ممکن است iOS 17 جذاب‌تر از آن چه انتظار داریم باشد!

به نظر می‌رسد آپدیت iOS 17 کمپانی Apple بزرگ‌تر از آن باشد که در ابتدا انتظار می‌رفت. این کمپانی استراتژی خود را در زمان توسعه این سیستم عامل تغییر داده تا تعدادی از ویژگی‌های پرطرفدار را به سیستم عامل آیفون بیاورد.

iOS 17 احتمالا شامل بعضی از ویژگی‌هایی می‌شود که طرفداران سال‌ها خواهان آن بوده‌اند

شایعات اولیه iOS 17 نشان می‌دهند که این آپدیت برخلاف iOS 16 دارای تغییرات خاصی نخواهد بود و در عوض اپل از تیم توسعه خواسته تا بیشتر روی فیکس کردن باگ‌های مختلف تمرکز کرده و عملکرد کلی دستگاه را بهبود بخشند. این موضوع بسیار منطقی به نظر می‌رسید زیرا iOS 16 عرضه‌ای بسیار مهم بود و ویژگی‌های جدیدی را اضافه کرد که البته باگ‌های زیادی نیز داشتند و عرضه iOS 17 عاری از هرگونه باگ و مشکل، می‌توانست تجربه‌ای بسیار بهتر را برای کاربران رقم بزند.

اما Mark Gurman از Bloomberg می‌گوید که iOS 17 شامل ویژگی‌های پرطرفداری خواهد شد که طرفداران آیفون سال‌ها خواهان آن بوده‌اند. البته او جزئیاتی در مورد این ویژگی به ما نداد.

iOS 17 که با اسم رمزی Dawn عرضه خواهد شد، قرار است در کنفرانس جهانی پیش روی اپل که قرار است در ماه ژوئن برگزار شود (Worldwide Developers Conference) معرفی گردد.

iOS 17

طبق سایر شایعات منتشر شده iOS 17 به شما اجازه می‌دهد تا اپلیکیشن‌های مختلف را از بازارهای دیگر جز اپ استور نصب کنید. اپل این تغییر را به خاطر قوانین مختلف اتحادیه اروپا ایجاد می‌کند، این قوانین جهت کاهش کنترل غول‌های تکنولوژی روی اپ استور موبایل‌ها وضع شده است.

برای حفظ امنیت کاربر و محافظت از آن‌ها، اپل می‌تواند ویژگی‌های امنیتی ویژه‌ای برای اپ استورهای دیگر معرفی کند. البته این سیستم امنیتی می‌تواند هزینه بسیاری هم داشته باشد که از نظر سودرسانی مالی، مشکل‌ساز خواهد شد.

iPadOS 17، watchOS 10 و چیزهای دیگر در WWDC23

در این لحظه هنوز اپل تاریخ برگزاری WWDC23 را معرفی نکرده اما دعوت‌نامه‌های این کنفرانس در هفته آینده ارسال خوهد شد و انتظار می‌رود که این رویداد در ژوئن برگزار شود.

در این کنفرانس سالانه اپل قرار است از iOS 17، iPadOS 17، watchOS 10 و همچنین آپدیت بزرگ بعدی macOS رونمایی کند و عرضه این سیتسم عامل‌ها نیز بعد از چند ماه تست بتاها در سپتامبر انجام خواهد شد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید