فراخوان دستیار Google در آخرین نسخه بتای اندروید 12 به روزرسانی جدیدی دریافت می‌کند

دستیار Googleدستیار Google بهترین دستیار دیجیتال روی کره زمین است، جمله‌ای که فقط تعداد کمی با آن مخالف هستند. برای اطمینان از دسترسی کاربران اندروید به این دستیار، روش‌های مختلفی برای فعال کردن آن وجود دارد. از زمان راه اندازی اندروید 10،  کشیدن مورب از گوشه پایین سمت چپ یا راست به یک روش برای استفاده از دستیار Google تبدیل شده‌استو

استفاده از انگشت در زاویه ۴۵ درجه به سمت بالا از یکی از دو گوشه پایین به منظور دستیابی به  دستیار Google، ترفندی برای گوشی‌های Pixel بود که به تازگی روی گوشی‌های دیگر نیز در دسترس است. اگر یک گوشی اندرویدی تازه تولید شده دارید و از پیمایش اشاره‌ای استفاده می‌کنید، ممکن است متوجه شوید که گوشی شما از کشیدن مورب دست به عنوان راهی برای فرخوان دستیار Google استفاده می‌دهد.

شاید گوگل احساس نمی‌کرد که لازم است راهی برای غیرفعال کردن این ویژگی به کاربران ارائه شود، اما قبل از انتشار آخرین نسخه بتا اندروید 12 تنها راه خاموش کردن این ویژگی خاموش کردن پیمایش اشاره‌ای یا حذف دستیار به عنوان دستیار دیجیتال بود. اما، Google بخش غیرفعال سازی را به صفحه تنظیمات پیمایش اشاره‌ای در اندروید 12 نسخه بتا ۳ اضافه کرده‌است.

فراخوان دستیار Google در آخرین نسخه بتای اندروید 12 به روزرسانی جدیدی دریافت می‌کند - Untitled 12ضامن در زیر عنوان دستیار دیجیتال قرار دارد و عملیاتی که توسط ضامن کنترل می‌شود کشیدن دستیار برای فراخوانی یا Swipe to invoke assistant نامیده می‌شود. در این توضیحات آمده است برای فراخوانی برنامه دستیار دیجیتال، از گوشه پایین به سمت بالا بکشید. برای رفتن به حالت ضامن، به Settings > System > Gestures > System navigation بروید.

اگر یکی از گوشی‌های اندرویدی واجد شرایط نصب اندروید 12 بتا را دارید، هیچ دلیلی وجود ندارد که فقط برای این ویژگی جدید، اندروید 11 پایدار را برای یک نسخه بتا بی‌ثبات اندروید 12 عوض کنید. مگر اینکه به دلایل عجیب و غریب، به طور مداوم و ناخواسته از گوشه‌های پایین گوشی خود به صورت مورب دست بکشید و دستیار Google را فعال کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید