محصولات اپل در ۲۰۲۲: مک‌ بوک پرو و ایر 13 اینچی با پردازنده M2

محصولات اپل

بسیاری از فعالین حوزه تکنولوژی در انتظار محصولات اپل برای سال جدید هستند و می‌خواهند ببینند تا چه اندازه از رقیبان پیشی می‌گیرد؟ مارک گورمن، خبرنگار حوزه تکنولوژی، انتظاراتی که از اپل در سال ۲۰۲۲ وجود دارد را به صورت نقشه راهی توصیف می‌کند که امیدوار است به سرانجام برسد. او انتظار دارد اپل در سال جدید دستگاه‌هایی با پردازنده قدرتمند M1 Pro و M1 Max (که سال گذشته طراحی و تولید شده‌اند) بسازد. اما در کنار این دستگاه‌ها پردازنده قدرتمند دیگری با نام M2 را نیز عرضه کند.

محصولات اپل برای ۲۰۲۲ چه خواهند بود؟

چند سالی است که کمپانی فعال در زمینه تکنولوژی طرح اولیه دستگاه‌هایی که قصد ساختن‌شان را دارند؛ در قالب کانسپت وارد فضای مجازی می‌کنند تا واکنش کاربران را بسنجند. اینکه تصور کنیم چنین کاری بدون موافقت کمپانی صورت می‌گیرد؛ کاملا اشتباه است. زیرا در این صورت شرکت می‌تواند از انتشاردهندگان شکایت کرده و غرامتی وحشتناک سنگین دریافت کند.

اپل نیز در راستای همین سیاست و تا حدودی یکی به نعل و یکی به میخ، کانسپت‌ها و اخباری منتشر می‌کند. انتظارات کاربران و فعالین حوزه تکنولوژی در سال جدید از قرار زیر است:

مک‌مینی با پردازنده M1 Pro و M2،

مک‌بوک پرو ۱۳ اینچی و مک‌بوک ایر باز طراحی شده با پردازنده M2،

آی‌مک ۲۴ اینچی با پردازنده M2،

iMac Pro بزرگتر با پردازنده M1 Pro و M1 Max،

مک‌پرو کوچک‌تر با دو یا چهار پردازنده M1 Max.

محصولات اپل در ۲۰۲۲: مک‌ بوک پرو و ایر 13 اینچی با پردازنده M2 - Upcoming Products 2022 Feature

به احتمال بسیار، سرانجام امسال اپل به کلی از دنیای سیلیکونی اینتل به اکوسیستم خود منتقل خواهد شد و تمام دستگاه‌هایش را به پردازنده‌های ساخته خودش مجهز خواهد کرد. هم‌اکنون آی‌مک پرو و مک‌پرو تنها و احتمالا آخرین دستگاه‌های اپل هستند که هم‌چنان از سخت‌افزار اینتل استفاده می‌کنند.

محصولات اپل در ۲۰۲۲: مک‌ بوک پرو و ایر 13 اینچی با پردازنده M2 - The new MacBook Pro M2 will be cheaper and disappointing

آی‌مک پرو می‌تواند در ماه می یا ژوئن با نمایشگر 27 اینچی مینی ال‌ای‌دی و نرخ تازه‌سازی ۱۲۰ هرتزی عرضه شود. البته به دلیل پرو بودن این مدل، نمی‌توان انتظار رنگ‌های هیجان‌انگیز iMac M1 حال حاضر (۲۴ اینچی) را از آنها داشت.

محصولات اپل در ۲۰۲۲: مک‌ بوک پرو و ایر 13 اینچی با پردازنده M2 - MR Future Products 2020 2

افزون‌بر این محصولات اپل، این شرکت می‌تواند لپ‌تاپ‌های خود را در سال ۲۰۲۲ و در رویداد ۸ مارس معرفی و سپس عرضه کند. امید است که این دستگاه‌های جدید، مک‌بوک ایر یا مک‌بوک پرو ۱۳  اینچی با پردازنده‌های جدیدتر باشند. در واقع، این مک‌بوک‌ها دنباله‌ای برای نسخه‌های ۱۴ و ۱۶ اینچی به‌شمار می‌آیند.

محصولات اپل در ۲۰۲۲: مک‌ بوک پرو و ایر 13 اینچی با پردازنده M2 - 45990 91021 wte apple 2020

البته این انتظارات از محصولات اپل تنها به بخش دستگاه‌های مجهز به پردازنده M1 مربوط می‌شود. درکل انتظارات از اپل برای سال جدید بسیار بیشتر از این‌هاست! از آیفون SE جدید گرفته تا Airpods Pro 2، هدست واقعیت مجازی و حتی Apple Watch SE 2. به هر حال در دنیای تکنولوژی امروز که تغییرات به سرعت روی می‌دهند؛ انتظارات از با ارزش‌ترین شرکت دنیا قدری بیشتر شده‌است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید