برداشتن شارژر آیفون 12 طبق اعلام اپل کمک زیادی را به محیط زیست کرده‌است

طبق اعلام شرکت اپل، به نظر می‌رسد که برداشتن شارژر آیفون 12 از جعبه گوشی‌های آن باعث شده تا کمک بزرگی به محیط زیست شود. بنابراین آهن، مس و روی مصرف‌شده در ساخت این شارژرها صرفه‌جویی شود. با گیگ‌تک همراه باشید.

شارژر آیفون 12

سال گذشته شرکت اپل در یک اقدام عجیب شارژر گوشی های سری آیفون 12 را از داخل جعبه آن‌ها حذف کرد تا به جلوگیری از آلودگی محیط زیست کمک کرده و اندازه جعبه هر گوشی را کوچک‌تر کند. با این حال طبق اعلامیه جدید این کمپانی، ۸۶۱,۰۰۰ تن مس، روی و آهن که قرار بود برای این شارژرها مصرف شوند کنار گذاشته شده و نتیجه خوبی را برای انجام این کار نشان می‌دهد.

به علاوه، مقدار زیادی کاغذ و پلاستیک که برای بسته‌بندی این شارژرها استفاده می‌شد نیز در این اقدام از لیست اقلام داخل جعبه گوشی حذف شده‌است. اما جدای از بحث محیط زیست، این کار سود بسیاری را هم به شرکت اپل رسانده، به نحوی که هنگام بسته‌بندی، تعداد دستگاه‌های ارسالی به لطف جای کمتر افزایش چشمگیری را داشته و کار اپل را راحت‌تر کرده‌است.

به هر حال برداشتن شارژر آیفون 12 حرکتی بود که اپل انجام داد و قرار است که برای سایر محصولات خود مانند آیپدها و ساعت‌های هوشمند نیز انجام دهد. نکته اینجاست که حتی اگر اپل این شارژرها را نسازد و در جعبه نگذارد، سایر شرکت‌ها زحمت آن را کشیده و روال را درست به مانند سابق ادامه خواهند داد!

منبع: Phone Arena

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید