با استفاده از قابلیت Android Camera Switches دوربین را تنها با صورت، خود کنترل کنید!

قابلیت Android Camera Switches

به نقل از slashgear در آپدیت جدید اندروید، قابلیت جدید و جالبی به دوربین هر تلفن هوشمند اضافه خواهد شد که استفاده از آن را بسیار ساده‌تر خواهد کرد. هم اکنون در اندروید ۱۲ شما قادر خواهید بود که به کمک قابلیت Android Camera Switches به کمک حالت چهره خود، دوربین را کنترل کنید.

در چند سال اخیر اندروید تلاش داشته تا با اضافه کردن قابلیت‌های جدید به این سیستم عامل، در جهت رفاه کاربران خود قدم بردارد. با این حال بسیاری از ایده‌های مطرح شده در این زمینه به بن‌بست خورده و گاها توسط گوگل متوقف شده است. بسیاری از ایده‌های عملی شده نیز بر قابلیت کنترل صوتی یا screen reading تمرکز داشته‌اند.

قابلیت Android Camera Switches چگونه کار می‌کند؟

قابلیت Android Camera Switches

 

در حقیقت این قابلیت بیشتر در جهت رفاه افراد معلول طراحی شده است. این قابلیت به این صورت کار می‌کند که شما با حالت خاصی از چهره خود مانند خنده، بالا بدن ابرو‌ها، نگاه کردن به سمت چپ، نگاه کردن به سمت راست، باز کردن دهان و نگاه کردن به سمت بالا می‌توانید فعالیت دوربین گوشی هوشمند اندروید خود را کنترل کنید.

در ابتدا تصمیم عوامل اجرایی این طرح بر آن بود که سنسورهای مخصوصی برای این قابلیت طراحی کنند، درست مانند حرکت گوگل برای گوشی‌های گوگل پیکسل ۴،  اما در ادامه تصمیم آن‌ها عوض شد و هم اکنون هر شخصی با هر مدل گوشی هوشمندی که سیستم عامل اندروید ۱۲ یا ۱۱ را نصب کرده است می‌تواند از قابلیت Android Camera Switches استفاده کند.

این قابلیت به افراد معلولی که قادر به صحبت کردن نیستند یا نمی‌توانند به راحتی دکمه مربوط به تصویر برداری را فشار بدهند، این امکان را می‌دهد که بدون هیچ گونه چالشی به راحتی با دوربین گوشی هوشمند خود کار کنند. با این حال، می توان از آنها برای شروع تعداد زیادی از اقدامات دیگر نیز استفاده کرد، مانند بازگشت به صفحه اصلی، حرکت به جلو یا عقب، یا حتی برای یک حرکت لمس و نگه داشتن. در حال حاضر این قابلیت برای سیستم عامل اندروید ۱۲ قابل اجرا خواهد بود و انتظار می‌رود که در آینده اندروید ۱۱ نیز با آن سازگار باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید