اندروید تی وی ۱۳ به زودی وارد نسخه پایدار می‌شود

 اندروید تی وی ۱۳ماه‌ها از شروع آزمایش نسخه بتا برای اندروید تی وی ۱۳ می‌گذرد. برخلاف گوشی‌های هوشمند، دسترسی به نسخه بتا اندروید تی وی برای کاربران عمومی بسیار دشوارتر و تقریبا غیرممکن است و این نیاز به سخت‌افزار متمرکز بر توسعه‌دهنده دارد و همه نمی‌توانند نسخه بتای اندروید تی وی را راه‌اندازی و اجرا کنند. در واقع، نسخه دوم بتای اندروید ۱۳ به قدری محدود بود که فقط دستگاه‌های منتخب قادر به اجرای سیستم عامل بودند.

به موضوع اصلی بپردازیم، اندروید تی وی ۱۳ اکنون به طور رسمی از نسخه آزمایشی بتا منتشر شده است اما صبر کنید، عرضه پایدار هنوز در انتظار است و برای عموم در دسترس نیست. فعال‌ترین OEM ها ممکن است پس از انتشار کدهای گوگل در چند هفته دیگر، اندروید تی وی ۱۳ را برای تلویزیون‌های خود عرضه کنند. از سوی دیگر، در حال حاضر هیچ خبری رسمی در مورد تاریخ انتشار عمومی این سیستم عامل وجود ندارد، اما اکنون از نسخه آزمایشی بتا خارج شده است و اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، انتظار داریم عرضه نسخه پایدار به زودی انجام شود. 

علاوه بر این، گفته شده است که اندروید تی وی ۱۳ به ویژگی‌های ساختاری رابط کاربری اولویت بیشتری می‌دهد و این نشان می‌دهد که رابط کاربری تلویزیون اندروید بعدی ممکن است تغییر قابل توجهی دریافت نکند. در اصل، گوگل به توسعه دهندگان، API و ابزارهای دسترسی اضافی می‌دهد و در نتیجه پلتفرم تلویزیون به تدریج در دسترس و مورد پسندتر خواهد شد. حداقل می‌توانیم خوش‌بین باشیم که به همین دلیل استفاده از تلویزیون‌های اندروید اکنون آسان‌تر خواهد بود!

با صحبت از تغییرات، اندروید تی وی ۱۳ اکنون به کاربران اجازه می‌دهد تا نرخ تازه‌سازی پیش‌فرض و وضوح صفحه را تغییر دهند و همچنین پشتیبانی از طرح‌بندی‌های صفحه‌کلید اضافی، عملکرد توصیف صوتی زنده و بهبودهایی را در API مدیر صوتی اضافه کنند. این تغییرات به ترجیحات کاربر بستگی دارد و تجربه کاربری با اندروید ۱۳ دوباره طراحی خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید