اپل توسعه هوش مصنوعی را مجدد مورد بررسی قرار می‌دهد

به گفته نشریه زنجیره تامین تایوانی DigiTimes، اپل قصد دارد برای «بررسی مجدد» توسعه هوش مصنوعی خود برنامه‌ریزی کند.

گزارش paywalled نشان می‌دهد که محبوبیت روزافزون هوش مصنوعی بنیادی که توسط ChatGPT معرفی شد، انگیزه‌ای برای ارزیابی مجدد نحوه توسعه این فناوری در شرکت‌های بزرگی مانند اپل، متا و آمازون شده است. ظاهراً این شرکت‌ها می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که مایکروسافت پیشتازی خود را در زمینه هوش مصنوعی حفظ نخواهد کرد. گفته می‌شود که اپل و تسلا در حال تجدید نظر درباره رویکرد خود نسبت به هوش مصنوعی هستند.

هوش مصنوعی هر روز پیشرفته‌تر می‌شود

منابع این زنجیره تامین ادعا می‌کنند که این روند قرار است به توسعه نسل بعدی CPUهای بهینه‌سازی شده برای فعالیت‌های هوش مصنوعی دامن بزند. اپل در حال حاضر به لطف موتور عصبی سیلیکون خود، در این زمینه از نظر پردازش داخلی برتری قابل توجهی دارد. اما این شرکت هنوز نرم‌افزار هوش مصنوعی خود را توسعه نداده تا به طور کامل از آن برای تولید محتوا و کسب اطلاعات عمیق‌تر بواسطه ابزارهایی که قادر به ارائه هوش مصنوعی جدید هستند، استفاده کند.

به نظر می‌رسد اپل تاکنون خود را از رقابت برای توسعه ابزارهای هوش مصنوعی بنیادی دور نگه داشته است. این شرکت اخیراً اجلاس سالانه هوش مصنوعی را برای کارمندان خود برگزار کرده، اما طبق گزارش‌ها، این جلسات به جای فناوری‌های هوش مصنوعی بنیادی، بر بخش‌هایی مانند مراقبت‌های بهداشتی، حریم خصوصی و دید رایانه‌ای متمرکز بوده است.

هوش مصنوعی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید