گوگل Android 12 beta 2 را سازگار با مدل‌های Pixel منتشر می‌کند

Android 12 beta 2دارندگان Pixel یک قدم دیگر برای دریافت اندروید ۱۲ برداشته‌اند. به گفته 9to5 شرکت Google اعلام کرد، شروع به سازگارسازی Android 12 beta 2 برای کاربران Pixel (Pixel 3 به بالا) کرده است. این به روز رسانی شامل چندین ویژگی جدید حریم خصوصی است که با ساخت جدید به سیستم عامل اضافه می‌شوند از جمله یک جدول زمانی ۲۴ ساعته که نشان می‌دهد کدام برنامه‌ها به دوربین، میکروفون و داده‌های مکان تلفن شما دسترسی پیدا کرده‌اند.

ویژگی دیگری که در نسخه جدید بتا یافت می‌شود پیامی است که هنگام هشدار برنامه در هنگام خواندن کلیپ بورد، به شما هشدار می‌دهد. از آنجا که کاربران اغلب شماره‌های مهم حساب کاربری یا رمزهای عبور را در کلیپ بورد خود کپی می‌کنند، مهم است که بدانیم چه کسی قصد خواندن این داده‌ها را دارد. تنها باری که این پیام ظاهر نمی‌شود زمانی است که داده‌های کلیپ بوردی که یک برنامه می‌تواند بخواند از همان برنامه کپی شده باشد.

Android 12 Beta 2 adds Privacy dashboard, cam/mic controls - 9to5Google

مشابه نقاط نارنجی و سبز موجود در بالای میله های سیگنال سلول در iPhone (که نشان می دهد چه زمانی برنامه از میکروفون و دوربین گوشی شما استفاده می‌کند)، کاربران Android 12 beta 2 هنگام استفاده از برنامه‌ها، این دو سنسور، نشانگرهای میکروفون یا دوربین را مشاهده می‌کنند .

یک بخش جدید منوی Internet در تنظیمات سریع، اتصالات آنلاین گوشی از جمله نام شبکه Wi-Fi را به شما نشان می دهد. ضربه زدن روی نماد Wi-Fi به شما امکان می‌دهد تا به سرعت اتصال Wi-Fi خود را غیرفعال کنید و همچنین لیستی از سیگنال‌های Wi-Fi نزدیک را به شما نشان می‌دهد و به شما امکان می‌دهد تا شبکه تلفن همراه خود را خاموش یا روشن کنید. این به روزرسانی همچنین یک بخش GPay را به تنظیمات سریع اضافه می‌کند تا جایگزین “Cards & passesا” شود.

برای تبدیل شدن به تستر Android 12 beta 2 برای Pixel خود، سایت Android Beta Program را باز کنید و روی دکمه ای که می‌گوید “View your eligible devices” ضربه بزنید. دستورالعمل ها را دنبال کنید و تا به روزرسانی Android 12 beta 2 OTA را دریافت کنید. پس از دریافت اطلاع از بروزرسانی در گوشی، به Settings > System > Advanced > System update بروید.

اگر Pixel گوشی روزانه شما است، ممکن است بخواهید قبل از نصب نسخه Android 12 beta 2 صبر کنید. به هر حال، به روزرسانی Android 12 beta 2 پایدار نیست و برنامه هایی که ممکن است برای کار یا بازی به آنها نیاز داشته باشید، در طول آزمایش بتا با توانایی کامل کار نمی‌‎کنند.

مطلب قبلینوکیا C01 Plus با اندروید 11 Go Edition بی‌صدا معرفی شد
مطلب بعدیقابلیت‌های اندروید 12 به برنامه Google Massages اضافه خواهد شد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید