بررسی اطلاعات و تصاویر منتشر شده از سیستم عامل Android 12

همانطور که می‌دانید نسخه بتا سیستم عامل Android 12 منتشر شده و اکنون تصاویر جدیدی از برخی ویژگی‌های این سیستم عامل در دسترس قرار دارد. این ویژگی‌های تغییر یافته شامل قابلیت تماس اضطراری SOS، تغییر طراحی اعلان‌ها (Notification) و… می‌شود.

امکانات و تغییرات جدید Android 12

همانطور که در گذشته شایعه شده بود، قابلیت تماس اضطراری در Android 12 تغییر کرده است. در گذشته برای دسترسی به قابلیت SOS باید دکمه پاور را چند ثانیه نگه می‌داشتید و سپس گزینه تماس اضطراری SOS را انتخاب می‌کردید، در ادامه باید دوباره روی دکمه تماس اضطراری ضربه می‌زدید. در این به روزرسانی جدید دیگر نیاز به انجام چنین فرایند طولانی نیست و شما فقط باید ۵ بار دکمه پاور را پشت سر هم فشار دهید، سپس یک صفحه با شمارش معکوس به شما نشان داده می‌شود و پس از گذشت ۵ ثانیه دستگاه شما به صوت خودکار، تماس اضطراری را برقرار می‌کند.

تصاویر منتشر شده از سیستم عامل Android 12

همچنین تایید شده است که در سیستم عامل Android 12، در هنگام فعال کردن قابلیت تماس اضطراری گوشی شما به صورت خودکار با ۹۱۱ تماس می‌گیرد. شما می‌توانید این شماره را تغییر دهید، اما لازم به ذکر است که شماره مورد نظر شما باید توسط دولت یک شماره برای تماس اضطراری باشد، در غیر این صورت برای برقراری تماس باید قفل صفحه گوشی خود را باز کنید.

این سیستم عامل تغییرات دیگری مانند قفل صفحه جدید، نوار جستجو متفاوت (تنظیمات) و… را شامل می‌شود. با توجه به گفته‌های Mishaal Rahman یک قابلیت دیگر نیز به سیستم عامل Android 12 اضافه شده و شما می‌توانید با فعال کردن این قابلیت، به راحتی با یک دست از گوشی هوشمند خود استفاده کنید. در گذشته نیز چنین قابلیتی در برخی گوشی‌های هوشمند اندرویدی وجود داشت و بیشتر در گوشی‌های هوشمند با صفحه نمایش بزرگ (بیشتر از ۶ اینچ) مورد استفاده قرار می‌گرفت.

تصاویر منتشر شده از سیستم عامل Android 12

با توجه به گزارش theverge، برخی از صفحه‌های باز شده در قسمت تنظیمات دارای پس‌زمینه آبی رنگ هستند. به همین دلیل گفته می‌شود که امکان شخصی سازی بیشتری نسبت به نسخه‌های قبلی اندروید وجود دارد.

همچنین تصاویری از تغییر اعلان‌ها (Notification) منتشر شده و با توجه به آن‌ها، بخش اعلان‌ها از نظر اندازه نسبت به گذشته بزرگ‌تر شده است.

تصاویر منتشر شده از سیستم عامل Android 12

همانطور که می‌دانید این نسخه، نسخه بتا بوده و قابلیت‌ها و ویژگی‌های آن ممکن است تغییر کند. اما با توجه به گزارش‌های منتشر شده از سیستم عامل Android 12، این به‌روزرسانی تغییرات بسیاری با نسخه قبلی دارد. اما همچنان باید منتظر انتشار نسخه اصلی این سیستم عامل باشیم.

پیش از این نیز تصاویر دیگری از نسخه بتای این سیستم‌عامل منتشر شده بود.

مطلب قبلیبررسی اندروید ۱۱
مطلب بعدیXiaomi Mi 11 Lite از پردازنده جدید استفاده می‌کند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید