فقط آیفون 15 پرو مکس لنز پریسکوپ خواهد داشت!

 آیفون 15 پرو مکسشرکت اپل در واقع یکی از اولین تولیدکنندگان گوشی‌های مدرن مجهز به لنز تله فوتو است که آن‌ها را به بازار عرضه کرده و همچنین گوشی‌های این برند جزو آخرین گوشی‌های هوشمندی خواهد بود که از دوربین پریسکوپی استفاده می‌کنند. تحلیلگر Ming-Chi Kuo برخی از ادعاهای مربوط به اولین پریسکوپ اپل را اصلاح کرد و گفت که فقط گوشی آیفون 15 پرو مکس به این ویژگی مجهز  خواهد بود؛ به عبارت دیگر، iPhone 15 Pro کوچک‌تر به یک لنز تله کلاسیک مجهز خواهد شد و همچنین در ادامه گفت که این گوشی، سال آینده عرضه می‌شود.

Kuo می‌گوید که پریسکوپ دارای بزرگ‌نمایی ۶ برابر و سنسور ۱.۳ اینچی ۱۲ مگاپیکسلی با تثبیت تغییر سنسور خواهد بود. شایعات قبلی ادعای بزرگنمایی ۵ برابری را داشتند اما این احتمال وجود دارد عدد نهایی تغییر کند چرا که از عرضه سری آیفون 15 از جمله، آیفون 15 پرو مکس بیش از یک سال دیگر باقی مانده است.

 آیفون 15 پرو مکسشایعه‌ای وجود دارد که می‌گوید، بزرگترین آیفون، بهترین سخت افزار دوربین را خواهد داشت. آخرین مورد موجود، آیفون ۱۲ پرو مکس است که تنها با لنز بزرگ‌نمایی ۲.۵ برابر و تنها با سنسور بزرگ‌تر در دوربین اصلی موجود است.

اندازه احتمالی گوشی آیفون 15 پرو مکس

ماژول‌های پریسکوپ به دلیل ماهیت خود، فضای بیشتری را نسبت به یک لنز تله معمولی اشغال می‌کنند و آیفون پروها هم آنقدرها هم بزرگ نیستند. انتظارات فعلی این است که آیفون 15 پرو مکس، از صفحه‌نمایش ۶.۱ اینچی برخوردار باشد. هیچ گوشی اندرویدی در این رده اندازه (نه تعداد زیاد) پریسکوپ ندارد و سازندگان تمایل دارند آن را برای بهترین و بزرگ‌ترین گوشی خود رزرو کنند.

 آیفون 15 پرو مکس

با این حال، Kuo پیش‌بینی می‌کند که اپل این کار را انجام خواهد داد و هر دو مدل آیفون ۱۶ پرو در سال ۲۰۲۴ دارای پریسکوپ خواهند بود. این شرکت روی یک طرح غیرعادی با دو منشور کار کرده است که در پرونده‌های ثبت اختراع دیده می شود.

سری آیفون ۱۴ اواخر امسال عرضه خواهد شد. انتظار می‌رود مدل‌های Pro به دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی ارتقا پیدا کنند. همچنین دوربین جلو نیز به دلیل ارتقاء (فوکوس خودکار) باشد.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید