کانسپت‌، برنامه ماشین حساب iPadOS در آیپد تغییرات جالبی را نشان می‌دهد

ماشین حساب iPadOSاز آنجا که چند روز بیشتر با WWDC 2021 فاصله نداریم، یکی از مهم‌ترین مواردی که کاربران iPadOS می‌خواهند یک برنامه ماشین حساب iPadOS است. در ادامه کانسپتی وجود دارد که برنامه را به عنوان یک ویجت در مرکز کنترل تصور می‌کند.

در آخرین WWDC، معاون ارشد مهندسی نرم افزار اپل، کریگ فدریگی گفت که اپل یک برنامه ماشین حساب iPadOS ایجاد می‌کند. آیا این شرکت می‌تواند این کار را به خوبی انجام دهد یا کاربران باید از برنامه‌های دیگری که هم اکنون برای آیپد وجود دارد، استفاده کنند.

((ما می‌خواهیم وقتی برنامه ماشین حساب iPadOS را درست کنیم که بتوانیم واقعا به خوبیاز پس آن بربیایم. صادقانه می‌گوییم تاکنون نتوانسته‌ایم این کار را عالی انجام دهیم، اما آن روز فراخواهد رسید.))

با فکر کردن در مورد این عبارت و پس از مکالمه‌ای تصادفی با یک همکار، اویاتار مور تصمیم گرفت تا برنامه Calculator را در iPad امتحان کند.

اگرچه رابط کاربری همان رابط کاربری اپل در آیفون است اما طراحی کانسپت یکی از بهترین مواردی است که دیده‌ایم. به جای بازآفرینی برنامه، اگر این برنامه یک widget در مرکز کنترل یا حتی بهتر از آن یک App Clip باشد، همانطور که اپل با برنامه Shazam در iOS 14.6 انجام داد، بسیار عالی خواهدشد.

کانسپت‌، برنامه ماشین حساب iPadOS در آیپد تغییرات جالبی را نشان می‌دهد - scientific calculator

تصمیم گرفته شد در این کانسپت به جای برنامه کامل، یک ابزارک Control Center ایجاد شود. ممکن است بپرسید ((صبر کنید، چرا یک برنامه نه؟))، زیرا این کار باعث می‌شود، استفاده از ماشین حساب سریع‌تر شود، شما می‌توانید در حالی که از برنامه‌های دیگر استفاده می‌کنید، از هر کجا از این ویجت استفاده کنید، این برنامه سریعتر و عملی‌تر است، همانطور که دیدگاه اپل ترجیح می‌دهد.

این طراح حتی با یک حرکت کششی رفتن سریع و بصری قادر به افزودن ماشین حساب علمی بود که بسیار جالب است. این کشش دسترسی آسان و سریع به عملکردهای بیشتر را بدون نیاز به تغییر جهت صفحه نمایش مانند ماشین حساب آیفون امروزی امکان پذیر می‌کند.

طراح همچنین مفهوم مشابهی را برای آیفون ایجاد کرده‌است. که می‌توانید آن را در اینجا پیدا کنید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید