گوگل با نسخه Chorme 97 Beta نحوه‌ مدیریت کوکی‌ها و داده‌های سایت را تغییر داد

گوگل با نسخه Chorme 97 Beta نحوه‌ مدیریت کوکی‌ها و داده‌های سایت را تغییر داد گوگل به تازگی نسخه مرورگر Chorme 96 خود را منتشر کرده است که اکنون بیشتر مطابق با رابط کاربری ویندوز ۱۱ به نظر می‌رسد. همراه با انتشار پایدار Chorme 96، غول جستجو همچنین نسخه Chorme 97 Beta را با یک ویژگی جدید حفظ حریم خصوصی (یا بهتر است بگوییم اصلاح یک ویژگی قدیمی) معرفی کرد.

منوی جدید تمام داده‌های سایت را در یک مکان قرار می‌دهد تا بتوانید به راحتی ردیابی کنید که کدام سایت‌ها داده‌ها را در رایانه شما ذخیره می‌کنند. البته این شامل کوکی‌ها نیز می‌شود.

 

گوگل با نسخه Chorme 97 Beta نحوه‌ مدیریت کوکی‌ها و داده‌های سایت را تغییر داد - gsmarena 002 ۱ 4کنترل‌های جدید روی داده‌های سایت در همان منوی فرعی قرار دارند [تنظیمات > حریم خصوصی و امنیت > تنظیمات سایت > مشاهده مجوزها و داده‌های ذخیره شده در بین فایل‌ها].

با معرفی منوی جدید، گوگل از کنترل‌های دقیق روی کوکی‌ها و داده‌های سایت خلاص می‌شود. دلیل این تغییر این است که گوگل فکر می‌کند برای کاربران اصلی ساده‌تر است و احتمالاً منجر به تجربه‌ای بد در وب‌سایت‌های خاص می‌شود. با این حال، این گزینه‌ها همچنان برای توسعه‌دهندگان در DevTools در دسترس خواهند بود.

گوگل با نسخه Chorme 97 Beta نحوه‌ مدیریت کوکی‌ها و داده‌های سایت را تغییر داد - gsmarena 001 ۵ 2در نهایت، نسخه Chorme 97 Beta شامل پشتیبانی از WebTransport API و پرسش‌های رسانه CSS برای بررسی وضعیت پشتیبانی HDR یک دستگاه خاص است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید