اولین نسخه از Android 12 آماده انتشار است

گوگل قصد دارد برای انتشار نسخه‌های اولیه سیستم‌عامل جدید اندروید ۱۲ (Android 12) برای توسعه‌دهندگان روال سال پیش خود را در پیش بگیرد. برنامه بازخورد نسخه بتای اندروید ۵ فوریه به‌روزرسانی شده است.

اولین نسخه از Android 12 آماده انتشار است - android 12

در سال ۲۰۱۹، گوگل برنامه بازخورد بتا را برای اندروید ۱۰ ارائه کرد که به شما این امکان را می‌دهد که باگ‌ها را بدون نیاز به بازدید از وب‌سایت ردیابی باگ گزارش کنید. این برنامه به طور خودکار زمانی ظاهر می‌شود که شما نسخه پیش‌نمایش توسعه‌دهنده بتا را نصب می‌کنید. یک پشتیبان مشابه در سال گذشته حین آزمایش اندروید ۱۱ در دسترس بود.

کاربرانی که برنامه بازخورد اندروید بتا را روی گوشی هوشمند خود ذخیره داشتند، روز ۵ فوریه اپدیتی را تحت شماره 2.15-betterbug.external_20201211_RC02 دریافت کردند. منابع نشان می‌دهند که این نکته به وضوح به انتشار حتمی پیش نمایش توسعه‌دهنده Android 12 اشاره می‌کند.

اندروید ۱۱ برای توسعه‌دهندگان در فوریه سال گذشته در دسترس بود، بنابراین  پیش‌بینی می‌شود پیش‌نمایش توسعه‌دهنده اندروید ۱۲ در روزهای آتی عرضه شود.

گوگل تم‌های سیستمی با طیف رنگی گسترده را با Android 12 عرضه خواهد کرد

در حالی که گوگل برای انتشار نسخه جدید سیستم‌عامل Android 12 خود آماده می‌شود، علاقه‌مندان به دنبال یافتن تمام ویژگی‌های جدید آنند.

این بار این اطلاعات توسط 9to5Google به اشتراک گذاشته شده است. به گفته این منبع، گوگل روی تم‌های رنگی بومی اندروید کار می‌کند. آن‌ها به شما اجازه خواهند داد یک رنگ اصلی و یک رنگ ثانویه انتخاب کنید که در ظاهر کل سیستم منعکس خواهد شد.

اولین نسخه از Android 12 آماده انتشار است - 11

رنگ عناصر رابط کاربری شامل هشدارها و تنظیمات سریع، مطابق با تم انتخاب‌شده تغییر خواهند کرد. همچنین برنامه‌های ثالث نیز از تم‌ها پشتیبانی می‌کنند، به طوری که رابط اصلی و رابط برنامه به هم شباهت خواهند داشت.

در اندروید ۱۰ و ۱۱، سیستم‌عامل و برنامه‌ها تنها می‌توانند بین حالت‌های تیره و روشن جابه‌جا شوند. اغلب تولید‌کنندگان گوشی هوشمند اندرویدی خودشان تم‌های مختلفی را ارائه می‌کنند، اما در Android 12 این مساله در سطح سیستم بدون واسطه امکان‌پذیر خواهد بود.

گوگل یک ویژگی مفید را به اندروید ۱۲ باز می‌گرداند

بر اساس شایعات، گوگل در نسخه ۱۲ یک ویژگی که به طور فعال مورد آزمایش قرار گرفته و مقرر بود در اندروید ۱۱ ظاهر شود را باز می‌گرداند. توسعه‌دهندگان گوگل این ویژگی را “کلمبوس” می‌نامند.

این اسم توانایی انجام تعدادی از کارها را با دوبار ضربه زدن به پشت گوشی هوشمند نشان می‌دهد؛ به همان طریق که با دو بار ضربه زدن بر صفحه نمایش روشن می‌شود. به طور پیش‌فرض انتظار می‌رفت که با دوبار ضربه روی پشت گوشی دستیار گوگل راه‌اندازی شود؛ اما ما می‌توانیم این عمل را تقریبا به هر اقدام دیگری اختصاص دهیم: خاموش کردن آلارم، به کار انداختن دوربین، متوقف کردن پخش ویدئو، بی‌صدا کردن تماس ورودی و غیره.

در اندروید ۱۲،  کلمبوس تنها برخی از کارها را انجام می‌دهد. با استفاده از این ویژگی، شما می‌توانید دوباره دستیار گوگل را فراخوانی کنید، اسکرین شات بگیرید، مکث و پخش مجدد ویدیو، اعلان‌ها یا منوی برنامه‌های پس‌زمینه را باز کنید.

برای جلوگیری از فشار اتفاقی و یا اقدامات دیگری که عنوان دو ضربه تلقی شود، کاربر ابتدا باید این “حالت” را ثبت کند. همچنین، در تنظیمات اندروید، کلمبوس می‌تواند به طور کامل خاموش شود.

اندروید ۱۲ یک سبک تقسیم صفحه کاملا جدید را به همراه خواهد داشت

گوگل در حال آماده‌سازی نوآوری‌های جالبی برای اندروید ۱۲ است. علاوه بر روش ساده برای انتقال رمز عبور وای‌فای، حالت شبکه محدود و حالت خواب زمستانی، برخی از توسعه‌دهندگان یک ویژگی جدید را کشف کرده‌اند که صاحبان گوشی‌های هوشمند با صفحه‌های بزرگ را شاد خواهد کرد.

منظور حالت تقسیم صفحه (Screen Split) چند وظیفه‌ای با طراحی مجدد است. در این حالت، شما می‌توانید دو برنامه را هم‌زمان (گاهی اوقات بیشتر) مشاهده و از آن‌ها استفاده کنید. این قابلیت به ویژه برای گوشی‌های هوشمند با صفحه نمایش بزرگ مفید است.

برای استفاده از چند برنامه به طور هم‌زمان؛ در حال حاضر شما باید یکی از آن‌ها را باز کنید؛ سپس حالت تمام‌صفحه برای این برنامه را با استفاده از نمایش برنامه‌های اخیر فعال کنید و سپس برنامه دوم را انتخاب کنید. این راه‌حل اغلب راحت نیست و تولیدکنندگانی مانند سامسونگ، ال جی و مایکروسافت راه‌حل جایگزین خود را پیشنهاد کرده‌اند.

به گفته  9to5Google، گوگل در حال آماده‌سازی یک حالت تقسیم صفحه با طراحی مجدد به نام App pairs است. زمانی که برنامه‌های اخیر را مرور می‌کنید، App Pairs به شما اجازه می‌دهد که یک جفت از برنامه‌ها را به عنوان یک وظیفه تلقی کنید.

بنابراین، کاربر می‌تواند دو برنامه که اغلب با هم استفاده می‌کند را جفت کند. سپس او می‌تواند بعد از کار با برنامه‌های دیگر به راحتی به سراغ آن‌ها برود یا برگردد. برای نشان دادن این عملکرد به طور عملی، 9to5Google یک مدل فرضی از این که این ویژگی چگونه ممکن است به نظر برسد، ایجاد کرده است.

اولین نسخه از Android 12 آماده انتشار است - mock

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید