اندروید TV نسخه 13 با قابلیت‌های کاهش مصرف برق و اینترنت

 

اندروید TV

گوگل معمولا نسخه تازه‌ اندروید TV را یکی دو ماه پس از انتشار نسخه نهایی سیستم عامل اندروید برای گوشی‌های هوشمند منتشر می‌کند. از آنجایی که مدتی از انتشار نسخه پیش نمایش توسعه‌دهندگان اندروید 13 می‌گذرد، حالا به اطلاعات جدیدی از اندروید تی‌وی 13 دست پیدا کرده‌ایم که شامل پشتیبانی از حالت تصویر در تصویر پیشرفته و کاهش مصرف انرژی و اینترنت می‌شود.

اندروید TV هم اکنون بطور پیش فرض از حالت تصویر در تصویر با نسبت تصویر 1.777778:1 که برای نمایش محتوای 16:9 ایده‌آل است، پشتیبانی می‌کند. اما سازندگان قادرند در صورت نیاز با نسبت تصویر کمتر از 1:2.39 و بیشتر از 2.39:1 هم پنجره‌های تصویر در تصویر ایجاد کنند.

قابلیت‌های احتمالی اندروید TV جدید

اندروید TV نسخه 13 با قابلیت‌های کاهش مصرف برق و اینترنت - SDFG

به گفته میشال رحمان از Esper، گوگل ویژگی تصویر در تصویر را در اندروید تی‌وی 13 ارتقا خواهد داد و دست توسعه‌دهندگان را در ساخت پنجره‌های تصویر در تصویر بزرگ‌تر یا کوچک‌تر باز خواهد گذاشت. علاوه بر این موارد، یک روش Activity جدید در اندروید 13 با نام setPreferDockBigOverlays به کاربران اجازه می‌دهد پنجره تصویر در تصویر را در کنار فعالیت اصلی خود قرار دهند تا هر دو پنجره در معرض دید کاربر قرار داشته باشند.

اندروید TV سیزده همچنین دارای «حالت آماده به کار با مصرف پایین» خواهد بود. این ویژگی برنامه‌هایی که دستگاه را روشن نگاه می‌دارند، غیرفعال کرده و دسترسی اپلیکیشن‌ها به اینترنت را محدود می‌کند که قابلیت مفیدی جهت کنترل مصرف انرژی محسوب می‌شود. این ویژگی همچنین در کنار کاهش مصرف برق، استفاده از پهنای باند تلویزیون هوشمندتان را هم پایین می‌آورد.

اندروید TV نسخه 13 با قابلیت‌های کاهش مصرف برق و اینترنت - tv remote

در نهایت اگر گوگل به برنامه سال گذشته‌اش که اندروید تی‌وی 12 را دو ماه پس از انتشار اندروید 12 عرضه کرد، پایبند بماند، می‌توانیم منتظر عرضه اندروید تی‌وی 13 در آبان-آذر باشیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید