گوگل رابط کاربری اپلیکیشن تماس اندروید را بهبود می‌بخشد

گوگل به تازگی اپلیکیشن Phone را بروزرسانی کرده تا ظاهر شماره‌گیر اندروید را ساده‌تر کند. به‌عنوان کسی که نسخه بتا اپلیکیشن Phone را استفاده می‌کرده، مدتی است که این تغییرات را داشته‌ام، اما اکنون نسخه عمومی این اپلیکیشن برای کسانی که ترجیح می‌دهند اپلیکیشن‌های بتا را روی گوشی خود نصب نکنند، در دسترس است. البته، مزیت استفاده از نسخه بتا این است که به عنوان اولین نفر ویژگی‌های جدید یا طراحی جدید رابط کاربری و موارد دیگر را دریافت می‌کنید.

رابط کاربری قدیمی اپلیکیشن Phone، نام و شماره‌ای را که با آن تماس می‌گیرید در بالای صفحه نمایش می‌دهد، همچنین شش گزینه در وسط صفحه در دو ردیف برایتان قرار داده شده است. ردیف بالا شامل گزینه Mute، صفحه کلید و Phone می‌شد. درست در زیر آنها Add call، تماس ویدیویی و Hold را می‌دیدیم. در مرکز پایین‌ترین قسمت صفحه یک دکمه برای برقراری تماس یا قطع تماس وجود داشت. با فشردن آیکون صفحه کلید، نامبرپدی در ۴۰ درصد پایین صفحه باز می‌شود.

گوگل رابط کاربری شماره‌گیر اندروید در اپلیکیشن Phone را مرتب می‌کند

پس از این بروزرسانی، هنگام برقراری تماس تنها چهار آیکون وجود دارد و همه آنها در یک سوم پایین صفحه قرار دارند، به گونه‌ای که تنها یک ردیف را اشغال می‌کنند. این آیکون‌ها به ترتیب عبارتند از Phone ،Mute ،Keypad و More. گوگل به طور هوشمندانه‌ای سه تا از آیکون‌ها را از صفحه اصلی حذف کرده و آنها را داخل دکمه‌ای به نام «More» قرار داده تا کمی این صفحه خلوت‌تر شود. روی گزینه «More» کلیک کنید و آیکون‌های Hold call، تماس ویدیویی و Add call نمایش داده می‌شوند.

اپلیکیشن

و اکنون، وقتی روی دکمه Keypad کلیک می‌کنید، نامبرپد مقداری بالاتر باز می‌شود و چهار آیکون اصلی را می‌توانیم در نمای کامل ببینیم. اگر از نسخه 98.x اپلیکیشن Phone استفاده می‌کنید، این رابط کاربری باید اکنون در دسترس باشد. برای اینکه بفهمید چه نسخه‌ای در گوشی شما اجرا می‌شود، به تنظیمات > برنامه‌ها > مشاهده همه برنامه‌ها بروید و سپس اپلیکیشن Phone را انتخاب کنید. به پایین صفحه بروید و شماره نسخه آن را مشاهده خواهید کرد.

شماره‌گیر جدید و بهبودیافته گوگل از شر صفحه شناوری که محتوای صفحه اصلی را می پوشاند خلاص می‌شود

و اما یک تغییر اساسی دیگر هم وجود دارد. پیش از این اگر در حال مکالمه بودید و نیاز به باز کردن یک اپلیکیشن دیگر یا جستجو داشتید، انگشتتان را که از پایین صفحه تماس به سمت بالا می‌کشید تا به صفحه اصلی خود بروید، یک کادر شناور در بالای صفحه باز می‌شد که گزینه‌هایی مانند Back to call که شما را به صفحه تماس بازمی‌گرداند، Mute ،Phone و پایان تماس را در اختیار شما قرار می‌داد. اما این کادر شناور محتوایی که در حین تماس به آن نگاه می‌کردید را بعضاً می‌پوشاند. بنابراین پس از این بروزرسانی، هنگامی که در حین مکالمه از پایین صفحه انگشتتان را به بالا بکشید، یک قرص کوچک با آیکون تلفن در کنار ساعت و در سمت چپ بالای نمایشگر ظاهر می‌شود.

Google

داخل این قرص یک تایمر وجود دارد که مدت زمان تماس شما را نشان می‌دهد، و اگر نیاز به پایان دادن آن، بی‌صدا کردن تماس، روشن یا خاموش کردن اسپیکر، یا افزودن مخاطب دیگری دارید، روی این قرص ضربه بزنید تا به صفحه تماس بازگردید. گوگل با قرار دادن این قرص در بالاترین بخش صفحه نمایش گوشی، مطمئن شده محتوایی که در حین تماس مشاهده می‌کنید توسط یک کادر شناور پوشانده نمی‌شود.

احتمالاً اینها تغییرات بزرگی به حساب نمی‌آیند، اما باعث صرفه‌جویی در فضای نمایشگر می‌شوند، باعث می‌شوند رابط کاربری بهتر به نظر برسد و حتی ممکن است در زمان شما نیز صرفه‌جویی کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید