سیاست جدید گوگل پلی حذف داده‌های حساب از برنامه‌های اندرویدی را آسان‌تر می‌کند

چیزهایی که باید بدانید

  • گوگل سیاست جدیدی را برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن در پلی استور معرفی کرده است.
  • توسعه‌دهندگان باید راه ساده‌ای برای درخواست حذف حساب و داده‌ها در اختیار کاربران قرار دهند.
  • کاربران این تغییرات را در گوگل پلی از اوایل سال ۲۰۲۴ مشاهده خواهند کرد.

گوگل دائماً در پلی استور تغییراتی ایجاد می‌کند تا به کاربران کنترل بیشتری بر روی داده‌های خود بدهد. در یک پست جدید که در وبلاگ توسعه‌دهندگان این شرکت در روز چهارشنبه منتشر شده، گوگل از روش جدیدی رونمایی کرده که به کاربران اجازه می‌دهد تا حساب‌ها و اطلاعات خود را از یک برنامه حذف کنند.

با این سیاست جدید، گوگل هر برنامه‌ای که اجازه ایجاد حساب را به کاربر می‌دهد، موظف می‌کند که راه ساده‌ای برای حذف حساب نیز به او ارائه دهد. این فرآیندی است که باید هم از طریق برنامه و هم به صورت آنلاین قابل انجام باشد، که در حالت دوم از نیاز کاربران به نصب مجدد یک برنامه برای حذف حساب‌های خود جلوگیری می‌کند.

این سیاست همچنین توسعه‌دهندگان را مجاب می‌کند که علاوه بر حذف‌ حساب، به کاربران نیز راهی برای درخواست حذف داده‌های مرتبط آنها از برنامه داده شود. همانطور که گوگل اشاره می‌کند، زمانی که کاربران درخواست حذف حساب را دارند، این اتفاق باید بیفتد، اما توسعه‌دهندگان می‌توانند انتخاب‌های مختلفی را برای حذف داده‌ها به کاربران بدهند.

بتل اوتوتیه، مدیر ارشد امنیت اپلیکیشن‌های اندروید گوگل، در این پست وبلاگی می‌گوید «کاربرانی که ممکن است نخواهند حساب خود را به طور کامل حذف کنند، می‌توانند انتخاب کنند که داده‌های دیگر فقط در صورت امکان (مانند سابقه فعالیت، تصاویر یا ویدیوها) حذف شوند.» توسعه‌دهندگان همچنین باید بگویند که چه اطلاعاتی باید حفظ شوند، اما نگهداری این داده‌ها باید به دلایل خاصی مانند امنیت، جلوگیری از تقلب یا رعایت مقررات باشد.

گوگل پلی

کاربران این تغییرات را در گوگل پلی از اوایل سال ۲۰۲۴ مشاهده خواهند کرد

این سیاست جدید مبتنی بر بخش جدید امنیت داده‌ها است که سال گذشته در پلی استور معرفی شد. به همین دلیل است که توسعه‌دهندگان باید روش‌های جمع‌آوری داده‌های خود را شرح دهند تا قبل از تصمیم‌گیری برای دانلود یک برنامه، اطلاعات بیشتری در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گیرد. توسعه‌دهندگان همچنین از این بخش برای مشخص کردن راه‌هایی استفاده می‌کنند که مصرف‌کنندگان می‌توانند داده‌های خود را از یک برنامه حذف کنند، اما سیاست جدید گوگل با ارائه «روشی سازگارتر برای درخواست آنها» بخش امنیت داده‌ها را یک قدم جلوتر می‌برد.

توسعه‌دهندگان باید پاسخ‌های خود را برای سؤالات حذف داده‌ها تا ۷ دسامبر ارسال کنند، و داده‌های جدید تا اوایل سال ۲۰۲۴ در پلی استور قرار می‌گیرند. برنامه‌نویسان همچنین می‌توانند برای تبعیت از این سیاست جدید تا ۳۱ می ۲۰۲۴ درخواست تمدید ارسال پاسخ‌های خود را ثبت کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید