ترفندهای کال آف دیوتی موبایل که نمی‌دانستید

 

ترفندهای کال آف دیوتی
ترفندهای کال آف دیوتی شاید برای خیلی از گیمرها جذاب باشد. کال آف دیوتی موبایل یکی از محبوب‌ترین بازی‌های سبک بتل رویال و مالتی‌پلیر است که بازیکن‌های زیادی از سرتاسر دنیا دارد. این بازی در ایران و در میان گیمرهای ایرانی نیز، از محبوبیت بالایی برخوردار است. کال آف دیوتی موبایل یکی از محبوب‌ترین بازی‌های موبایلی محسوب می‌شود.

مپ‌های زیاد و مودهای متنوع بخش مالتی‌پلیر در کنار مپ بزرگ و کلاس‌ها و قابلیت‌های مختلف در بخش بتل رویال باعث شده است که بازیکنان وقت زیادی را صرف این بازی کنند. اما در کنار همه قابلیت‌ها و نکات مختلف ترفندهای کال آف دیوتی، بعضی از ترفندها و نکته‌های مخفی را نشان می‌دهد که بسیاری از بازیکنان، حتی بازیکنان حرفه‌ای‌تر نیز از آن‌ها بی‌اطلاعند. در ادامه به بررسی بعضی از نکات و ترفندهای بازی کال آف دیوتی موبایل می‌‌پردازیم که به احتمال زیاد تا الان از آن‌ها خبر نداشتید.

برداشتن چند وست هم‌زمان

Tencent's Call of Duty: Mobile racks up 250 million downloads over nine months in challenge to PUBG | South China Morning Post

برداشتن چند وست یا جلیقه به صورت هم‌زمان یکی از ترفندهای کال آف دیوتی است که خیلی از بازیکن‌ها مدت‌ها آرزوی آن را داشتند اما این کار برایشان امکان‌پذیر نبود. در حال حاضر چنین امکانی در بازی دیده شده است و با یک ترفند مخفی می‌توانید چندین وست را به صورت هم‌زمان بردارید و هر وقت که لازم شد در سریع‌ترین حالت ممکن وست خود را عوض کنید و وستی جدید بپوشید. همچنین وقتی که هم‌تیمی شما در بازی مرده و در انتظار بازگشت به بازی است اگر نسبت به برداشتن وست ذخیره اقدام کنید، می‌توانید به محض بازگشتن او به بازی وست دوم را به او دهید تا شروع بهتری داشته باشد.

اما برای انجام این کار چه باید کرد؟ برای این کار فقط لازم است که یک اسنو برد در کوله‌پشتی خود داشته باشید. درست است که در حالت عادی نمی‌شود وست را داخل کوله‌پشتی جای داد اما در صورتی که یک اسنوبرد داشته باشید می‌‌توانید جای آن را با وست خود عوض کنید و وست را داخل کوله‌پشتی جای دهید. فقط باید حواستان باشد که برای این کار حتما باید وست را بکشید (درگ کنید) و به جای اسنوبرد قرار بدهید. انجام دادن برعکس این کار (کشیدن اسنوبرد و گذاشتن آن به جای وست) امکان‌پذیر نیست.
برای برداشتن بیشتر از دو وست هم می‌‌توانید دوباره همین کار را با اسنوبرد تکرار کنید.

استفاده از آدرنالین قبل از بازی

Call of Duty: Mobile Hits 250 Million Downloads Less Than a Year After Launch: Sensor Tower | Technology News
یکی دیگر از ترفندهای کال آف دیوتی کاربردی که خیلی از بازیکن‌ها از آن بی‌خبرند، امکان استفاده از آدرنالین، قبل از شروع بازی و در قسمت لابی بتل رویال است. آدرنالین می‌‌تواند hp یا همان جان شما در بازی را افزایش دهد و از عدد صد به ۱۵۰ برساند.

هرچند در مود کلاسیک حالت بتل رویال پیدا کردن آدرنالین در لابی خیلی کار دشواری محسوب می‌شود و عملا آدرنالین در لابی این مود نایاب است اما در مودهایی مثل آلکاتراز و وارفیر که شانس پیدا کردن آدرنالین بیشتر است، می‌‌توانید پیش از شروع بازی و در قسمت لابی از آدرنالین استفاده کنید و در این حالت از همان ابتدا که وارد بازی می‌‌شوید مقدار جان شما بر روی عدد ۱۵۰ قرار دارد. این ترفند مخصوصا برای وقت‌هایی که در مکان‌های شلوغ فرود می آیید و امکان درگیری در ابتدای بازی زیاد است می‌‌تواند خیلی کارآمد باشد.

نقشه دشمنان و هلی‌کوپترهای بازی

Call of Duty: Mobile Season 2 begins on March 10th, 2021 | iMore
یکی دیگر از نکات مخفی و ترفندهای کال آف دیوتی مود بتل رویال را می‌‌توانید در قسمت بلک‌مارکت از مپ بازی بتل رویال ببینید. در صورتی که وارد بخش مخزن زیرزمینی این قسمت از نقشه شوید در کنار ماشین‌های دریافت اسلحه و مهمات و در لابی اصلی یک صفحه بزرگ قرار دارد که در آن می‌‌توانید نقشه‌ کل بازی و در کنارش هم نقشه‌ بخش بلک‌مارکت رو ببینید. در نقشه‌ بزرگ‌تر می‌‌توانید جای تمام هلی‌کوپترهای موجود بازی راه مشاهده کنید. همچنین در نقشه‌ کوچک‌تر که مختص به منطقه‌ بلک‌مارکت است، تعداد و لوکیشن تمام بازیکن‌هایی که در این بخش از مپ حضور دارند، به شکل نقاط سفید روی نقشه و به صورت زنده نمایش داده می‌شود.

تغییر ویو به اول شخص

Tencent's Call of Duty Mobile is Off to an Explosive Start - Bloomberg
تغییر پرسپکتیو یا ویوی بازی از حالت سوم شخص به اول شخص و برعکس، از آن دست ترفندهایی است که با آن که خیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما می‌توان گفت که هر کسی استفاده درست از آن را بلد نیست. در هنگام بازی در مود بتل رویال در گوشه‌ پایین تصویر یک آیکن وجود دارد که به کمک آن می‌توانید زاویه دید خودتان را از حالت tpp یا سوم شخص به حالت fpp یا اول شخص تغییر دهید.

اگر چه با این کار زاویه دید شما محدودتر می‌شود و نسبت به حالت سوم شخص دید کمتری به محیط اطرافتان خواهید داشت، اما با تغییر دید در درگیری‌های تک به تک و رودررو می‌توانید دقت خودتان را تا حد زیادی افزایش دهید و دید واضح‌تری نسبت به دشمن خود داشته باشید. بنابراین بهتر است که در بازی از ترفندهای کال آف دیوتی استفاده کنید که به معنای استفاده از از هر دو حالت است تا راحت‌تر دشمنانتان را شکست دهید. همچنین در حالت fpp می‌توانید خیلی دقیق‌تر مسیر پرتاب نارنجک‌، اسموک یا بقیه آیتم‌ها راو ببینید. این امکان برای فواصل دور، کاربرد خیلی زیادی دارد.

برداشتن تفنگ هم‌تیمی‌ها

call of duty mobile: Call of Duty Mobile review: Offers faster gameplay with less talking and more shooting - The Economic Times

یکی دیگر از ترفندهای کال آف دیوتی که با وجود سادگی خیلی‌ها آن را نادیده می‌گیرند، برداشتن تفنگ هم‌تیمی‌ها در زمان مردن آن‌هاست. لوت کردن هم‌تیمی‌ها برای خیلی‌ از افراد کار زشتی محسوب می‌شود اما با لوت کردن و برداشتن تفنگ هم‌تیمی‌های خود در زمان مردن آن‌ها، می‌توانید بعد از ریوایو کردن و برگشتن هم‌تیمی به بازی، تفنگ خودش را به او بازگردانید و با این کار تیمتان را خیلی سریع‌تر از قبل بازیابی کنید.
البته در این حالت باید بدانید که هم‌تیمی شما کدام تفنگ خود را به عنوان اسلحه اصلی استفاده می‌کند.

از بین بردن ترپ مستر با کلاستر و نوا

Call of Duty: Mobile Season 3 brings new game modes, weapons and maps - GSMArena.com news

ترپ مستر یکی از آزاردهنده‌ترین کلاس‌های مود بتل رویال محسوب می‌شود و اگر در طول بازی به یکی از این ترپ‌ها گیر کنید به احتمال زیاد کارتان تمام است. یکی ترفندهای کال آف دیوتی این است که در صورت مشاهده ترپ‌ها می‌شود آن‌ها را با شلیک کردن از بین برد. اما این کار ریسک‌ به همراه دارد و باعث لو رفتن جای دقیق شما نیز می‌شود. به جای این کار می‌‌توانید به راحتی و حتی از فاصله‌ دور، از nova gas و یا cluster grenade استفاده کنید. کافی است یکی از این آیتم‌ها را نزدیک ترپ‌ها بیاندازید تا بدون دردسر و لو دادن لوکیشن خود، ترپ‌های اطراف نابود شوند.

توجه به کارت‌های کنار بازی

یکی از ترفندهای کال آف دیوتی که می‌‌تواند شما را به یک بازیکن حرفه‌ای تبدیل کند، توجه کردن به کارت‌هایی است که در طول بازی، در گوشه‌ تصویر نمایش داده می‌‌شود. این کارت‌ها می‌توانند حاوی اطلاعات خیلی مهم و کاربردی‌ای باشند. با توجه به این کارت‌ها می‌توانید نسبت به محیط اطراف خود آگاه‌تر باشید و بازی بهتری را تجربه کنید. به طور مثال با دیدن این کارت‌ها می‌‌توانید لوکیشن دقیق بعضی از دشمنان را تشخیص دهبد. اگر دشمنان در قسمت boss area و یا در حال خالی کردن airdrop باشند یک کارت در گوشه‌ تصویر نمایش داده می‌شود که این موضوع را به شما اعلام می‌‌کند.

همچنین اگر صدای درگیری در اطرافتان می‌شنوید می‌توانید با مشاهده کارت‌ها اسم دشمنان و اینکه از چه تفنگی استفاده می‌‌کنند را متوجه شوید و بازیکن‌‌هایی که تفنگ بهتری دارند و یا بازیکن‌های بیشتری را کشته‌اند را مشخص کنید و حواستان را بیشتر جمع کنید.
همچنین اگر اسنایپری در بازی کمین کرده باشد و در حال کشتن دیگران باشد، از این طریق می‌توانید قبل از اینکه شما را ببیند از وجودش مطلع شده و با احتیاط بیشتری بازی کنید.

این ترفندهای کال آف دیوتی تنها بخشی از ترفندهای این بازی هستند که با استفاده از آن‌ها می‌‌توانید تبدیل به بازیکن حرفه‌ای‌تری شوید و دشمنان خود را راحت‌تر شکست دهید. شما هم اگر ترفند جالبی بلد هستید، آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید