بازی PUBG New State یک عنوان جدید است یا تکرار PUBG Mobile؟

بازی PUBG New Stateبازی PUBG New State به تازگی منتشر شده، اما وقتی که کاربران آن را نصب کردند ظاهرا آن تغییراتی که انتظارش را داشتیم ایجاد نشده است تا سازندگان به نحوی یک آپدیت بر PUBG: Mobile را عرضه کرده باشند! با این وجود، بد نیست یک بررسی کلی از این عنوان به نقل از Tech Radar داشته باشیم تا بیشتر با شکست جدید شرکت کرافتون (Krafton) آشنا شویم.

سر جمع بعد از سه بار بازی کردن عنوان PUBG: New State، عملا دیگر از تجربه آن خسته خواهید شد و فکر نمی‌کنم که حتی نیازی باشد تا دوباره به سمت آن بروید! در واقع عنوان New State به تازگی برای کاربران اندروید و iOS عرضه شده و عملا دنباله‌ای بر کار پابجی موبایل محسوب می‌شود.

اما نکته اینجاست که هنگام انتشار تریلر سینماتیک در سال گذشته، هیجان برای عرضه این بازی به شدت بالا رفته بود، ولی با نزدیک شدن به تاریخ عرضه رفته رفته سازندگان اعلام کردند که طرفداران نباید انتظار چندانی را هم داشته باشند! این یعنی پیش از عرضه مشخص شد که پابجی جدید احتمالا یک پروژه از پیش شکست خورده خواهد بود؛ موردی که حال رسما تایید شده است.

بازی PUBG New State و ماجرای تیر خلاص

بازی PUBG New Stateهمانطور که اشاره شد، سازندگان پیش از عرضه اعلام کرده بودند که نیو استیت در واقع ادامه دهنده راه موبایل است و ساختاری بسیار مشابه با آن خواهد داشت، در حالی که مشکل همینجاست! یک بازی آنلاین که داستان‌محور نیست را نباید با همان ساختار یکسان یکبار دیگر عرضه کرد و تنها با ارائه برخی تغییرات جزئی در گرافیک و منو آن، کاربران را سر کار گذاشت. به همین دلیل است که ما هرگز چیزی به اسم Fortnite 2 نمی‌بینیم و همان بازی قبلی همیشه آپدیت می‌شود تا کاربران چیزی را از دست ندهند.

این شباهت‌های بیش از اندازه بین پابجی موبایل و بازی PUBG New State در واقع باعث شده تا بسیاری از افراد (که صرفا به دلیل علاقه به پابجی نظر نمی‌دهند)، آن را یک تجربه کاملا یکسان بخوانند! شما در پابجی موبایل یک مکانیزم و گیم پلی خاص دارید که تا مدت‌ها هم ما را سرگرم کرده بود، در حالی که در نیو استیت همان مورد دوباره تکرار شده است!

این یعنی نیو استیت به حدی به پابجی موبایل نزدیک است که نمی‌تواند یک بازی جدید خوانده شود. در بازی گیم پلی یکسان است، دکمه‌ها و مکانیزم یکسان است، حتی سلاح هم یکسان است! شما در بازی در سال ۲۰۵۱ هستید و پس از گذشت ۳۰ سال هنوز هم AKM به عنوان گان متا استفاده می‌شود! این یعنی شکست.

البته منکر این مورد نباید شد که در بازی PUBG New State یک تم آینده‌نگرانه و یک نقشه جدید وجود دارد که کمی آن را متفاوت می‌‌کنند. همچنین چند سلاح و خودرو جدید در بازی وجود دارند تا نیو استیت را از پابجی موبایل جدا کنند، در حالی که حتی این موارد هم باعث نمی‌شود که آن را یک بازی تازه بدانیم! بلکه این‌ها مواردی هستند که طی آپدیت‌های مختلف به یک بازی اضافه می‌شوند و المان‌های خلق یک عنوان جدید، اضافه کردن چند نقشه و سلاح نیست. با این حساب، پابجی نیو استیت، یک فصل جدید بر همان پابجی موبایل است، نه بیشتر!

به هر حال سازندگان قصد داشتند تا با عرضه این بازی یک جان تازه به پابجی بدهند تا کاربران موبایل آن را فراموش نکنند، اما متاسفانه باید گفت که بازی PUBG: New State هرگز مستحق تحسین نیست و پروژه استویدو کرافتون برای خلق یک عنوان متفاوت کاملا شکست خورده است. حتی اگر در جنبه گرافیکی بازی را بررسی کنید، مشخص است که چندان تغییر خاصی ایجاد نشده و حتی با وجود برخی بهبودها، همچنان مشکلات فراوانی از جمله شکست بین تکستچرها و بافت طراحی دیده می‌شود.

اما نظر شما درباره بازی PUBG New State چیست؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید