بروزرسانی اندروید 12 با هدف سازگاری با گوشی های تاشو از راه می رسد

بروزرسانی اندروید 12 با هدف سازگاری با گوشی‌های تاشو ارائه خواهد شدتوسعه ‌دهندگان XDA نکاتی جالب درباره بروزرسانی اندروید 12 با نام اندروید 12.1 کشف کرده‌اند. تا این لحظه از تمام ویژگی‌های این نسخه جدید اطلاعی نداریم، اما این احتمال وجود دارد که اکثر بروزرسانی‌ها مربوط به بهبود تجربه کار با گوشی‌های تاشو باشد. همچنین ممکن است این ارتقا پیش‌درآمدی جهت معرفی گوگل پیکسل Fold باشد.

نوار وظیفه جدید در بروزرسانی اندروید 12

در هر صورت، توسعه دهندگان XDA یک ویژگی نوار وظیفه شناور جدید را مشاهده کردند. این ویژگی در نسخه‌های اولیه بروزرسانی اندروید 12 کشف شده است. همچنین این توسعه دهندگان آموزشی همراه با چند رشته کد یافته‌اند که نحوه رفتار نوار وظیفه جدید را نشان می‌دهند.

بروزرسانی اندروید 12 با هدف سازگاری با گوشی های تاشو از راه می رسد - gsmarena 003 1 1اندروید 12.1

کاربرد نوار وظیفه جدید

به طور پیش‌فرض، نوار وظیفه شناور در اندروید 12.1 روی صفحه اصلی یا هنگامی که از نمای تقسیم شده استفاده می‌شود، باز می‌ماند و هنگامی که یک برنامه را به صورت تمام صفحه باز می‌کنید، مخفی می‌شود. همچنین می‌توانید نماد یک برنامه را لمس کرده و با کشیدن آن به هر سمت صفحه که می‌خواهید باز شود و از سمت دیگر صفحه نیز به عنوان فضایی برای باز کردن برنامه‌ای دیگر استفاده کنید. با لمس کردن و نگه داشتن نوار وظیفه نیز می‌توان آن را آشکار یا پنهان کرد. البته می‌توانید برنامه‌های دلخواه خود را نیز به این بخش اضافه کنید.

بروزرسانی اندروید 12 با هدف سازگاری با گوشی های تاشو از راه می رسد - gsmarena 000 10

انیمیش اختصاصی در دستگاه‌های تاشو

تقریبا تمامی بهبودهای نسخه جدید اندروید مربوط به ارتقا تجربه کاربری دستگاه‌های تاشو خواهد بود. همچنین کدهای افشا شده سیستم عامل جدید نشان از وجود بهینه‌سازی‌هایی در انیمیشن‌های دستگاه‌های تاشو دارد. این ویژگی جدید هنگام تا کردن و باز کردن این دستگاه‌ها خودنمایی می‌کند. در واقع انیمیشن به ما نحوه ظاهر شدن نوار وظیفه شناور در یک دستگاه تاشو باز شده را نمایش می‌دهد. نکته جالب دیگر که تصویر فاش شده نشان می‌دهد، حضور دو صفحه جداگانه گوگل کروم است. بنابراین می‌توانیم منتظر پشتیبانی از این ویژگی در بروزرسانی اندروید 12.1 و بهبود قابلیت چندوظیفه‌ای آن باشیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید