سیستم عامل اندروید ۱۰ برای کنسول Nintendo Switch عرضه خواهد شد

به تازگی گزارش‌هایی از XDA-Developers منتشر شده که با توجه به آن‌ها، به‌روزرسانی جدید سیستم‌عامل اندروید برای کنسول Nintendo Switch عرضه خواهد شد، اما این آپدیت فقط برای بعضی از مدل‌های این کنسول در دسترس قرار خواهد گرفت. این بهروزرسانی به کاربران امکان اجرای برنامه Google Play Store را می‌دهد و بازیکنان می‌توانند از برنامه‌ها، بازی‌ها و نرم‌افزارهای دیگری مانند Netflix استفاده کنند، همچنین این به‌روزرسانی بر عملکرد Wi-Fi، آنالوگ‌ها ونیز تاثیر می‌گذارد.

دلیل اصلی عرضه سیستم‌عامل اندروید برای کنسول Nintendo Switch این است که شما می‌توانید بازی‌هایی را اجرا کنید که مختص این کنسول نبوده و توسط شبیه سازهایی مانند Game Boy Advance ،Nintendo DS و PSP قابل اجرا خواهند بود. به علاوه شما می‌توانید برنامه‌های دیگر مانند اسپاتیفای را نیز دریافت کنید. جالب است بدانید که این سیستم‌عامل جایگزین سیستم‌عامل کنسول نمی‌شود به جای حافظه داخلی در microSD (حافظه جانبی) نصب می‌شود.

کنسول Nintendo Switch

لازم به ذکر است که اندروید ۱۰ به صورت رسمی برای این کنسول عرضه نخواهد شد و این سیستم‌عامل شبیه سیستم‌عامل اصلاح شده Nvidia’s Shield TV است. همان‌طور که اشاره کردیم این سیستم‌عامل برای برخی از مدل‌های کنسول نینتندو سویچ عرضه خواهد شد، اندروید ‍۱۰ تنها روی کنسول‌هایی که قبل از به‌روزرسانی چیپ‌ست (نینتندو) عرضه شده‌اند، قابل اجرا خواهد بود.

همچنین شما می‌توانید دستگاه‌هایی را که بعد از به‌روزرسانی چیپ‌ست عرضه شده‌اند را با استفاده از بوت لودر اندروید به یک دستگاه اندرویدی تبدیل کنید. اما طبق گزارش‌های منتشر شده از منابع رسمی اگر شما در فرایند نصب اندروید توسط بوت لودر اشتباه کنید، ممکن است صدمه‌ای جدی را به نرم‌افزار دستگاه خود وارد کنید و به دلیل از بین رفتن سیستم‌عامل، امکان استفاده از کنسول وجود نخواهد داشت، در نتیجه بهتر است از انجام این کار صرف نظر کنید.

کنسول Nintendo Switch

با این وجود گزارش‌هایی منتشر شده است که با توجه به آن‌ها نسخه سیستم عامل LineageOS 17.1 که بر اساس اندروید ۱۰ طراحی شده است، به زودی برای کنسول Nintendo Switch عرضه خواهد شد. برخی از کاربران امیدوارند که نسخه رسمی اندروید برای تمام کنسول‌های نینتندو عرضه شود، اما احتمال انجام چنین اقدامی از سوی شرکت Nintendo PTD بسیار ضعیف است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید