5 ویژگی جدید و هیجان انگیز iOS 17

iOS 17 تنها شش هفته آینده دیگر برای عموم معرفی خواهد شد. برخی از گزارش‌های موجود نشان می‌دهد که احتمالاً در این نسخه از سیستم عامل iOS شاهد ویژگی‌های جذابی خواهیم بود. اگر نمی‌توانید تا WWDC 2023 صبر کنید، با ما همراه باشید تا به پنج ویژگی اساسی در این سیستم عامل محبوب بپردازیم.

یکی از ویژگی‌های جدید در این سیستم عامل، قرار دادن اپ استورهای شخص ثالث است. به علت اجرای یک قانون جدید در قاره اروپا، اپل در نظر دارد تغییراتی را در این جهت اعمال کند. در واقع شرکت اپل باید به کاربران اروپایی اجازه دهد تا بتوانند برنامه‌های جانبی مدنظرشان را بر روی آیفون‌های خود بارگذاری کنند، اما هنوز مشخص نیست که این شرکت چگونه این کار را انجام خواهد داد. احتمال می‌رود که این ویژگی تنها در قاره اروپا در دسترس باشد، زیرا اپل به طور کلی با چنین ویژگی‌هایی مخالف است.

خصوصیات جدید iOS 17

ویژگی دیگری که احتمالاً در iOS 17 شاهد آن خواهیم بود، یک برنامه ثبت وضعیت سلامت روان است. The Wall Street Journal اعلام کرده است که شرکت اپل در حال آماده‌سازی یک برنامه مربوط به ثبت وضعیت سلامت روان کاربران و ادغام آن با برنامه Health در سیستم عامل جدید خود خواهد بود.

این برنامه قرار است رفتار کلی کاربران را در یک روز معمولی ثبت کند، از جمله مقایسه زمانی که در خانه و زمانی که در محل کار یا محیط‌های دیگر مشغول به فعالیت هستند. علاوه بر این، اپل قصد دارد ارتباط فیزیکی کاربران را با دیگر افراد شناسایی کند تا آنها بتوانند بفهمند که امور روزمره چگونه بر سلامت روانشان تأثیر می‌گذارد. سایر ویژگی‌های مورد انتظار در این سیستم عامل جدید عبارت‌اند از:

  • مرکز کنترل جدید: به گفته‌ی منابع نزدیک به اپل، این شرکت قصد دارد مرکز کنترل جدیدی را در iOS 17 معرفی کند. همچنین شاهد تغییرات بیشتری در بخش وال پیپر و لاک اسکرین گوشی خواهیم بود. البته امکان عدم استفاده از مرکز کنترل جدید نیز وجود خواهد داشت.
  • تغییر تنظیمات مرکز کنترل: اپل احتمالاً به کاربران اجازه خواهد داد که تعیین کنند چه تنظیمات خاصی در بخش مرکز کنترل یا کنترل سنتر قرار بگیرد.
  • ویجت‌های فعال: iOS 17 از ویجت‌های فعال بهره خواهد برد. این ویژگی به اپل اجازه می‌دهد تا در آینده، یک لایه تعاملی اضافی با ویجت‌ها را در لاک اسکرین و همچنین در صفحه اصلی ایجاد کند.
  • تغییرات در اپلیکیشن My and Wallet: اپل قصد دارد برای بهبود تجربه‌ی کاربری در برنامه Wallet، یکی از حیاتی‌ترین برنامه‌های آیفون، تغییرات بسیار زیادی را ایجاد کند.

این ویژگی‌ها فقط بخشی از شایعات در مورد iOS 17 هستند و هنوز باید منتظر معرفی رسمی این سیستم عامل توسط اپل باشیم.

iOS 17

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید