ترسناک‌ترین بازی‌های عرضه شده بر اساس نظر کاربران

در این مقاله به معرفی ترسناک‌ترین بازی‌های عرضه شده از سال 1994 (سال عرضه ‌PS1) تا به امروز می‌پردازیم. بازی‌ها یا سری بازی‌های این لیست بر اساس نظر کاربران (گیمرها) انتخاب شده‌اند که ترسناک‌ترین بازی‌های ساخته شده نیز محسوب می شوند.

سری بازی‌های Resident Evil

سری بازی‌های Resident Evil از گذشته تا به امروز همیشه توانسته‌اند توجه علاقه‌مندان به بازی‌های سبک ترسناک را به خود جلب کنند و می‌توان به جرات گفت که این سری از سال 2005 یعنی سال انتشار Resident Evil 4 توانست توجه‌ها را به خود جلب کند و به یکی از موفق‌ترین سری بازی‌ها تبدیل شود.

این عنوان به قدری موفق شد که سازندگان این سری را مجبور به ساخت نسخه‌های ریمیک (باز سازی شده) و ری مستر (افزایش گرافیک) کرد. با گذشت زمان و پیش رفتن داستان این سری سازندگان در نسخه‌های Resident Evil 7 و Resident Evil Village تصمیم گرفتند که سبک بازی را کمی تغییر دهند و این عنوان را ترسناک‌تر کنند. اکنون این دو نسخه برای بازی در حالت VR در دسترس هستند که جزو ترسناک‌ترین بازی‌های ساخته شده محسوب می‌شوند.

رزیدنت اویل

سری بازی‌های Silent Hill

متاسفانه این سری از بازی‌ها چندان پیشرفت خوبی نداشتند و تنها روی کنسول‌های قدیمی و کامپیوتر امکان اجرای بازی‌های این سری وجود دارد. این لیست نیز مربوط به ترسناک‌ترین بازی‌های ساخته شده در تاریخ دنیای گیم است و به همین دلیل این سری در این لیست قرار گرفته است.

سری بازی‌های Silent Hill با سبک ترسناکی که داشتند و گیم پلی که شاید می‌توانست کمی برای گیمرها ناخوشایند باشد باعث ایجاد ترس و استرس در شخصی که بازی را تجربه می‌کرد، می‌شد. سازندگان این سری در سال 2014 یک نسخه‌ی دمو از عنوان بعدی این سری تحت عنوان Silent Hill: P.T منتشر کردند.

این دمو به قدری ترسناک بود که اگر سازندگان موفق می‌شدند این دمو را به یک بازی کامل تبدیل کنند، به راحتی می‌توانستند عنوان ترسناک‌ترین بازی تاریخ را به دست بیاورند. یکی از سازندگان محبوب بازی‌های ترسناک یعنی Hideo Kojima باعث لغو این پروژه شد و در سال 2015 این پروژه را ترک کرد.

ترسناک‌ترین بازی‌های عرضه شده بر اساس نظر کاربران - 3979437 7091168428 39206

بازی Until Dawn

در سال 2015 کمپانی سونی یک بازی انحصاری تحت عنوان Until Dawn منتشر کرد که این بازی دارای گیم پلی عجیبی بود که گیمر تنها می‌توانستند دیالوگ و بخش‌های مختلف را انتخاب کند و توان به دست گرفتن کنترل کامل شخصیت داخل بازی را در بعضی از بخش‌ها داشتند.

در زمان عرضه به همین دلیل خیلی از سونی و Until Dawn انتقاد شد، اما پس از گذشت چند روز و مشخص شدن داستان بازی این عنوان به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های ترسناک سونی تبدیل شد. امکان اجرای این بازی روی کامپیوتر با استفاده از سرویس PSN وجود دارد و اگر این بازی را تجربه نکرده‌اید پیشنهاد می‌شود که حداقل یک بار این بازی را تجربه کنید.

بازی Until Dawn

سری بازی‌های Outlast

سری بازی‌های Outlast همیشه در لیست بازی‌های ترسناک بوده و هستند. این سری از بازی‌ها به دلیل داستان ترسناک و ناتوانی شخصیت بازی در درگیری با دشمنان باعث شده که سبک ترسناکی به خود بگیرد.

سبک گیم پلی این بازی بیشتر به واقعیت نزدیک است؛ زیرا شما در این بازی تنها یک دوربین دارید که از آن می‌توانید برای دیدن اجسام و محیط در فضای تاریک و نهایتا زوم (بزرگنمایی) استفاده کنید. در اکثر مواقع شما باید به صورت مخفی مراحل بازی را سپری کنید و در صورت دیده شدن باید فرار کنید. به همین دلیل است که این بازی به هیچ وجه هیجان انگیز (کشت و کشتار دشمنان راحت باشه و لذت بخش، اینطوری نیست) نبوده و تنها باعث ایجاد حس ترس می‌شود، مخصوصا اگر در حالت VR این بازی را تجربه کنید.

ترسناک‌ترین بازی‌های عرضه شده بر اساس نظر کاربران - hero

بازی The Evil Within

بازی The Evil Within در سال 2014 توانست در لیست ترسناک‌ترین بازی‌ها قرار بگیرد و همچنین جزو بهترین بازی‌ها شود. این بازی دارای داستانی ترسناک بوده که دشمن اصلی این بازی از قدرت‌های ماورایی بهره می‌برد، همین موضوع باعث شد که سبک بازی به شدت ترسناک شود.

در این عنوان خون و خونریزی به شدت زیادی وجود دارد و اگر این بازی را تجربه کرده باشید با خون و خونریزی ابتدای بازی توسط یکی از دشمنان اصلی که از Chainsaw (اره برقی) برای تکه تکه کردن دشمنان خود استفاده می‌کند، آشنایی دارید.

بازی The Evil Within دارای یک نسخه دوم است، اما این نسخه نتوانست همانند نسخه‌ی اول توجه علاقه‌مندان به بازی‌های سبک ترسناک را به خود جلب کند.

بازی The Evil Within 2

سری بازی‌های Dead Space

یکی از متفاوت‌ترین بازی‌های ترسناک سری بازی‌های Dead Space هستند که اولین نسخه از این سری در سال 2008 منتشر شد. این سری بازی‌ها دارای گیم‌پلی به شدت جذابی بودند و همچنین داستان این بازی بسیار برای مخاطب‌ها جذاب بود.

در کنار این موارد سبک بازی‌ها و داستان این عنوان در فضا رخ می‌داد و شما باید برای پیش بردن مراحل دشمنان فضایی خود را نابود می‌کردید. وجود این دشمنان فضایی و محیط‌های ترسناک باعث ایجاد حس ترس در مخاطب می‌شد و همین موضوع توانست توجه علاقه‌مندان به این سبک‌ها را به خود جلب کند.

ترسناک‌ترین بازی‌های عرضه شده بر اساس نظر کاربران - 3429b9a71cfd92df4b35b87bd008fec43ec0057161905b531855322aaa3486e4

بازی Alan Wake

در سال 2010 یک بازی ترسناک با گیم‌پلی شبیه Resident Evil 4 منتشر شد که توانست به دلیل داستان جذاب توجه گیمرهای بسیاری را به خود جلب کند. این بازی سبکی متفاوت داشت و گیم‌پلی روان آن بسیار جذاب بود.

این عنوان به قدری موفق شد که سال گذشته یعنی سال 2021 سازندگان تصمیم به ساخت نسخه‌ی ریمستر برای جدیدترین کنسول‌های نسل نهم و هشتم گرفتند. علاوه بر این موضوع در سال 2023 نیز نسخه‌ی دوم این بازی عرضه خواهد شد و به همین دلیل پیشنهاد می‌شود این بازی را حتما تجربه کنید.

ترسناک‌ترین بازی‌ها

سایر موارد

در لیست بازی‌های ترسناک عناوین دیگری مثل The Evil Within 2، بازی Alien: Isolation، بازی Dead by Daylight، بازی Little Nightmares و… وجود دارند. اما همانطور که در ابتدا اشاره کردیم این لیست بر اساس نظر مخاطب‌ها به وجود آمده و بازی‌های نام برده نیز در لیست بازی‌های ترسناک قرار می‌گیرند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید