حالت Hazard Zone بازی Battlefield 2042 کپی جدید از سبک بتل رویال نیست!

حالت Hazard Zone بازی Battlefield 2042اخیرا حالت Hazard Zone بازی Battlefield 2042 توسط سازندگان برای این عنوان معرفی شده، اما نکته اینجاست که برخلاف نام این بخش، نمی‌توان انتظار یک بتل رویال جدید را از آن داشت! بلکه در Hazard Zone کمی خلاقیت به خرج داده شده و تجربه متفاوتی را برای بازیکنان به دنبال دارد.

به نقل از Tech Radar، سبک بتل رویال مدت‌هاست که برای عناوین مختلفی از جمله Fortnite و Warzone استفاده می‌شود و عملا توانسته است تا بین کاربران به محبوبیت خاصی هم برسد. با این حال نکته قابل توجه اینجاست که پس از گذشت مدتی، دیگر این حالت مثل قبل نیست و افراد به دنبال تجربه‌های تازه‌ای از یک بازی چند نفره هستند. به همین دلیل نیز بازی ناشناخته‌ای مانند Fall Guys ناگهان به معروفیت رسید و تعداد کاربران قابل توجهی را برای یک تجرله جدید جمع کرد. در این عنوان دیگر به جای اینکه دیگر بازیکنان را با اسلحه بزنید و حذف کنید، یک مسابقه شبیه به نمونه‌های تلویزیونی برگزار می‌شود که در آن نفر برنده کسی است که در تمامی راندها حذف نشود و در نهایت زودتر به خط پایان برسد. با این وجود، ظاهرا Battlefield 2042 که مدتی است وارد فاز آزمایشی شده نیز از همین الگوریتم استفاده خواهد کرد!

عنوان Battlefield 2042 مدتی است که معرفی شده و حالت چند نفره نقطه تمرکز اصلی آن خواهد بود. با این حساب، قاعدتا باید نوآوری‌های بسیاری در یک بازی که تمرکز آن روی حالت چند نفره است پیاده‌سازی شود تا بتواند در مقابل عناوین بزرگی مانند Warzone رقابت کند. این در حالی است که سازندگان در استودیو DICE حالت Hazard Zone بازی Battlefield 2042 را برای آن در نظر گرفته‌اند که یک بتل رویال شدیدا متفاوت است.

جزئیات حالت Hazard Zone بازی Battlefield 2042

حالت Hazard Zone بازی Battlefield 2042در این بخش بازیکنان باید به مکان‌های مشخص شده در نقشه بروند و از طرفی تلاش کنند تا اطلاعاتی را به دست آورده و داده‌ها را از ماهواره استخراج کنند. در این بخش دیگر کشتن دیگر تیم‌ها هدف اصلی نیست و حتی این احتمال وجود دارد که شما بدون اینکه بازیکنی را بکشید اول شوید. با این وجود، درگیری با سایر تیم‌ها تقریبا اجتناب‌ناپذیر خواهد بود؛ چراکه آن‌ها بالاخره احتمال دارد که به سمت همان نقطه‌ای که شما می‌روید حرکت کنند و از همین جهت نیز قطعا تیراندازی برای حذف تیم رقیب گزینه اول خواهد بود.

با این حال باید در نظر داشته باشید اگر کسی از تیم حریف را حذف کنید، او دیگر به صورت خودکار مجددا وارد زمین بازی نخواهد شد، مگر اینکه یاران او به سراغ چیزی مانند پلاک او بروند و با استفاده از آن یار خود را به اصطلاح Revive کنند. همچنین حتی اگر شما به بهترین شکل ممکن تلاش کنید تا بدون دردسر از کنار تمامی بازیکنان حریف گذشته و تمرکز خود را تنها روی استخراج داده‌ها بگذارید، باز هم باید بدانید که هر مقر دارای اطلاعات ماهواره‌ای خود چندین گارد محافظ خواهد داشت که همگی توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شوند.

همچنین در صورتی که به لیگ‌های بالاتر بروید، متوجه خواهید شد که هر تیم چهار نفره حداقل یک یا دو بازیکن خود را به سمت دیگر مقرها می‌فرستد تا سایر تیم‌ها را برای سخت‌تر شدن کار اذیت کنند! به علاوه، اگر فکر می‌کنید که هنوز ماموریت شما به اندازه کافی سخت نیست، باید بدانید که فرار از گرد باد هم یکی از چالش‌های شما خواهد بود!

لازم به ذکر است که حالت Hazard Zone بازی Battlefield 2042 برای تمامی کنسول‌های نسل هشتمی و نهمی در دسترس خواهد بود، اما کاربران پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان به دلیل داشتن محدودیت سخت‌افزاری، تنها قادر خواهند بود تا با تعداد نهایت ۲۴ نفر در یک لابی بازی کنند که شامل ۶ تیم می‌شود، در حالی که بازیکنان کنسول‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس – اس به علاوه پلتفرم رایانه شخصی می‌توانند این حالت را با ۳۲ نفر تجربه کنند

آیا Hazard Zone تحول تازه‌ای در سبک بازی‌های بتل رویال ایجاد می‌کند؟

حالت Hazard Zone بازی Battlefield 2042قاعدتا این بخش جدید که فعلا آخرین حالت معرفی شده برای قسمت چند نفره بازی Battlefield 2042 است می‌تواند با ایجاد تفاوت‌هایی که دارد توجه کاربران را به خوبی جلب کند. با این حال نمی‌توان نام این تغییر را انقلاب نامید! چراکه باز هم برخی المان‌های حالت بتل رویال در این بازی ظاهر هستند، هرچند که شما برای پیروزی در این بازی شما نیازی به زنده ماندن تا آخرین لحظه نخواهید داشت و امتیاز مد نظر است.

حالت Hazard Zone بازی Battlefield 2042 کاملا استراتژیک است و شما قطعا لازم است تا با یاران خود به صورت مداوم در ارتباط باشید. این یعنی افرادی که میکروفون ندارند و به صورت رندوم با سایر بازیکنان تیم می‌شوند، شاید هرگز شانسی در مقابل دیگر تیم‌های کامل و هماهنگ نداشته باشند. تنها دلیل این مورد هم آنجاست که شما برای پیروزی نیازی ندارید که حتما هرکس که می‌بینید را بکشید، بلکه یک سبک استراتژیک مد نظر است که در آن باید مانع استخراج داده تیم‌های حریف شده و از طرفی مطمئن شوید که تیم خود داده‌ها را کامل استخراج می‌کند. در این میان نیز استفاده از انواع اوپراتورهای خاص و قابلیت‌های مختلف باعث می‌شود تا پیروزی شما تضمین شود، در صورتی که آن را با هم‌تیمی‌های خود به صورت هماهنگ انتخاب کرده باشید.

با این وجود پیش‌تر در رقیب اصلی این عنوان، یعنی Call of Duty: Warzone نیز دیده بودیم که بازی به صورت ماموریت محور با پیش برود. در این بازی که هم‌اکنون بزرگ‌ترین عنوان سبک بتل رویال شناخته می‌شود، شما ماموریت‌های بسیاری را خواهید داشت که از کشتن یک دشمن خاص شروع می‌شود تا اینکه بتوانید یک ماشین را از جایی تا جای دیگر ببرید! با این حال هدف نهایی این بازی اول ماندن در آخر و کشتن تمامی دیگر تیم‌ها خواهد بود؛ چیزی که با Hazard Zone فرق می‌کند. در نتیجه باید صبر کنیم تا ببینیم که آیا هیجان استخراج داده‌ها می‌تواند با سبک خاص بتل رویال Warzone رقابت کند یا که نه.

حال جدای از تمامی این موارد یک نکته قابل توجه آنجاست که هنگام معرفی حالت Hazard Zone بازی Battlefield 2042 سازندگان اعلام کردند که در این بخش نیز درست به مانند سایر عناوین سری Battlefield افراد با تجربه بیشتر می‌توانند قدرت بیشتری را هم برای سلاح و اوپراتورهای خود جمع کنند. این یعنی اگر شما یک تازه‌وارد باشید کار نسبتا سختی را برای رسیدن به سطح بالا خواهید داشت، بخصوص آنکه تیم‌های حریف قابلیت‌های تازه‌ای دارند و می‌توانند حتی سریع‌تر از شما داده‌ها را استخراج کنند! با این حساب، اگر چنین موردی تا زمان عرضه بازی همچنان مد نظر سازندگان باشد، شاید Battlefield 2042 هرگز به محبوبیت دیگر عناوین مانند Warzone نرسد.

بازی Battlefield 2042 برای عرضه در تاریخ ۲۸ آبان (۱۹ نوامبر) در نظر گرفته شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید