چرا بازی eFootball در مقابل FIFA 22 شانسی ندارد؟ | وقتی Konami گل به خودی می‌زند!

بازی eFootballطبق جدیدترین تصاویر و ویدیوهای منتشر شده از بازی eFootball که در واقع جایگزین همان PES 2022 است، ظاهرا شرکت Konami دسته گل به آب داده و با پروژه ناتمام را به عنوان نسخه کامل معرفی کرده است تا FIFA 22 بهترین بازی فوتبالی سالی جاری باشد! با گیگ‌تک همراه باشید.

به نقل از Tech Radar، هرساله با عرضه بازی جدیدی از دو سری FIFA و PES شاهد رقابت دو استودیو بازیسازی EA Sports و همچنین Konami هستیم؛ جایی که این دو سازنده تمرکز خود را روی توسعه فصل جدیدی از فوتبال نوین می‌گذارند. با این حال برای سال ۲۰۲۱، کمپانی الکترونیک آرتس طبق روال سالیانه تصمیم گرفته تا بازی FIFA 22 را عرضه کند. این عنوان شامل تغییرات و ویژگی‌های بسیار زیادی است که عملا باعث می‌شوند تا کاربران این نسخه از بازی را به محصول سال گذشته ترجیح دهند. برای مثال اکنون حالت Career Mode برای این بازی در دسترس است که به شما اجازه می‌دهد تا یک باشگاه مخصوص خود را راه‌اندازی کرده و سپس به پای پیشرفت دادن آن و خرید بازیکنان بنشینید.

این در حالی است که رونمایی از قابلیت‌ها و بخش‌های جدید FIFA 22 با بازی eFootball از Konami طرف شده است. این رقابت تازه در واقع بر پایه همان روال سابق خواهد بود، اما اینبار Konami سنت‌شکنی کرده و پای رایگان بودن بازی فوتبالی خود را وسط کشیده است! به نحوی که دیگر شما قرار نیست تا شاهد PES 2022 یا PES 2023 در سال آینده باشید، بلکه eFootball اینجاست تا برای همیشه باقی بماند؛ البته اگر کسی دیگر آن را نصب کند.

دلیل شکست بازی eFootball چیست؟

بازی eFootballنسخه بتا این عنوان مدتی پیش برای کنسول‌ها و پلتفرم رایانه شخصی عرضه شد، با این حال وقتی که کاربران بتا FIFA 22 و سپس دمو آن را تجربه کرده بودند، نظرات کاملا مثبت بود، در حالی که درباره بازی eFootball همه چیز به شدت منفی است! این مورد به حدی جدی بوده و حال برای سازندگان دردسرساز شده که عملا نمره این عنوان در فروشگاه استیم از دید کاربران ۸ ثبت شده و نشان می‌دهد که رایگان کردن بازی هیچ تاثیری روی بازخورد منفی ندارد.

تصاویر مختلفی از بازی در سطح اینترنت منتشر شده‌اند که اگر به آن‌ها دقت کنید، خیلی راحت می‌توان نتیجه گرفت که eFootball یک شکست بزرگ برای سازندگان محسوب می‌شود. البته بازی‌های فوتبالی در گذشته هم باگ‌های بسیاری داشته‌اند، اما اینکه از هر سه بازی، دو مورد آن دچار باگ و شوتیدن داور به جای توپ باشد، قاعدتا طبیعی نیست! همچنین گفته می‌شد که سازندگان از تکنولوژی جدید برای نشان دادن حالت صورت بازیکنان استفاده کرده‌اند و همه چیز به طبیعی‌ترین شکل ممکن طراحی شده است. به نحوی که حتی سال گذشته یک تیزر جذاب از این بازی جدید را دیده بودیم که همه فکر می‌کردند واقعی است! در حالی که نتیجه کار چیزی شده که تصویر زیر می‌بینید.

بازی eFootballهمه این موارد را درباره بازی eFootball در نظر بگیرید، حال بیایید درباره FIFA 22 بحث کنیم! این عنوان جدید عملا قابلیت‌هایی را اضافه کرده که به گفته بسیاری از منتقدان، نفس تازه‌ای را در سری دمیده است. در FIFA 22 خبری از صورت وحشتناک و عجیب بازیکنان نیست، بلکه اینجا تکنولوژی HyperMotion برای کنسول‌های نسل نهمی معرفی شده که به شدت همه چیز را هیجان‌انگیزتر از قبل می‌کند. با این تکنولوژی هنگام ساخت بازی همه رفتارها و حرکات طبیعی بازیکنان حقیقی داخل زمین فوتبال با لباس‌هایی خاص ضبط شده است و حال در بازی بازتاب داده می‌شوند. همچنین در FIFA 22 هم‌اکنون می‌توانید به راحتی جزئیات داخل پک‌های آلتیمیت را پیش از خرید ببینید، یا در حالت Career به جز گزینه هدایت باشگاه، به سراغ تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه‌ای بروید!

با این وجود وبسایت رسمی استودیو Konami اظهار کرده بود که آن‌ها برای بازی eFootball قصد بازسازی همه چیز و طراحی یک عنوان تازه را دارند که با عناوین گذشته کاملا متفاوت است.

هدف ما این بود که یک تجربه حرفه‌ای از شبیه‌ساز فوتبال را از طراحی چمن داخل زمین تا تمامی حرکات بازیکنان برای کاربران به ارمغان بیاوریم. با این حساب، به سراغ یک موتور گرافیکی جدید و همچنین طراحی مجدد و دوباره انیمیشن‌ها و گیم پلی رفتیم و نتیجه نهایی بهتر از آنچه که فکرش را می‌کردیم بود.

این نوشته سایت رسمی Konami درباره بازی eFootball ظاهرا اصلا هم درست نیست! چراکه در حال حاضر حداقل ۱۰,۰۰۰ کاربر وجود دارند که نسخه عرضه شده و رایگان را نصب کردند و هیچ نظر مثبتی را هم درباره آن به ثبت نرسانده‌اند. با این وجود، از آنجا که این عنوان رایگان است و نصب آن ضرری به جیب کسی نمی‌زند، احتمال دارد که در آینده نزدیک شاهد عرضه آپدیت‌های مختلف برای رفع مشکلات این عنوان باشیم؛ البته اگر دیر نشده باشد!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید