فصل دوم بازی Warzone در Cold War دو داستان متفاوت را روایت می‌کند

در فصل دوم Black Ops Cold War بازی Call of Duty Warzone شدیدا تحت تاثیر داستان این عنوان قرار گرفته و حال داستان بسیار متفاوتی را روایت می‌کند. با گیگ‌تک همراه باشید.

پیش از عرضه عنوان جدید Black Ops Cold War اعلام شده بود که بازی Call of Duty Warzone درواقع جریانی جامع و کامل روی تمامی بازی‌های دیگر سری Call of Duty را روایت خواهد کرد. با این وجود می‌دانیم که داستان Cold War در زمانی بسیار عقب‌تر از وقایع حاضر Warzone اتفاق افتاده است؛ درحالی که اتفاقات آن، کاملا با این عنوان و همچنین Modern Warfare یک خط داستانی را کامل می‌کنند.

دو حالت مختلف در بازی Call of Duty Warzone

بازی Call of Duty Warzone

در بازی Call of Duty Warzone هم‌اکنون دو بخش وجود دارد؛ منطقه وردانسک (Verdansk) که افراد در آن کمتر ظاهر شده و ریتم بازی بسیار کند پیش می‌رود، و دیگری Rebirth Island که در آن بازیکنان به مانند یک جنگ واقعی همدیگر را تکه تکه می‌کنند و با یک ریتم بسیار سریع، بازی را به پایان می‌رسانند!

درواقع در نقشه Rebirth Island حالتی به نام Resurgence وجود داشت که در آن شما پس از کشته شدن، در کنار یار خود مجددا ظاهر می‌شدید؛ اما پس از شروع فصل دوم Black Ops Cold War این حالت جای خود را به یک مود بسیار سریع‌تر به نام Resurgence Extreme داده که در آن، در جزیره کوچک Rebirth نود نفر حضور پیدا کرده و پس از کشته شدن مجددا زنده خواهند شد! حالتی که بازی Call of Duty Warzone را از یک عنوان سبک بتل رویال دورتر کرده و شباهت بیشتری به یک بازی Multiplayer را به آن می‌دهد.

درواقع در حالت عادی Resurgence بدین صورت بود که مانند Hardpoint، شما در صورت داشتن امتیاز بیشتر وارد یک خانه یا حتی چند خانه می‌شوید و از آن مراقبت می‌کنید تا دایره Safe Zone کوچک‌تر شود و دشمنان را به شما نزدیک‌تر کند و سپس همه آن‌ها را با تیم خود بکشید. درحالی که در Resurgence Extreme، جمعیت حاضر در بازی به حدی بالاست که اگر چند ثانیه بی‌حرکت بایستید، چندین و چند بار پس از زنده شدن مجددا کشته خواهید شد.

همچنین هنگامی که قصد دارید تا به پایین بپرید، قطعا در نزدیکی یک تیم دیگر فرود خواهید آمد که ممکن است با حذف کردن کل تیم شما بازی را برایتان به آخر برسانند. به علاوه، حتی اگر کسی را بزنید، اگر یک نفر از هم‌تیمی‌های دشمن زنده باشد، همان فرد دقیقا روی سر شما فرود خواهد آمد تا با کمترین اختلاف، سریع‌ترین انتقام عمرش را گرفته باشد. این روند ادامه دارد تا زمانی که تمام اعضای یک تیم حذف شده باشند؛ سپس می‌توانید کمتر شدن اعضای حاضر در جزیره را از ۹۰ به ۸۶ جشن بگیرید!

به هر حال به مانند بسیاری از حالت‌های دیگر، کمی بعید به نظر می‌رسد که این مود نیز تا اواخر فصل دوم Cold War در بازی Call of Duty Warzone دوام بیاورد؛ چراکه هرج و مرج و همچنین شلوغ بودن بیش از حد بازی، به بسیاری از کاربران اجازه نمی‌دهد تا براساس حرفه و مهارت پیروز باشند؛ بلکه همه چیز کاملا بر مبنای اتفاق و شانس بوده و همانطور که اشاره شد، ممکن است پس از فرود، به سرعت خود و اعضای تیم حذف شوید.

آیا کشتی Vadinoy این هرج و مرج را تمام می‌کنند؟

بازی Call of Duty Warzone

نظر بسیاری از کاربران بر این است که احتمالا با رسیدن کشتی Vodianoy به نزدیکی وردانسک ممکن است باعث شبیه شدن حالت اصلی بتل رویال بازی Call of Duty Warzone و Rebirth Island شود؛ چرا که حال نظر همه به این کشتی جلب شده و بازیکنان با سر و گردن به سمت آن یورش خواهند برد.

پس در جواب، باید گفت که این کشتی خود عامل اصلی هرج و مرج در بازی خواهد بود و باعث می‌شود تا حالت Resurgemce Extreme به نحوی یک تمرین برای رسیدن به آن باشد! البته رفتن به این کشتی چندان هم کار بی‌هدفی نیست؛ بلکه شما با کشتن زامبی‌های حاضر در آن می‌توانید هدایای بسیاری را دریافت کنید که از زره و اسلحه گرفته، تا یک کارت شناسایی متغیر خواهند بود. به علاوه، دقت کنید که آن کارت شناسایی برای دسترسی به یک جعبه پر از مهمات گذاشته شده که تیم شما را کاملا مجهز به میدان نبرد خواهد فرستاد.

زامبی‌ها در بازی Call of Duty Warzone

بازی Call of Duty Warzone

رسیدن به کشتی Vodianoy در بازی Call of Duty Warzone همیشه کار راحتی نیست؛ چراکه این کشتی دقیقا در لبه نقشه گذاشته شده و با توجه به مسیری که هواپیما حامل بازیکنان طی می‌کند، شاید لازم باشد تا مقدار بسیاری از راه را خود با ماشین یا حتی پا طی کنید.

با این وجود به محض رسیدن به این کشتی، حتما متوجه حضور خدمه کشتی خواهید شد که هم‌اکنون چیزی به جز چند تکه گوشت و استخوان فریادزن نیستند. درواقع اضافه شدن زامبی‌ها به بازی Call of Duty Warzone چندی پیش و در رویداد هالووین انجام شده بود؛ اما در آنجا، زامبی‌ها توسط خود بازیکنان هدایت می‌شدند و خبری از داستان خاصی نبود.

به هر حال در این کشتی حدود ۴۰ زامبی وجود دارد که از پای درآوردن همه آن‌ها، جوایزی را در اختیار شما خواهد گذاشت. با این وجود، حتی هنگام کشتن زامبی‌ها در این تعداد نسبتا کم هم باید دقت کنید، چراکه آن‌ها سریع هستند و به سرعت می‌توانند شما را از پای دربیاورند. همچنین هنگام مبارزه با این موجودات، به احتمال بسیار قوی سایر بازیکنان هم خود را به این نقطه از نقشه رسانده‌اند؛ پس برای یک جنگ تمام عیار بر سر اسلحه‌های بهتر و مهمات آماده باشید!

بر اساس گزارش PC Gamer این حالت از بازی شباهت بسیاری را به Hunt: Showdown از استودیو Crytek دارد؛ جایی که بازیکنان با دشمنان کامپیوتری می‌جنگند تا جوایز بیشتری را به دست آورند. با این حال در بازی Call of Duty Warzone می‌توانید برای گرفتن این جوایز صبر و حوصله بیشتری داشته باشید تا یک تیم دیگر خود را درگیر کشتن زامبی‌ها کند، و سپس تمامی اعضای آن را تک به تک حذف کنید تا جوایز به شما برسد. البته اینکه تیم دیگری خود برای این لحظه دندان تیز نکرده باشد تهدید جدیدی خواهد بود که باید از سد آن نیز بگذرید.

با این حساب، پیشنهاد می‌شود که ابتدا کشتی Vodianoy را خود به صورت تکی در حالت Solo مشاهده کنید؛ جایی که کمی ژانر وحشت هم با بازی Call of Duty Warzone مخلوط شده و صدای زامبی‌ها شما را تکان می‌دهد. البته هدف از تنها رفتن به این کشتی مواجه شدن با زامبی‌ها نیست، بلکه در حالت تیمی شما به همکاری نیاز خواهید داشت، درحالی که اینجا ممکن است راحت‌تر کار خود را انجام دهید.

به هر حال حتی اگر هم این کشتی کمی حالت بازی را شبیه به Rebirth Island و مود Resurgence Extreme کند، باز هم تفاوت‌های بسیاری بین این دو وجود خواهد داشت که باعث می‌شود تا بازی Call of Duty Warzone درواقع خود شامل دو عنوان متفاوت با قیمتی رایگان باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید