جنگل شروود به اینترنت 5G و سگ‌های رباتیک مجهز می‌شود

جنگل شروودشنیدن افسانه رابین‌هود باعث شده که افراد زیادی نام جنگل شروود که یک منطقه سلطنتی در انگلستان است را شنیده باشند. حال مسئولین این مکان در تلاش‌اند که با بروزرسانی‌های فناورانه در این جنگل، جاذبه گردشگری آن را افزایش دهند.

جنگل شروود حالا جنگلی مدرن است

سگ‌های رباتیک، پهبادهای کنترل شونده با اینترنت و ارتقاء اینترنت جنگل به 5G از جمله اقداماتی هستند که برای ارتقاء تجربه گردشگران در جنگل شروود در نظر گرفته شده است.

شورای ناحیه ناتینگهام‌شایر ادعا کرده است که این شبکه شروود را به نخستین جنگل جهان تبدیل می‌کند که به اینترنت 5G متصل است. آنها امیدوارند این شبکه با آنتن‌دهی قدرتمند خود امکانی را فراهم کند که بازدیدکنندگان بتوانند با استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی جلوه‌هایی از فیلم رابین‌هود را در جنگل ببینند و تجربه کنند.

مورد دیگر ربات‌ها و پهبادها هستند که می‌توانند جهت تحقیقات محیط‌ زیستی مورد استفاده قرار گیرند.

بودجه ۱۰ میلیون پوندی پروژه(که شامل مناطق اطراف جنگل شروود از جمله Rufford Abbey نیز می‌شود) توسط ((برنامه ارتباط روستایی دولت)) تامین می‌شود. این امیدواری وجود دارد که اینترنت 5G باعث توسعه تجارت در این مناطق شود.

جنگل شروود به اینترنت 5G و سگ‌های رباتیک مجهز می‌شود - 121073427 de27 2

سگ‌های رباتیک به کمک طبیعت می‌آیند

دانشگاه بیرمنگام در حال راه‌اندازی یک سایت سگ‌های رباتیک است که عمل جمع‌آوری و آپلود اطلاعات را با استفاده از اینترنت 5G انجام می‌دهد. اگر این پروژه موفقیت آمیز باشد، سگ‌ها اطلاعات را از مکان‌هایی که معمولا قابل دسترس نیستند جمع‌آوری و به ارزیابی سلامت و وضعیت محیط جنگل کمک می‌کنند. دانشیار Taufiq Asyhari گفت:

با وجود سگ‌های رباتیک ما می‌توانیم به آنها دوربین متصل کنیم و با تصویربرداری، اطلاعات را جمع‌آوری کنیم.

جنگل شروود به اینترنت 5G و سگ‌های رباتیک مجهز می‌شود - 121073393 de27 1

رابین‌هود دوباره در جنگل!

این جنگل همچنین به نخستین فیلم هولوگرافیک تعاملی با نام ((پیکانی در زمان)) مجهز شده است. این فیلم که داری قابلیت تماشا از طریق هدست‌های واقعیت مجازی است، از حضور شخصیت مشهور رابین‌هود بهره می‌برد.

درآمد هنگفتی که پیش‌بینی می‌شود

Keith Girling از اعضای شورای ناحیه ناتینگهام‌شایر تاکید کرده که در طی ۲۵ ماه از انجام این پروژه میلیون‌ها پوند سود از طریق گردشگری عاید این منطقه می‌شود. وی اظهار داشت:

این موارد توجه‌ها را به گونه‌ای به سمت ناتینگهام‌شایر جلب می‌کند که این منطقه جایی مناسب برای سرمایه‌گذاری است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید