اندروید 12L Beta 1 با بهبود‌هایی برای نمایشگرهای بزرگ در دسترس قرار گرفت

اندروید 12L Beta 1 با بهبود‌هایی برای نمایشگرهای بزرگ در دسترس قرار گرفت چند روز پیش، پس از راه‌اندازی اولین پیش‌نمایش توسعه‌دهنده اندروید 12L در تبلت P12 Pro لنوو، اکنون اولین نسخه بتا ساخته شده از اندروید 12L برای توسعه در دسترس است. علاوه بر اینکه می‌توانند اندروید 12L Beta 1 را روی تبلت‌های لنوو و دستگاه‌های پیکسل اجرا کنند، توسعه‌دهندگان می‌توانند از Android Studio برای شبیه‌سازی برنامه‌های خود در نمایشگرهای بزرگ استفاده کنند.

بهبودها و تغییرات جدید نسخه اندروید 12L Beta 1

لیستی از بهبودها و تغییرات در بلاگ توسعه‌دهندگان اندروید 12L Beta 1 منتشر شده است که بیشتر آن‌ها بر روی بهینه‌سازی تجربه کاربر در دستگاه‌های دارای نمایشگر بزرگ، به ویژه تبلت‌‌ها تمرکز دارند.

اندروید 12L Beta 1 با بهبود‌هایی برای نمایشگرهای بزرگ در دسترس قرار گرفت - gsmarena 003 3جدا از رفع اشکال، بهینه‌سازی‌ها و وصله‌های امنیتی در دسامبر (آذر)، Beta 1 موارد زیر را برای صفحه‌های بزرگ‌تر اصلاح می‌کند: اعلان‌ها، تنظیمات سریع، صفحه قفل، نمای کلی و صفحه اصلی و سایر قسمت‌های رابط کاربری از طرح‌بندی دو ستونی با صفحه‌های بالاتر از 600dp استفاده می‌‌کنند.

Multitasking نیز ویژگی‌های جدیدی دریافت می‌کند، اکنون نوار وظیفه‌ای وجود دارد که به شما امکان می‌دهد نمادهای برنامه‌های اخیراً استفاده شده را مستقیماً به حالت تقسیم شده برچسب‌ گذاری کرده و حرکت دهید.

اندروید 12L Beta 1 با بهبود‌هایی برای نمایشگرهای بزرگ در دسترس قرار گرفت - gsmarena 002 8هدف اندروید این است که همه برنامه‌ها بدون توجه به اینکه آیا برنامه قابلیت تغییر اندازه را دارد یا خیر، روی صفحه تقسیم شده به خوبی عمل کنند. Android 12L همچنین Letterboxing را در برنامه‌هایی که در حالت سازگار اجرا می‌شوند، بهبود می‌بخشد.

اندروید API های بیشتری برای توسعه‌دهندگان دارد تا با طراحی متریال، برنامه‌ها را برای صفحه‌نمایش‌های بزرگ بهینه کنند. Jetpack Compose تغییرات رابط کاربری را در اندازه‌های مختلف صفحه‌نمایش، طبقه‌بندی سایزهای Window برای تغییر اندازه طرح‌بندی برنامه‌ها و شبیه‌ساز قابلیت تغییر اندازه در Android Studio به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد برنامه‌ها را در اندازه‌ها و وضوح‌های مختلف صفحه اجرا کنند.

بیشتر این تغییرات در نمایشگرهای بزرگ‌تر نمایان می‌شوند، با این حال دستگاه‌های پیکسل می‌توانند با ثبت نام در حساب Google خود و شرکت در برنامه بتا اندروید، نسخه اندروید 12L Beta 1 را نصب کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید