گلکسی اس 24 اولترا احتمالاً‌ از یک دوربین جدید بهره نمی‌برد

بنا به شایعات منتشر شده، سامسونگ احتمالاً دوربین اصلی گلکسی اس 24 اولترا را ارتقاء نخواهد داد. در حال حاضر شایعاتی وجود دارد که می‌گوید مدل 2024 با همان حسگر اولیه 200 مگاپیکسلی قبلی عرضه خواهد شد. قبلاً این شایعات پخش شده بودند و اکانت @Tech_Reve نیز به تأیید آن‌ها پرداخته است.

با توجه به شایعات اولیه، سامسونگ از حسگر تصویر ISOCELL HP2 به عنوان دوربین اصلی گلکسی اس 24 اولترا استفاده خواهد کرد. این محصول، یک حسگر 200 مگاپیکسلی است که شرکت سامسونگ آن را در اوایل امسال در زمان رونمایی از گلکسی S23 Ultra معرفی کرد. سامسونگ می‌تواند با بهینه‌سازی‌هایی کیفیت تصاویر را بهبود بخشد، اما برای پرچمدار خود در سال 2024 حسگر جدیدی توسعه نخواهد داد.

ظاهراً سامسونگ قصد دارد از ISOCELL HP2 تنها در سال 2024 استفاده کند. گلکسی S25 Ultra به احتمال زیاد با یک حسگر جدید عرضه می‌شود، حسگری با ویژگی‌های بهبود یافته و نورپذیری بیشتر. شایعاتی وجود دارد که می‌گویند این گوشی یک حسگر تصویر جدیدی با فناوری‌های پیشرفته عکاسی مانند نانوفوتونیک را در بر خواهد داشت. همچنین، حسگر اس 25 اولترا اولین حسگر تصویر جهان است که بر روی یک چیپست هفده نانومیلیمتری ساخته شده است.

از آنجا که شرکت سامسونگ معمولاً دوربین‌های گوشی پرچمدار خود را هر سال ارتقاء نمی‌دهد، انتظار می‌رود که گلکسی S26 Ultra نیز از این حسگر استفاده کند. ارتقاء بزرگ دوربین در گوشی‌های پرچمدار سامسونگ در سال 2027 صورت خواهد گرفت.

گلکسی S25 Ultra با حسگری به قطری بیش از یک اینچ عرضه خواهد شد. شرکت سامسونگ حتی حسگر جدیدی به نام ISOCELL GN2 با قطر 1/1.12 اینچ را نیز عرضه کرده است. این حسگر 50 مگاپیکسلی همان حسگری است که در گوشی شیائومی 11 الترا استفاده شد. شرکت‌های دیگر برای پرچمداران خود از دوربین‌های یک اینچی استفاده می‌کنند، اما به نظر می‌رسد شرکت سامسونگ این روند را دنبال نمی‌کند.

گلکسی اس 24 اولترا با یک دوربین بهتر

گوشی جدید سامسونگ گلکسی S24 Ultra دوربین اصلی جدید نخواهد داشت، اما دوربین مخصوص زوم آن تغییر پیدا می‌کند. شایعات نشان می‌دهند که مدل 2024 با حذف دوربین‌های زوم 3X و 10X، تنها به یک دوربین برای زوم مجهز خواهد شد. این دوربین دارای زوم متغیر است و در تمام سطوح، قابلیت بزرگنمایی بین 3X تا 10X زوم اپتیکال را برای کاربران فراهم می‌کند. سامسونگ ممکن است یک بار دیگر قابلیت دیافراگم متغیر را عرضه کند.

به دلیل حذف تعدادی دوربین از پشت گوشی، گلکسی S24 Ultra ممکن است از مدل فعلی کمی متفاوت‌تر باشد، اما انتظار نداشته باشید که طراحی آن به طور چشمگیری تغییر کند. طبق گفته‌های منتشر شده، سامسونگ قصد دارد در سال آینده فلسفه طراحی فعلی خود را حفظ کند. گلکسی اس 24 اولترا در سال 2024 با 16 گیگابایت رم عرضه خواهد شد و مدل‌های پایه گلکسی S24 و Galaxy S24+ با افزایش رم به 12 گیگابایت در اختیار کاربران قرار خواهند گرفت.

منبع: androidheadlines

گلکسی اس 24 اولترا احتمالاً‌ از یک دوربین جدید بهره نمی‌برد - اس 24 اولترا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید