اندروید 12 برای Mi 11 به صورت بتا با رابط کاربری MIUI 12.5 عرضه شد

نسخه بتا اندروید 12 برای گوشی‌های پرچمدار سری Mi 11طبق اعلام رسمی، نسخه بتا اندروید 12 برای Mi 11 به تازگی عرضه شده و برخی کاربران به صورت محدود می‌توانند این نسخه جدید از سیستم عامل را نصب کنند.

به نقل از Android Police، شرکت شیائومی حدودا دو ماه پیش بود که بالاخره همکاری خود با گوگل را حتی رسمی‌تر کرد تا نسخه بتا اندروید 12 برای گوشی‌های پرچمدار سری Mi 11 (از جمله Mi 11، Mi 11 Ultra و Mi 11 Pro) عرضه شود.

با این حال وقتی که این نسخه از اندروید بتا برای این پرچمداران در دسترس کاربران قرار گرفت، مشکل آنجا بود که شما پس از دانلود و نصب آپدیت، عملا با یک گوشی هوشمند بدون رابط کاربری خاص مواجه می‌شدید که نسخه Stock اندروید را ارائه می‌کرد. با این وجود چنان که به نظر می‌رسد، دیگر وقت آن رسیده تا این شرکت چینی بالاخره نسخه MIUI سازگار با اندروید 12 بتا را عرضه کند و ابتدا آن را در دسترس کاربران چینی قرار دهد.

اندروید 12 برای Mi 11 مشکلات خاص خود را دارد

mi-11

حال نکته قابل توجه اینجاست که حتی با وجود عرضه شدن نسخه MIUI 12.5 بر پایه اندروید 12 بتا، این سیستم عامل و رابط کاربری پیشرفته تنها برای مدل پایه Mi 11 در دسترس قرار گرفته است. این یعنی اندروید 12 برای خانواده Mi 11 تنها برای مدل اصلی بوده و شامل نسخه‌های اولترا و پرو نمی‌شود؛ موردی عجیب که احتمالا تا چند هفته دیگر برطرف خواهد شد. همچنین اگر قصد نصب این نسخه از اندروید 12 را برای گوشی Mi 11 خود دارید، قاعدتا باید بدانید که چنین قابلیتی حداقل فعلا برای نسخه جهانی این دستگاه در دسترس نیست!

Test: Xiaomi Mi 11 mit 120 Hertz & Snapdragon 888 auf den Thron?

در واقع این نسخه از اندروید محدود به کشور چین و دستگاه‌های Mi 11 خواهد بود که در این کشور عرضه شده‌اند. با این حساب، یعنی کاربران چینی وقتی که قصد داشته باشند که این نسخه را نصب کنند، دیگر باید با پشتیبانی برنامه‌های گوگل خداحافظی کنند؛ چراکه گوگل از نسخه غیرجهانی گوشی‌های هوشمند پشتیبانی نمی‌کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید