سامسونگ به دنبال قراردادی بزرگ با LG برای پنل‌های OLED است

طبق گزارش‌های اخیر، ظاهرا کمپانی سامسونگ در حال مذاکره با LG برای بستن قراردادی بزرگ در خرید پنل‌های OLED مخصوص تلویزیون است. با گیگ‌تک همراه باشید.

طبق گفته منابع خبری حاضر در کشور کره‌جنوبی، ظاهرا قرار داد بین سامسونگ و ال جی در آخرین مراحل خود قرار دارد تا میلیون‌ها پنل OLED توسط سامسونگ خریداری شده و در تلویزیون‌های QLED (که در حال حاضر ترکیبی از فیلتر نقطه کوانتوم و چراغ LCD است) استفاده شود.

سامسونگ و ال جی؟

با این وجود طبق اعلام رسمی مدیران کمپانی LG، این قرارداد هرگز گزینه تازه‌ای نبوده و آن‌ها از پیش‌تر چنین خرید و فروشی را با سران شرکت سامسونگ در میان گذاشته بودند. هم‌اکنون نیز تنها باید زیر نوشته‌های روی کاغذ را امضا کنند تا معامله انجام شود. همچنین جالب است بدانید که قرارداد اولیه سامسونگ شامل ۱ میلیون واحد پنل OLED می‌شود که تا اواسط سال ۲۰۲۱ باید به این شرکت برسد. پس از آن نیز تا سال ۲۰۲۲ قرار است تا این رقم به ۴ میلیون واحد برسد که خبر از پروژه‌های بزرگی از کمپانی سامسونگ می‌دهد.

سامسونگ

به هر حال این خبر که کمپانی Samsung از یکی از بزرگ‌ترین رقیب‌های خود پنل OLED خریداری می‌کند بدون شک مورد عجیبی است. اما نکته قابل توجه اینجاست که ظاهرا برنامه این شرکت برای انجام چنین قرارداد بزرگی تغییر فرمت در ساخت تلویزیون‌های QLED است که در آن به جای LCD اینبار از OLED استفاده خواهد شد. با این وجود جالب است بدانید که ساخت چنین تلویزیون‌هایی قاعدتا کار راحتی نیست و به مشکلاتی نظیر کم بودن نور صفحه منجر خواهد شد. اما اینکه سامسونگ چگونه این مشکل را برطرف کرده است، در آینده دیده می‌شود.

منبع: GSM Arena

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید