سازنده بازی PUBG از اپل، گوگل و Garena شکایت کرد!

سازنده بازی PUBG از اپل، گوگل و Garena شکایت کرد! شرکت سازنده بازی PUBG مخفف عبارت PlayerUnknown’s Battlegrounds اخیراً علیه شرکت‌های بزرگ اپل و گوگل و همچنین سازنده PUBG Clones ،Garena شکایت کرده است.

علت شکایت سازنده بازی PUBG

طبق گزارش The Verge، شرکت Krafton از Garena به دلیل توسعه دو بازی که ظاهراً کپی‌ای از عنوان فعلی آن -PUBG: Battlegrounds- هستند، شکایت کرده است.

این بازی نسخه اصلی Battle Royale بود که روند BR را آغاز کرد و در عین حال اسپین‌آف‌های محبوب تلفن همراه خود را نیز ایجاد کرد. با این حال، Garena به دلیل دو بازی موبایل خود یعنی Free Fire و Free Fire Max با این شکایت مواجه است. علاوه بر این، این شرکت حتی از دو غول فناوری اپل و گوگل به دلیل توزیع بازی شکایت کرده است.

سازنده بازی PUBG از اپل، گوگل و Garena شکایت کرد! - pubg 1طبق بیانیه رسمی Krafton دو بازی “Free Fire و Free Fire Max” به طور گسترده جنبه‌های متعددی از Battlegrounds را به صورت جداگانه و ترکیبی کپی کرده‌اند، از جمله «ویژگی منحصر به‌فرد بازی Battlegrounds با حق چاپ Air drop، ساختار و بازی، ترکیب و انتخاب مکان‌ها، سلاح‌ها، زره‌ها و اشیاء منحصر به‌فرد و انتخاب کلی طرح‌های رنگی، مواد و بافت‌ها».

سازنده بازی PUBG از اپل، گوگل و Garena شکایت کرد! - PUBG Featured 747x420 1همچنین Krafton، گوگل را به میزبانی ویدیوهای یوتیوب با گیم پلی این دو بازی و همچنین پست‌های متعدد حاوی یک فیلم بلند چینی که مشابه نمایش لایو-اکشن Battlegrounds است، متهم می‌کند.

برای کسانی که اطلاعی ندارند، بازی Garena Free Fire و Free Fire Max به صورت رایگان در فروشگاه‌های App Store اپل و Play Store گوگل در دسترس هستند. توسعه‌دهنده PUBG حتی اضافه کرد که Garena صدها میلیون دلار از فروش بازی از طریق فروشگاه‌های اپلیکیشن اپل و گوگل به دست آورده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید