سامسونگ در حال تست کردن One UI 6.0 است؛ اپدیتی همراه با اندروید 14

گزارش شده است که سامسونگ با آغاز آزمایش داخلی One UI 6.0 برای سری گلکسی اس23، در حال آماده‌سازی خود جهت انتشار Android 14 است. با توجه به اینکه کاربران پیکسل در حال آزمایش نسخه بتای Android 14 هستند و باید در ماه اوگوست، نسخه پایدار این سیستم عامل منتشر شود، جدیدترین محصولات شرکت سامسونگ نیز منتظر دریافت One UI 6.0 خواهند بود.

مطابق گزارشی که از حساب توئیتری tarunvats33، که خود را یک علاقه‌مند فناوری معرفی کرده است، یک کد داخلی با عنوان S918BXXU1BWE2 بر روی سرورهای سامسونگ کشف شده است. این کد نشانگر نسخه تست One UI 6.0 برای سری گلکسی اس23 الترا محسوب می‌شود. وب‌سایت SamMobile نیز دریافت کرد که One UI 6.0 برای گلکسی Z Fold 4 (F936BXXU2DWE1) و گلکسی Z Flip 4 (F721BXXU2DWD7) در حال آزمایش است.

سامسونگ با آغاز آزمایشات داخلی مربوط به One UI 6.0 شروع به آماده‌سازی خود برای انتشار Android 14 کرده است و به نظر می‌رسد که این سیستم عامل برای برخی دستگاه‌های گلکسی، زودتر از انتظار منتشر خواهد شد. با توجه به اطاعات مذکور مشخص شده است که گلکسی اس23، گلکسی Z Fold 4 و گلکسی Z Flip 4، اولین گوشی‌های سامسونگ خواهند بود که One UI 6.0 را دریافت خواهند کرد.

در سال گذشته، سری گلکسی اس22 در ماه اکتبر 2022 شروع به دریافت نسخه 5.0 One UI و گلکسی Z Fold 4 و گلکسی Z Flip 4 در ماه نوامبر سال گذشته، بروزرسانی را دریافت کردند.

ویژگی‌های جدید ONE UI 6.0

در Android 14، سامسونگ و گوگل با همکاری هم تلاش می‌کنند تا دیگر به منظور کاهش میزان مصرف باتری برنامه‌های پس زمینه سیستم عامل را نبندند. در گذشته این کار موجب می‌شد تا کاربر یک برنامه‌ها را بارها و بارها راه‌اندازی کند، آن هم در حالی که رم کافی در گوشی موجود بود.

گوگل اعلام کرده است که هدف این شرکت با ارائه Android 14، «تسهیل فرآیند ساخت و توسعه برنامه‌هایی است که با اندروید‌های مختلف به صورت پایدار و یکپارچه کار کنند». توسعه دهندگان اندرویدی اظهار کرده‌اند که «جهت حل چالش های یکپارچگی، با تولیدکنندگان سخت‌افزارهای اندرویدی همکاری عمیق‌تری داریم تا API های کار در پس زمینه به صورت قابل پیش بینی و یکپارچه در سراسر اکوسیستم پشتیبانی شود». سامسونگ نیز بیان کرده است که «جهت تقویت پلتفرم اندروید، همکاری ما با گوگل منجر به ایجاد یک سیاست یکپارچه و قابل اطمینان شده است که انتظار داریم تجربه کاربری متحد و مطمئن‌تری را برای کاربران گلکسی فراهم آورد».

منبع:‌ فون ارنا

سامسونگ در حال تست کردن One UI 6.0 است؛ اپدیتی همراه با اندروید 14 - ONE UI 6.0

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید