار بگیرد!

به نقل از GSM Arena، هنگامی که نسخه بتا اندروید 12 برای اولین بار در دسترس کاربران قرار گرفت، یک نکته بسیار مهم در ظاهر آن توجه افراد را به خود جلب کرد؛ شما برای اولین بار مبنی بر تصویری که به عنوان Wallpaper انتخاب می‌کنید، می‌توانید شاهد تغییر رنگ منوهای مختلف و همچنین فونت و هرگونه جزئیاتی باشید که به زیبا شدن سیستم عامل کمک می‌کند.

اما این تغییرات یک مشکل بسیار بزرگ را به همراه دارد، به نحوی که فقط وقتی نسخه پایه و خام اندروید 12 را داشته باشید می‌توانید از این ویژگی بهره‌مند شوید! این یعنی رابط کاربری گوشی‌های مختلف با اندروید 12 سازگار نبوده و حداقل این قابلیت را بازتاب نمی‌کند و تم اندروید 12  این مشکل را حل کرده است.

تم اندروید 12با این وجود، اخیرا کاربران گروه XDA Developers که معمولا فایل‌های داخل سیستم و کنسول گوگل را برای پیش‌بینی تغییرات آینده سیستم عامل اندروید بررسی می‌کنند، اعلام کرده‌اند که یک نسخه دیگر از اندروید 12 با عدد 12.1 وجود خواهد داشت که دسترسی رنگ‌پذیری جزئیات سیستم عامل و تم اندروید 12 را به هر نوع رابط کاربری می‌دهد. حال اینکه سازندگان تصمیم بگیرند تا از این قابلیت استفاده کنند یا که نه به خود آن‌ها بستگی دارد.

نام تم اندروید 12 و قابلیت تغییر رنگ آن Monet نام دارد و هنگام عرضه رسمی این سیستم عامل، برای گوشی‌های دارای اندروید خام مانند نوکیا و گوگل پیکسل فعال خواهد شد. لازم به ذکر است که سامسونگ نیز قصد دارد تا به زودی نسخه بتا رابط کاربری One UI 4.0 را عرضه کند کخ بر پایه اندروید 12 بوده و برخی ویژگی‌های تازه را در دسترس کاربران قرار می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید