هرآنچه که درباره بازی Horizon Forbidden West باید بدانید

بازی Horizon Forbidden Westدر این مطلب قصد داریم تا هرآنچه که از بازی Horizon Forbidden West از جمله داستان، تاریخ عرضه و تفاوت‌های آن با نسخه قبلی لازم است بدانید را در اختیار شما قرار دهیم.

به نقل از Tech Radar، بازی Horizon Forbidden West عنوان مورد انتظاری است که دنباله بازی موفق Horizon Zero Dawn بوده و اولین بار در رویداد معرفی پلی استیشن 5 دیده شد. همچنین اخیرا یک تریلر از گیم پلی این بازی در رویداد هفتگی State of Play سونی پخش شده که المان‌هایی مشابه با نسخه قبلی سری و تفاوت‌های آن را نشان می‌داد.

این بازی جدید که علاوه بر کنسول پلی استیشن 5، برای پلی استیشن 4 نیز به طرز جالبی عرضه خواهد شد، قرار است تا داستان الوی (Aloy) را ادامه دهد؛ جایی که او در آمریکا دگرگون شده باید ماجراجویی خود را در پس آزادی و بقا ادامه دهد. با این حال هنگام معرفی درباره آن اطلاعات چندانی منتشر نشد، اما حداقل تریلر گیم پلی این عنوان قسمتی از آنچه که در انتظارش هستیم را به ما نشان داد. در نتیجه می‌‌توان انتظار داشت که علاوه بر تجربه‌ای نسبتا مشابه با عنوان قبل، قرار است تا شاهد برخی تفاوت‌ها در زمینه گیم پلی و همچنین گرافیک باشیم؛ به همان شیوه‌ای که The Last of Us 2 نسبت به عنوان اول، تغییر کرده بود.

به هر حال در بازی Horizon Forbidden West یک جهان تازه و بزرگ را برای جستجو کردن خواهیم دید؛ جایی که اسلحه جدید، گجت‌های متفاوت و همچنین وسایل متفاوت و تازه‌ای وجود خواهند داشت تا دشمنان جدید را نابود کنید. به نحوی که در تریلر منتشر شده از گیم پلی این عنوان در ماه گذشته، دیدیم که الوی از یک گجت جدید برای جا به جا شدن از مکانی به مکان دیگر استفاده کرده و همچنین با دو سلاح جدید یک ماموت Tremortusk را به زانو درمی‌آورد. به علاوه اگر به این گیم پلی ۱۴ دقیقه‌ای دقت کرده باشید، قطعا متوجه شده‌اید که در بخشی از آن کاراکتر اصلی از یک وسیله برای گلاید کردن استفاده می‌کند تا از نقطه‌ای به نقطه دیگر نقشه بازی نقل مکان کند.

همچنین لازم به ذکر است که بازی Horizon Forbidden West از نظر گرافیکی نیز یک شاهکار جدید محسوب خواهد شد که حتی در تریلر گیم پلی نیز در برخی موارد نرخ فریم را به چالش کشیده و آن را تا زیر ۳۰ فریم بر ثانیه می‌آورد! با این وجود باید در نظر داشته باشید که این بازی فعلا در دست طراحی و ساخت قرار داد و دیدن افت فریم در نسخه‌های اولیه گیم پلی آن، کاملا طبیعی و حتی نشان از موفقیت سازندگان می‌دهد.

حال می‌خواهید بیشتر درباره این بازی اطلاعاتی را به دست آورید؟ در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا جزئیات بیشتری از این انحصاری جدید سونی را به شما نشان دهیم.

تاریخ عرضه بازی Horizon Forbidden West

بازی Horizon Forbidden Westگرچه تاریخ عرضه بازی Horizon Forbidden West در زمان رونمایی از گیم پلی آن هرگز توسط سازندگان اعلام نشد، اما لازم به ذکر است که استودیو Guerilla Games اخیرا اعلام کرده که این بازی قطعا تا پایان سال ۲۰۲۱ برای دو کنسول پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4 عرضه خواهد شد. با این وجود جالب است بدانید که یکی از دلایلی که احتمالا تاریخ انتشار این بازی هنوز اعلام نشده این است که شاید روند ساخت آن با مشکل مواجه شده و تا سال ۲۰۲۲ نیز تاخیر بخورد.

همچنین در ابتدا بازی Horizon Forbidden West ابتدا به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 در نظر گرفته شده بود، اما حال برای پلی استیشن 4 نیز (با اعمال برخی محدودیت‌ها) عرضه می‌شود. به علاوه، جیم رایان (Jim Ryan) رئیس پلی استیشن اخیرا اعلام کرده که نسبت به عرضه این بازی در سال ۲۰۲۱ امیدوار است. در جواب نیز سازندگان آن درباره روند سریع ساخت بازی خبر داده‌اند که یعنی همه چیز درست بوده و احتمالا تاخیری در عرضه بازی در کار نخواهد بود.

با این وجود در نظر داشته باشید که تاریخ عرضه بازی Horizon Forbidden West حتی اگر در سال ۲۰۲۱ هم باشد، باز هم نمی‌توان انتظار داشت که تا چند ماه آینده عرضه شود. این یعنی اواخر ۲۰۲۱ یا حداقل سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ مد نظر سازندگان قرار دارد.

لازم به ذکر است که عنوان Horzion Zero Dawn از ابتدای ماه گذشته به صورت رایگان در دسترس کاربران کنسول پلی استیشن 4 قرار گرفته بود.

تریلرهای منتشر شده از بازی Horizon Forbidden West

بازی Horizon Forbidden Westسونی اولین بار در سال گذشته بود که در رویداد معرفی بازی‌ها و کنسول پلی استیشن 5، صحنه‌هایی از عنوان Horizon Forbidden West را به نمایش گذاشت. این تریلر ۳ دقیقه‌ای، تمرکز بیشتری را روی بخش داستانی و همچنین مکان‌هایی داشت که قرار است تا در بازی طی ماجراجویی الوی در آنجا حضور داشته باشیم. به علاوه، از برخی از انواع دشمنان در این تریلر رونمایی شد که البته تفاوت چندانی را هم با همان ماموت‌ها و تمساح‌های عجیب و غریب عنوان Zero Dawn نداشت.

در قسمتی دیگر از این تریلر نیز می‌بینیم که شهرهای زیر دریا نمایش داده می‌شوند؛ جایی که الوی از گجت‌های مخصوص خود برای نفس کشیدن زیر آب استفاده کرده و محیط‌های فوق‌العاده گرافیکی و جذابی را می‌بینیم که هرگز در عنوان قبلی مشاهده نکرده بودیم. با این وجود در تریلر دوم از گیم پلی بازی Horizon Forbidden West خبری از این شهر زیر دریا نیست، اما حداقل می‌توان دید که سطح گرافیکی آن تا چه حد بالا و در حد و اندازه‌های نسل نهم است.

داستان و گیم پلی

بازی Horizon Forbidden Westاز خیلی پیش‌تر اعلام شده بود که در داستان عنوان دنباله Horizon Zero Dawn، قرار است تا شخصیت اصلی بازی به کالیفورنیا آخرالزمانی برود که همه چیز در آن خراب شده است. با این حال رسیدن به کالیفورنیا قاعدتا به معنای رفتن به مناطق دیگری مانند شهر سان فرانسیسکو خواهد بود که دیدن آن در شرایط نابودی، جذابیت خاص خود را دارد. با این وجود چنان که در تریلر دیده می‌شود، ظاهرا الوی قرار نیست تا تنها در کالیفورنیا بماند و ماجراجویی تازه، او را به مکزیک و حتی دریا‌های کارائیپ خواهد برد.

درباره داستان بازی هم عملا هنوز هیچ چیز اعلام نشده است؛ به جز اینکه طبق کلیشه همیشگی داستان‌های سبک قهرمان محور، قرار است تا الوی جلوی دسته‌ای از دشمنان را بگیرد که قصد دارند تا کره زمین را به نابودی بکشانند. همچنین یک نکته درباره این بازی آشنا شدن دشمنان با نحوه استفاده از ماشین‌ها و اسلحه متفاوت است، در نتیجه کار الوی برای نجات زمین حتی سخت‌تر هم خواهد داشت.

خبرها و شایعات

بازی Horizon Forbidden Westنرخ ۶۰ فریم بر ثانیه

چنان که به نظر می‌رسد، اخیرا یکی از اعضای تیم سازنده بازی Horizon Forbidden West در یک مصاحبه اعلام کرده است که این عنوان در کنسول پلی استیشن 5 با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه و کیفیت 4K اجرا خواهد شد. این در حالی است که گیم پلی منتشر شده از این بازی تنها در نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه اجرا شده و ظاهرا سازندگان قرار است تا آن را تا زمان عرضه ارتقا دهند. بدیهی است که این عنوان در کنسول پلی استیشن 4 و پلی استیشن 4 پرو در نرخ فریم کمتری اجرا می‌شود.

درخت ارتقا استعداد جدید برای شخصیت الوی

درخت استعداد و فنون مختلف همان چیزی است که در عنوان Zero Dawn نیز دیده بودیم و اخیرا در بازی Assassin’s Creed Valhalla هم برای شخصیت ایور (Eivor) اعمال شده بود. اما در بازی Horizon Forbidden West طبق گفته کارگردان آن، متیس دجونگ (Mathijs De Jong)، قرار است تا به کلی همه چیز در این منو متفاوت شود. به نحوی که تمامی فنون و قابلیت‌ها به روز شده و می‌توان انتظار ویژگی‌های جدیدی را در آن داشت.

با این حساب کاربران می‌توانند بر مبنای نحوه تجربه بازی و علاقه خود، قابلیت‌ها را ارتقا داده و از آن‌ها استفاده کنند. با این وجود جالب است بدانید که یک دسته از قابلیت‌های جدید به نام Valor Surge وجود دارند که در تریلر گیم پلی نیز شاهد اجرای فنون الکتریکی آن توسط الوی بودیم‌. به گفته سازندگان، این بخش با استفاده از امتیازهای Skill Point در منو درخت ارتقا در دسترس خواهد بود.

حال برای استفاده از این قدرت‌ها در بازی Horizon Forbidden West باید از خط آبی رنگ پایین راست صفحه استفاده کنید که با جمع‌آوری امتیازهای تکنیکی پر خواهد شد. این امتیازها که واحد XP دارند، با زدن تیر به سر دشمنان عادی (انسان‌ها) و یا جدا کردن قطعات ماموت‌ها و موجودات عجیب میسر خواهد شد که در نهایت به شما قابلیت ارتقا و گرفتن فنون جدید Valor Surge را می‌دهد.

در آخر نیز سازندگان اعلام کردند که قابلیت حمله به دشمنان از نزدیک و همچنین بالا رفتن از دیوار و کوه‌ها، از اضافات جدید بازی Horizon Forbidden West است که همراه با سازگاری کنترلر دوال سنس برای کاربران ارائه خواهد شد.

بدون صفحه بارگذاری (Loading)

هنگامی که تریلر جدید بازی Horizon Forbidden West منتشر شده بود، سازندگان آن اعلام کردند که با استفاده از حافظه داخلی SSD پر سرعت کنسول پلی استیشن 5، قرار است تا بازیکنان حتی یک لحظه هم درگیر صفحه بارگذاری نباشند!

این یعنی در یک بازی سبک جهان‌باز (Open World)، قرار نیست تا حتی یک ثانیه هم منتظر بارگذاری شدن مکان‌های مختلف در بازی باشید و اگر از قابلیت جا به جایی سریع (Fast Travel) در آن استفاده کنید، در یک چشم بهم زدن به مکان جدید برده خواهید شد.

کنترلر دوال سنس

استفاده از تمامی جنبه‌های فنی کنسول پلی استیشن 5 برای تمامی عناوین انحصاری آن در نظر گرفته می‌شود و بازی Horizon Forbidden West نیز از این قاعده مستثنی نیست. به نحوی که کارگردان آن اعلام کرده که استفاده از دکمه‌های زیر دسته با قابلیت Adaptive Triggers و همچنین لرزش‌های Haptic Feeback در این عنوان جدید نقش بسیار مهمی را خواهند داشت.

بازی Horizon Forbidden Westبه هر حال در این بازی استفاده از اسلحه مختلف و بخصوص تیر و کمان باعث می‌شود تا از دکمه‌های زیر دسته به عنوان اهرم فشار استفاده کرده یا جمع شدن انرژی را با Haptic Feedback زیر دستان خود حس کنید.

مطلب قبلیداده‌های اپل نشان می‌دهد کاربران آیفون آنطور که فکر می‌کنید، وفادار نیستند
مطلب بعدیپردازنده چهار نانومتری کوالکام نسخه بعد از اسنپدراگون 888 خواهد بود

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید