آموزش بازی امونگ آس: این بازی جذاب را می‌شناسید؟

آموزش بازی امانگ آس Among Us

بازی امونگ آس یکی از آن بازی‌های جذابی است که هر کسی را به خودش جذب می‌کند! اگر شما هم مایل هستید این بازی را شروع کنید، حتما این مطلب را بخوانید. چطور باید بازی را  Among Us را نصب کنیم؟ آیا مایلید این بازی را انجام دهید، اما تازه‌کار هستید و نمیدانید دقیقا چه باید کنید؟ ما با آموزش بازی امانگ آس در خدمت شما عزیزان هستیم.

معرفی بازی امانگ آس

بازی Among Us (قاتلی در میان ماست) یک بازی بسیار جذاب و سرگرم کننده است که الگوبرداری ریزی از بازی مافیا دارد. این بازی، توسط استودیو بازی سازی InnerSloth LLC ساخته شده است و بر روی اندروید، iOS و همچنین کامپیوتر و لپتاپ قابل اجراست. بازی امونگ آس یک بازی آنلاین محسوب می‌شود و به اینترنت نیاز دارد. شما می‌توانید در گروه‌های حداکثر 10 نفره (و حداقل 4 نفره) این بازی را انجام دهید.

 جریان بازی چیست؟

در این بازی، سفینه فضایی شما دچار عیب و ایرادی شده است. چندین نقش در بازی وجود دارند؛ از جمله: خدمه سفینه، کلاهبرداران، و دانشمندان و مهندسان. خدمه باید با به کارگیری هوش و درایت‌شان، با دیگر اعضای تیم همکاری کرده و مشکل را رفع کنند. شما به عنوان خدمه باید تلاش کنید که با رفع مشکل، سفینه را دوباره در مسیرش راهی کنید. اما یک نکته مهم اینجاست: در بین شما یک فرد کلاهبردار و متظاهر وجود دارد که می‌خواهد دیگران را به قتل برساند! بنابراین، خدمه باید فرد متظاهر را شناسایی کرده و او را از داخل سفینه بیرون بیندازند.

بازی امونگ آس

چطور شروع به بازی کنیم؟ آموزش بازی امانگ آس

در این قسمت، از صفر تا صد دانلود و شروع بازی امونگ آس را توضیح می‌دهیم:

1. بازی را دانلود و نصب کنید

این بازی را می‌توانید از گوگل پلی (برای اندروید) و از اپ استور (برای آیفون و آی‌پد) دانلود کنید. اگر قصد دارید این بازی را بر روی کامپیوتر یا لپتاپ داشته باشید، می‌توانید آن را از سایت Steam دانلود نمایید. چگونه باید این بازی را دانلود و نصب کرد؟ طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • وارد گوگل پلی یا اپ استور شوید.
 • نام بازی را سرچ کنید (Among Us).
 • بر روی آیکن بازی کلیک کنید.
 • بر روی گزینه دانلود کلیک نمایید.
 • بر روی گزینه نصب کلیک نمایید.

2. بازی را اجرا کنید

آیکن این بازی یک خدمه قرمز رنگ با لباس فضایی را نشان می‌دهد. بر روی این آیکن کلیک کنید و بازی را اجرا نمایید.

3. در منو، گزینه “Local” یا “Online” را انتخاب کنید

بعد از اجرای بازی، صفحه ای باز می‌شود که این دو گزینه را نشان می‌دهد. کدام یک را باید انتخاب کرد؟

 • Local: اگر مایل هستید با دوستان‌تان همگی با هم به یک شبکه وای-فای متصل شوید و بازی کنید، این گزینه را انتخاب کنید.
 • :Online اگر می‌خواهید با بازیکن‌های دیگر (که آن‌ها را نمی‌شناسید) بازی کنید، این گزینه را انتخاب نمایید.

4.  بر روی گزینه Find Game کلیک کنید (برای بازی‌های عمومی).

با کلیک بر روی این گزینه، بازی‌های عمومی که شما نیز می‌توانید به آن‌ها بپیوندید نمایش داده می‌شوند. اما اگر مایل هستید به یک بازی خصوصی بپیوندید، باید کد اتاق آن را بدانید. در این صورت، بر روی گزینه Enter Code کلیک کنید. در این قسمت اتاق را وارد کنید تا به یک بازی خصوصی بپیوندید.

 • گاهی ممکن است در حین بازی، اتصال اینترنت‌تان قطع شده باشد. در این صورت، بر روی فلشی که زیر گزینه Private به چشم میخورد کلیک کنید (نیازی نیست کد وارد کنید). به این صورت، سریعاً دوباره به بازی متصل خواهید شد.
 • اگر مایل هستید خود‌تان بازی جدیدی ایجاد کنید، بر روی گزینه Create Game کلیک کنید. در این صورت، باید نقشه بازی، تعداد کلاهبرداران، زبان بازی، و حداکثر تعداد بازی‌کنان را انتخاب نمایید. سپس، می‌توانید تنظیمات بازی را بر اساس علایق خود‌تان شخصی‌سازی کنید. البته، توصیه می‌کنیم که قبل از ایجاد بازی خود‌تان، در بازی‌های موجود شرکت کنید تا کمی تجربه کسب کنید.

معرفی بازی امانگ آس

5. یک نقشه برای بازی انتخاب کنید

بازی امونگ آس در حال حاضر 4 نقشه گوناگون به شما ارائه میدهد. می‌توانید نقشه دلخواه خود را از میان این گزینه‌ها انتخاب کنید. این گزینه‌ها در بالای صفحه دیده می‌شوند. بر روی هر کدام که مایل هستید کلیک کنید تا انتخاب بشود. این 4 نقشه دقیقا چه هستند؟ در ادامه می‌خوانیم:

 • The Skeld: این نقشه، نقشه اصلی بازی امانگ آس است. اگر تازه‌کار هستید، این نقشه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این نقشه، یک سفینه فضایی بزرگ را نشان می‌دهد که منافذ زیادی برای فرار کلاهبرداران دارد.  بعلاوه، از دوربین‌های امنیتی نیز برخوردار است که می‌توانید آنها را از اتاق امنیت ببینید.
 • Mira HQ: این نقشه، نسبت به گزینه قبلی کوچک تر است. Mira HQ فرصت‌های زیادی را در اختیار کلاهبرداران قرار می‌دهد تا سطح را دور بزنند و دیگر بازی‌کنان را حذف کنند. همچنین، از یک اتاق ضد آلودگی برخوردار است که سرعت کار کلاهبرداران را کم می‌کند.
 • Polus: این نقشه بسیار بزرگ است و از دو اتاق ضد آلودگی برخوردار است. بعلاوه، دوربین‌هایی در آن وجود دارند که سطح زیادی از نقشه را پر می‌کنند. این نقشه را به بازیکنانی که تا حدی حرفه ای شده اند پیشنهاد می‌کنیم.
 • :Airship این نقشه بسیار گیج کننده است و شکل منحصر به فردی دارد. در این نقشه، برعکس نقشه‌های قبل، می‌توانید خودتان را نیز از طریق دوربین‌های امنیتی ببینید. در Airship کلاهبرداران زمان بسیار کمی برای فرار کردن دارند. نکته مهم اینجاست: فقط و فقط اگر در بازی بسیار حرفه ای هستید این نقشه را انتخاب کنید.

6. تعداد کلاهبرداران را انتخاب کنید

در این بازی می‌توانید حداقل 1 و حداقل 3 کلاهبردار داشته باشید. این اعداد در کنار کلمه “Imposters” دیده می‌شوند. با انتخاب عدد مورد نظر‌تان، میتوانید تعداد کلاهبرداران را مشخص کنید. اگر گزینه Any را در این قسمت انتخاب کنید، بازی به طور اتفاقی یک عدد را برای شما انتخاب خواهد کرد.

7. زبان بازی را انتخاب کنید

در کنار قسمت Chat یک منو دیده می‌شود (این منو ممکن است بسته باشد. در این صورت باید با کلیک کردن بر روی فلش کوچک، آن را باز کنید). از طریق این منو می‌توانید زبان بازی را انتخاب کنید.

8. یک لابی انتخاب کنید و به آن بپیوندید

اگر فضای خالی وجود داشته باشد، شما به لابی بازی مورد نظرتان خواهید پیوست. در غیر این صورت، به بازی به شما اطلاع می‌دهد که این لابی پر است و باید به لابی دیگری بپیوندید.

زمانی که به بازی می‌پیوندید، باید در لابی منتظر بمانید تا دیگر بازیکنان نیز بپیوندند. زمانی که تعداد بازی‌کنان به حد کافی برسد، بازی شروع می‌شود. سپس، به طور اتوماتیک و اتفاقی، به هر بازیکن یک نقش داده می‌شود. نقش ها عبارت از این موارد هستند: خدمه، کلاهبردار، یا یکی از نقش‌های تخصصی. منظور از نقش‌های تخصصی چیست؟ این نقش‌ها شامل “دانشمند‌” و “مهندس” هستند. البته برخی دانشمندان و مهندسان طرف خدمه هستند و برخی از آن‌ها طرف کلاهبرداران.

آموزش بازی امانگ آس

چطور به عنوان خدمه بازی کنیم؟

به عنوان خدمه، هدف شما این است که وظایفی که به شما محول می‌شود را بدون این که توسط کلاهبردار کشته شوید، انجام دهید. به علاوه، خدمه باید حواسشان را جمع کنند و به دنبال رفتار مشکوک باشند. چه رفتار‌هایی ممکن است مشکوک باشند؟ “کشتن دیگر خدمه، ورود یا خروج از دریچه، تاخیر در انجام وظایف، خراب کردن قسمت های گوناگون از نقشه، یا استفاده از دیالوگ‌های مشکوک در جلسات اضطراری.”

 اگر یک جلسه اضطراری تشکیل شود، خدمه می‌توانند رای دهند که چه کسی از نظر آن‌ها متظاهر و کلاهبردار است. فردی که بیشترین رای بر علیه او باشد، از سفینه بیرون انداخته می‌شود. اگر تمام کلاهبرداران از سفینه بیرون انداخته شوند، یا اگر تمام وظایف به خوبی انجام شوند، خدمه برنده می‌شوند. اگر کلاهبرداران بتوانند تعدادی از خدمه را بکشند، به نحوی که تعداد کلاهبرداران و تعداد خدمه برابر باشد، کلاهبرداران برنده می‌شوند.
بازی امونگ آس

چطور در نقش کلاهبردار بازی کنیم؟

اگر نقش کلاهبردار به شما داده شده است، در واقع شما یک بیگانه هستید که به بخش خدمه نفوذ کرده اید. هدف شما این است که تا جایی که می‌توانید، بدون این که شناسایی شوید، خدمه را بکشید. به عنوان کلاهبردار، شما نمی‌توانید به خوبی خدمه وظایف را انجام دهید. با این حال، کلاهبرداران هم مهارت‌های خاص خود را دارند. برای مثال، آنها میتوانند از دریچه ها برای سفر کردن در سرتاسر نقشه استفاده کنند. همچنین، آن‌ها قادرند مناطق خاصی از نقشه را خراب کنند.

خراب کردن قسمت‌هایی از نقشه به شما این امکان را می‌دهد که دام بگذارید، و خدمه را از جسد‌ها دور نگه دارید. همچنین، باعث می‌شود که شما بتوانید نقص‌هایی حیاتی ایجاد کنید که اگر به موقع تعمیر نشوند، باعث مرگ خدمه خواهند شد. اگر کلاهبرداران تعداد کافی از خدمه را بکشند، برنده بازی خواهند شد.

چطور در نقش مهندس بازی کنیم؟

مهندس‌ها در واقع طرف خددمه هستند و تمام قابلیت‌ها و توانایی‌های خدمه را دارند (از جمله انجام دادن وظایف). اما بر خلاف خدمه، مهندسان قادر هستند از دریچه‌ها استفاده کنند. برای استفاده از دریچه‌ها، باید کنار یک دریچه بایستید و بر روی گزینه Vent در سمت راست پایین صفحه کلیک کنید. برای جابجایی به دریچه دیگر، بر روی یکی از فلش‌ها کلیک کنید. اگر مایل هستید از دریچه خارج شوید، دوباره بر روی Vent کلیک کنید.

وظیفه شما به عنوان مهندس عبارت است از: انجام دادن وظایف، تعمیر خرابی‌ها و فرار از کلاهبرداران. برای انجام این کارها، نیاز دارید که در نقشه جابجا شوید. استفاده از دریچه‌ها روشی عالی برای جابجایی سریع در نقشه است. اما توجه کنید که اگر سایر خدمه شما را در حال استفاده از دریچه ببینند، ممکن است به شما مشکوک شوند. بنابراین، فقط زمانی از دریچه‌ها استفاده کنید که هیچ کس آن اطراف نباشد.

چگونه در نقش دانشمند بازی کنیم؟

دانشمندان نیز طرف خدمه هستند و تمام تونایی‌های خدمه را دارند. تفاوت آن‌ها با خدمه چیست؟ دانشمندان می‌توانند علائم حیاتی تمام خدمه را از هر جای نقشه ببینند. به ان صورت، می‌توانند متوجه شوند که چه کسانی زنده هستند یا مرده‌اند. برای دیدن علائم حیاتی خدمه، بر روی گزینه Vital در گوشه سمت راست پایین صفحه کلیک کنید. خدمه‌ای که با رنگ قرمز مشخص شده باشند، کشته شده‌اند. اگر یک دانشمند متوجه شود که خدمه‌ای کشته شده است، می‌تواند یک جلسه اضطراری ترتیب دهد.

البته توجه کنید که شما فقط تا زمانی میتوانید علائم حیاتی خدمه را ببینید که عمر باطری‌تان تمام نشده باشد. اگر عمر باطری شما به 0 برسد، دیگر نمی‌توانید علائم حیاتی خدمه را ببینید. اگر عمر باطری تمام شود، باید وظایف‌تان را به انجام برسانید تا دوباره باطری شارژ شود. (منظور باطری گوشی نیست، بلکه باطی مخصوصی که دانشمندان در بازی از آن برخوردار هستند).

معرفی بازی امانگ آس

سخن آخر

با استفاده از راهنمایی‌های این مطلب، می‌توانید بازی امونگ آس را نصب کرده و شروع کنید. در هر نقشی که باشید، این بازی در هر حال بسیار هیجان انگیز خواهد بود. همین الان این بازی را امتحان کنید و نظر‌تان را در بخش نظرات برای ما بنویسید. همچنین سایر معرفی بازی ها را در گیگ تک بخوانید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید