اولین نسخه بتا عمومی اندروید 14، با بروزرسانی‌های جدید در رابط کاربری و موارد دیگر رونمایی شد

انتظار و هیجان برای انتشار اندروید 14 همچنان ادامه دارد. کمپانی گوگل اخیرا اولین نسخه بتا ورژن جدید اندروید را، پس از دو پیش نمایشی که توسط توسعه دهندگان آن رونمایی شده بود، منتشر کرد. این نسخه بتا عمومی از اندروید 14، فرصت خوبی برای کاربران فراهم می‌کند تا بتوانند قابلیت‌ها و بروزرسانی‌های جدید آن را مورد آزمایش قرار دهند.

این موضوع همچنین فرصت خوبی برای شرکت گوگل نیز هست تا بتواند بازخورد کاربران را بررسی کند مواردی که به بهبود نسخه اصلی اندروید 14 کمک می‌کنند را شناسایی کرده و تغییر دهد. یکی از بزرگ‌ترین سوالاتی که اکنون ذهن کاربران اندروید را مشغول کرده است این است که، زمان دقیق انتشار نسخه اصلی اندروید 14 کی خواهد بود و این نسخه جدید اندروید چه ویژگی و امکانات جدیدی خواهد داشت؟

گوگل از اولین نسخه بتا عمومی اندروید 14 رونمایی کرد

اندروید 14

همانطور که گفته شد کمپانی گوگل اولین نسخه اندروید 14 را پس از رونمایی از دو پیش نمایش توسعه دهندگان آن منتشر کرده است. به عنوان بخشی از توسعه قابل پیش بینی آن، این نسخه اولین مورد از4 نسخه بتا عمومی برنامه ریزی شده است که قرار است منتشر شوند.

درحال حاضر این اپدیت تنها برای گوشی‌های پیکسل گوگل در دسترس است. به طور دقیق‌تر هم اکنون تنها کاربرانی که گوشی‌های پیکسل 4a یا بالاتر از آن را در اختیار دارند می‌توانند نسخه بتا اندروید 14 را به صورت آنلاین نصب نمایند. با این حال همچنان هیچ پشتیبانی رسمی از گوشی‌های هوشمند اندرویدی دیگر کمپانی‌ها وجود ندارد و زمان عرضه آن برای کاربران این دسته از موبایل‌ها، همچنان مشخص نیست.

مانند هر سیستم عامل دیگری، درحال حاضر هدف اصلی از انتشار نسخه بتا اندروید 14 در دسترس قرار دادند امکانات و اپدیت‌های جدید برای توسعه دهندگان برنامه‌های موبایلی می‌باشد. این توسعه دهندگان با آزمایش کردن برنامه‌های خود در مقابل نسخه جدید اندروید، به باگ‌ها و اشکالات احتمالی جدید پی برده و سعی می‌کنند آن‌ها را تا  روز انتشار نسخه اصلی آن رفع نمایند و به گونه‌ای خود را با نسخه جدید این سیستم عامل وفق دهند.

همانطور که در بالاتر گفته شد، یکی دیگر از اهداف اصلی انتشار نسخه‌های بتا یک سیستم عامل، آزمایش شدن توسط کاربران عادی و پی بردن عوامل کمپانی منتشر کننده و توسعه دهندگان آن، به ایرادات احتمالی و بازخورد تغییرات جدید می‌باشد. پس بدیهی است که، احتمال این که هنگام کار با نسخه اندروید 14 با مشکلات و باگ‌های متعددی رو به رو شوید وجود دارد.

تغییرات نسخه بتا اندروید 14

در اولین نسخه بتا اندروید 14 تغییرات جدید زیادی به چشم نمی‌خورد و برای دریافت لیست کامل بروزرسانی‌ها، باید منتظر انتشار نسخه‌های دیگر آن بود. با این حال گوگل در این نسخه تلاش کرده در رابط کاربری آن تغییراتی اعمال کند.

یکی از این بروزرسانی‌ها، تغییر در شکل ظاهری گزینه بازگشت در برنامه‌ها است. گوگل با اعمال تغییرات ظاهری در این بخش، تلاش کرده این گزینه را برجسته‌تر کند و آن را به شکل واضح‌تری نشان دهد. علاوه بر این در نسخه 14 اندروید، رنگ و شکل و شمایل گزینه بازگشت با رنگ تصویر زمینه و موضوع برنامه‌ای که در آن قرار دارید مطابقت دارد، و در هر برنامه شکل خاص آن را به خود می‌گیرد.

همچنین در این نسخه توسعه دهندگان مختلف می‌توانند اقدامات سفارشی خود را به بخش ShareSheet سیستم اضافه کنند، این بروزرسانی به گونه‌ای بخش ShareSheet سیستم را به شکل هوشمندتری برای توسعه دهندگان ارائه می‌کند. علاوه‌بر این، این آپدیت تنظیمات جدیدی برای زبان هر برنامه فراهم می‌کند و همچنین گوگل تلاش کرده تمامی قوانین جدیدی که پیش از این برای حریم شخصی کاربران اعلام کرده بود را، در این آپدیت جدید اعمال کند.

با این حال، در حالی که اکنون به نظر می‌رسد که اولین نسخه بتا منتشر شده اندروید 14 یک نسخه تکاملی می‌باشد، انتظار می‌رود که کمپانی گوگل از جزئیات بیشتر آن و امکانات جدیدی که برای کاربران این سیستم عامل فراهم می‌شود را، در ماه آینده و در کنفرانس سالیانه توسعه دهندگان این شرکت، که با نام Google I/O شناخته می‌شود و در سانفرانسیسکوی آمریکا برگزار می‌گردد رونمایی کند.

تا آن زمان، اولین نسخه بتای عمومی اندروید 14 به عنوان یک نگاه اجمالی که بروزرسانی‌های جدید و جذاب این سیستم عامل محبوب، که می‌توان گفت هر انسان مدرن دنیای امروزی در طول زندگی خود با آن سر و کار داشته است، در نظر گرفت و منتظر نسخه‌های بعدی و اخبار تکمیلی آن بود.

منبع: gizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید