همکاری گوگل و لیگ Call of Duty ورزش‌های الکترونیکی را متحول می‌کند!

لیگ Call of Dutyطبق اعلام رسمی شرکت گوگل، از این به بعد قرار است تا فضای ابری Cloud وظیفه نمایش رنکینگ زنده لیگ Call of Duty را داشته باشد تا بازیکنان و طرفداران بتوانند به راحتی جزئیات کار خود را مشاهده کنند.

به نقل از Tech Radar، مدت‌هاست که ورزش‌های الکترونیکی به یکی از مهم‌ترین رویدادهای تاریخ بازی‌های ویدیویی تبدیل شده و به افرادی که در عناوین مختلف سبک چند نفره مهارت کافی دارند، اجازه می‌دهد تا هنر خود را در قالب یک لیگ به نمایش بگذارند. با این وجود ورزش‌های الکترونیکی تنها شامل یک لیگ واحد نمی‌شود و عناوین مختلف و محبوب هرکدام برای خود یک لیگ منحصر به فرد دارند؛ مانند لیگ Call of Duty که هر ساله با عناوین جدید آن به روزرسانی شده و بازیکنان آن را تجربه می‌کنند.

این در حالی است در لیگ Call of Duty مشاهده نمودار پیشرفت و یک جدول پویا برای دیدن موقعیت و وضعیت بازیکنان و تیم‌ها، چیزی بود که نیاز به آن به شدت احساس می‌شد. به همین خاطر نیز کمپانی گوگل و تصمیم گرفته تا با شرکت اکتیویژن و عوامل برگزارکننده این لیگ ارتباط نزدیک داشته و در نهایت، پروژه‌ای جدید به نام ActivStat را راه‌اندازی کند که طی آن افراد می‌توانند موارد فوق را به صورت زنده زیر نظر داشته باشند.

لیگ Call of Duty فوق‌العاده پیشرفته شده است!

لیگ Call of Dutyتا به امروز مربی‌ها، بازیکنان و تیم‌های مختلف برای اینکه وضعیت تیم خود و سایر رقیبان را دریافت کنند، باید تا چند ساعت یا حتی یک روز صبر می‌کردند تا گزارش کاملی از آن ارائه شود. اما حال که دیگر پای گوگل به میدان باز شده، کاربران می‌توانند در کمتر از ۱ میلی‌ثانیه و خیلی سریع جزئیات کار را دریافت کنند. جزئیاتی که شامل رتبه تیم و بازیکنان و همچنین عملکرد آن‌ها با احتساب جوانب مختلف مسابقه در رویدادهای مختلف می‌شود.

طبق اعلام رسمی کمپانی اکتیویژن، این نوع از گزارش‌رسانی سریع به زودی و در فصل بعدی لیگ Call of Duty سال ۲۰۲۱ قرار داده خواهد شد، با این وجود جزئیاتی که برای افراد عادی در وبسایت قرار داده می‌شود مقداری با آنچه که بازیکنان به صورت زنده دریافت می‌کنند متفاوت خواهد بود. اما در پایان هر رویداد یا مسابقه کلی، همه چیز هم برای طرفداران و هم تیم‌ها قابل مشاهده و در دسترس قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است که این داده‌های آنلاین علاوه بر تیم‌ها و طرفداران، می‌تواند به گزارشگران هم کمک بزرگی در بررسی آمار انجام دهد؛ بخصوص اینکه در ورزش‌های دیگر آمار دقیق همیشه در دسترس گزارشگرها قرار دارد، اما در لیگ Call of Duty هنوز چنین جزئیاتی در دسترس افراد قرار نگرفته بود تا وسط هر بازی درباره آن‌ها صحبت کنند. همچنین جالب است بدانید که بر خلاف ورزش‌های فیزیکی که همه چیز در آن‌ها مشخص و قوانین کلی یکسان هستند، در ورزش‌های الکترونیکی همه چیز گیم پلی قابل تغییر است؛ برای مثال هر بازیکن در بازی خود ممکن است یک نوع اسلحه و گجت‌های مختلفی را آورده باشد که لیست کردن داده‌های مربوط به آن عملا کار سختی خواهد بود.

به همین دلیل نیز مهندسان گوگل طی ۶ ماه گذشته سعی کرده‌اند تا راه مناسبی برای مقابله با این مسئله را ارائه کند؛ به نحوی که چندین سرویس مشترک ابری برای انتقال داده‌ها استفاده شده و در نهایت موفق خواهند شد تا یک جدول کلی در اختیار افراد قرار دهند. این روال از دو سیستم ابری بزرگ گوگل به نام‌های BigQuery و Looker استفاده می‌کند؛ اولین سیستم ابری سعی می‌کند تا در کمتر از یک میلی‌ثانیه خیلی سریع داده‌های مختلف از تمامی حرکت‌های بازیکنان را دریافت کرده و از طرفی سیستم Looker این اطلاعات را روی یک داشبورد کلی نمایش می‌دهد تا از شلخته بودن آن جلوگیری شود.

با این وجود طبق اعلام کمپانی بزرگ گوگل، این تنها بخشی از همکاری بزرگ با لیگ Call of Duty خواهد بود، چراکه در آینده آن‌ها قصد دارند تا سیستم اعلام نتایج خود را حتی پیشرفته‌تر کنند؛ به نحوی که شاید مکان‌های خاصی را داخل نقشه بازی تعیین شود که جزئیات مربوط به آن بسیار برای تیم‌ها و گزارشگران مهم خواهد بود. مانند وقتی که بازی در حالت Domination بوده و منطقه B همیشه شلوغ‌تر و نیاز به گزارش بیشتر دارد.

همچنین ممکن است با دیدن پیشرفت لیگ Call of Duty با همکاری گوگل، به زودی سایر کمپانی‌های سازنده نیز از این شرکت درخواست کنند تا سیستمی مشابه را برای آن‌ها نیز راه‌اندازی کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید