OLEDهای ال جی را سامسونگ می‌خرد!

ظاهراً OLEDهای ال جی نظر سامسونگ را نیز به خود جلب کرده‌اند. اگرچه هنوز این خبر توسط سامسونگ یا ال جی تایید نشده است، اما طبق گزارش رویترز، این دو شرکت قراردادی را امضا کرده اند که LG Display پانل‌های تلویزیون OLED را به سامسونگ الکترونیکس ارائه می‌دهد. اگر این خبر درست باشد باشد، شاهد پایان یک دوره طولانی هستیم که در آن سامسونگ الکترونیکس و ال جی الکترونیکس گاهی اوقات در مورد مزایای تلویزیون‌های QLED کوانتومی سامسونگ در مقابل تلویزیون‌های دیود نوری الی ال جی (OLED) با هم دعوا می‌کردند!

اطلاعات مربوط به قرارداد خرید OLEDهای ال جی

رویترز با استناد به منابعی که مستقیماً از معامله مربوط به OLEDهای ال جی اگاهی دارند، بیان کرده است که LG Display در سال 2024 دو میلیون پانل OLED را عرضه خواهد کرد. در سال‌های بعد نیز این میزان به 3 میلیون و 5 میلیون افزایش خواهد یافت. این پانل‌ها در ابتدا تنها در اندازه‌های 77 و 83 اینچی ارائه می‌شوند.

این اولین بار نیست که چنین توافقی بین دو شرکت کره‌ای صورت می‌گیرد. در سال 2021، رسانه‌های خبری کره ای خبر بسیار مشابهی را گزارش کردند. در ان زمان، گمانه زنی‌های اصلی این بود که سامسونگ یک میلیون پانل را از LG در سال 2021 و چهار میلیون پانل دیگر را در سال 2022 خریداری خواهد کرد. ال جی و سامسونگ هر دو انکار کردند که این گزارش حقیقت دارد.

در اوایل سال 2022، سامسونگ شایعاتی را تایید کرد که قصد دارد تولید پنل‌های OLED را اغاز کند. این شرکت اولین ساخت تلویزیون‌هایی را بر اساس پانل‌های QD-OLED ساخته شده توسط شرکت مادر خود یعنی Samsung Display آغاز نمود. QD-OLED از نقاط کوانتومی همراه با پیکسل‌های OLED برای تولید تصویری استفاده می‌کند که در تئوری روشن‌تر و دقیق‌تر از OLED است.

تکنولوژی مربوط به OLEDهای ال جی بسیار موفق بوده است. با این حال، تکنولوژی QD-OLED در اکثر موارد گران‌تر از OLED است. این امر نشان می‌دهد که سامسونگ احتمالاً‌ صفحات QD-OLED را فقط برای مدل‌های پرچمدار خود عرضه می‌کند، زیرا تکنولوژی اصلی OLDE (بدون QD) هنوز هم گزینه مناسبی در این زمینه محسوب می‌شود.

این موضوع به سامسونگ شرکت اجازه می‌دهد تا فشار فزاینده رقبایی مانند TCL را برطرف نماید. TCL به تازگی تولید تلویزیون‌هایی را شروع کرده است که از همان تکنولوژی نور پس زمینه Neo QLED سامسونگ استفاده می‌کنند، اما به طور قابل توجهی قیمت کمتری از محصولات این شرکت کره‌ای دارند. استفاده از پانل‌های OLED تولیدشده توسط LG Display به تلویزیون‌های سامسونگ مزیتی از لحاظ کیفیت تصویر می‌دهد که تقلید آن برای TCL و سایر سازندگان سخت‌تر خواهد بود. به گزارش رویترز، این قرارداد برای LG Display نیز مناسب است، زیرا می‌تواند تولید محصولات خود را به شدت افزایش دهد.

OLEDهای ال جی را سامسونگ می‌خرد! - OLEDهای ال جی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید